Plaukų šalinimo lazeriu procedūra tampa vis populiaresnė tiek tarp moterų, tiek tarp vyrų. Moterys dažniau renkasi plaukus šalinti nuo viršutinės lūpos, kojų, rankų ar bikinio zonos, o vyrai dažniau nori lygios nugaros ir krūtinės srities. Nors plaukų šalinimo lazeriu procedūra Lietuvoje jau atliekama daugiau kaip 10 metų, asmenims, kurie svarsto ją atlikti pirmą kartą, tai vis dar kelia nerimą. Šiame straipsnyje pateikiame atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie plaukų šalinimo lazeriu procedūras.
1. Kaip atliekama plaukų depiliacija lazeriu?
Kaip sako pats pavadinimas, plaukų šalinimas lazeriu yra atliekamas specialiu lazeriu. Šiuo metu Lietuvoje dažniau naudojami modernūs aleksandrito lazeriai, kurie gali sugeneruoti net 755 nm ilgio spindulius ir įsiskverbę į odą kelių milimetrų gylyje pasiekti plauko folikulą ir jį sunaikinti. Kiekvienas šviesos impulsas trunka kelias sekundes ir vienu metu sunaikina po kelis plaukelius. Žinoma, skirtingoms kūno sritims yra parenkami skirtingi šviesos impulsai bei tinkamo dydžio galvutės. Tai padeda greičiau ir kruopščiai pašalinti nepageidaujamus plaukelius iš pasirinktų kūno vietų.
2. Kiek laiko trunka procedūra?
Paprastai vienas procedūros seansas gali trukti nuo 10 iki 30 minučių. Tačiau tai priklauso nuo kūno vietos, kurioje naikinami plaukai. Pavyzdžiui, plaukų šalinimas nuo viršutinės lūpos ar bikinio srities trunka gerokai trumpiau nei kojų ar rankų srities. Tačiau atminkite, kad ilgalaikiams rezultatams pasiekti neužtenka vieno seanso, procedūrą reikia kartoti 4–8 kartus kas 4–10 savaičių. Tikslų plaukų šalinimo lazeriu seansų skaičių gali nurodyti tik specialistai, dirbantys lazerinės dermatologijos klinikose, tokiose kaip Vilniuje įsikūrusi Sapiegos klinika, įvertinę jūsų odos ir plaukų būklę bei pasirinktą depiliavimo vietą.
3. Ar tai skausminga?
Skausmas labai individualiai pakeliamas, todėl vienareikšmiškai teigti, kad tai skausminga arba neskausminga procedūra – negalima. Dažniausiai klientai teigia jaučiantys nežymų dilgčiojimą depiliuojamoje kūno vietoje. Plaukų šalinimo metu skausmo išvengti padeda lazeriuose integruotos modernios šaldymo sistemos ir papildomi preparatai, apsaugantys odą nuo karščio. Jeigu oda jautresnė, specialistai gali rekomenduoti po procedūros naudoti vėsinančius gelius.
4. Ar plaukų šalinimas lazeriu galimas visose kūno vietose?
Plaukų šalinimas lazeriu gali būti atliekamas visose kūno srityse, išskyrus akių vokų ir akies obuolių sritis – procedūros metu šios sritys uždengiamos specialiais, šviesą blokuojančiais akiniais. Taip pat procedūra neatliekama tatuiruočių ir ilgalaikio makiažo srityse. Tad jeigu planuojate pasidaryti tatuiruotę intensyvesnio plaukuotumo srityje, tai daryti reikėtų atlikus visas plaukų šalinimo lazeriu procedūras.
5. Ar depiliacija lazeriu gali būti atliekama visiems?
Modernios lazerių technologijos suteikia galimybę plaukus šalinti visų odos tipų žmonėms. Nors anksčiau depiliacija lazeriu buvo veiksminga tik šviesią odą turintiems klientams, dabar plaukai naikinami nepaisant odos spalvos tipo. Vis dėlto ne visus plaukelius lazeriai veikia vienodai. Kadangi lazerio šviesa veikia priklausomai nuo plauko pigmento, tamsūs plaukai naikinami efektyviau nei šviesūs. Taigi, žmonėms, turintiems šviesią odą ir tamsius plaukelius, gali prireikti mažiau procedūrų seansų nei šviesių plaukų savininkams.
Kalbant apie tai, ar procedūrą galima atlikti visiems, yra išimčių. Šis plaukų naikinimo būdas nerekomenduojamas nėščioms ir maitinančioms moterims. Taip pat papildomų konsultacijų gali prireikti kai kuriomis ligomis sergantiems ir tam tikrus vaistus vartojantiems žmonėms. Tad nuėję į pirmąją konsultaciją nepamirškite specialistams nurodyti, kokius vaistus ar papildus vartojate. Kai kurie vaistai gali turėti fotosensibilizuojančių savybių, kurios didina odos jautrumą ir nepageidaujamų organizmo reakcijų riziką.
6. Ar plaukų šalinimas lazeriu užtikrina ilgalaikį rezultatą?
Atlikus visus procedūrų seansus lygia, sveika ir švelnia oda galėsite džiaugtis ilgą laiką. Deja, bet nė vienas lazeris dar negali užtikrinti 100 proc. ilgalaikio rezultato. Modernūs aleksandrito lazeriai „GentleLase Pro“ ir „Gentlemax Pro“ lazeriai padeda sumažinti plaukuotumą iki 70–90 procentų. Žinoma, rezultatai priklauso nuo kiekvieno kliento individualiai. Įtakos žmogaus plaukuotumui ir procedūros efektyvumui gali turėti genetika ir kai kurios ligos, susijusios su hormonų disbalansu (menopauzė, policistinis kiaušidžių sindromas, kt.). Ilgalaikiam rezultatui užtikrinti dažnai rekomenduojama daryti palaikomąją procedūrą vieną kartą per metus.
7. Kada galima matyti pirmuosius rezultatus?
Lazerinės depiliacijos rezultatus galima pastebėti jau po pirmos procedūros – specialistai teigia, kad atlikus pirmąją procedūrą plaukelių sumažėja iki 20 proc., o likę auga lėčiau. Taigi su kiekvienu apsilankymu pas specialistą mažėja poreikis skusti, oda tampa tolygesnė, gražesnė bei atsikratoma įaugančių plaukelių problemos.
8. Kaip reikia pasiruošti procedūrai?
Lazeris geriausiai veikia ant neįdegusios odos, todėl 4 savaites iki plaukų šalinimo lazeriu negalima degintis saulėje, soliariume bei naudoti savaiminio įdegio kremų. Taip pat 4 savaites nerekomenduojama plaukelių šalinti vašku, pincetu, depiliaciniu kremu ar epiliatoriumi. Tiesa, likus 12–24 valandoms iki apsilankymo klinikoje, pasirinktą depiliavimo vietą reikėtų švariai nuskusti skustuku.
Nesistenkite visko atmintinai išmokti dar prieš apsilankymą pas dermatologijos specialistą. Būkite ramūs, pirmos konsultacijos metu jūs būsite supažindinti tiek su procedūros eiga, tiek su pasiruošimu jai. Tad jeigu ką pamiršite, apie viską jus informuos lazerinės procedūros specialistai.
9. Kiek kainuoja plaukų šalinimas lazeriu?
Plaukų šalinimo lazeriu kaina priklauso nuo pasirinktos depiliavimo srities bei atliekamų seansų skaičiaus. Mažesnės kūno sritys, tokios kaip zona virš viršutinės lūpos, pažastys ar bikinio sritis, gali kainuoti pigiau negu šalinant plaukus nuo kojų ar nugaros. Be to, tam tikrose kūno vietose gali prireikti atlikti daugiau seansų, kad būtų sunaikinti nepageidaujami plaukai ir pasiekti ilgalaikiai rezultatai. Tai priklauso nuo plaukuotumo, odos ir plaukų spalvos. Tikslų reikiamų seansų kiekį ir bendrą procedūros kainą galite sužinoti individualios konsultacijos metu klinikoje.
10. Ar depiliacija lazeriu yra saugi procedūra?
Plaukų šalinimo lazeriu procedūra yra saugi tik tuo atveju, jeigu ją atlieka sertifikuoti ir patyrę specialistai, o jos metu yra naudojama profesionali įranga. Tad pirminės konsultacijos metu įsitikinkite, kad klinika laikosi visų saugumo reikalavimų, naudoja modernius ir sertifikuotus prietaisus, o joje dirbantys specialistai yra tinkamai kvalifikuoti. Jeigu procedūra atliekama netinkamai, gali atsirasti odos pigmentacijos arba nudegimo žymių. Žinoma, šios komplikacijos gali atsirasti ir dėl paciento vartojamų medikamentų, kurie lemia padidėjusį jautrumą lazerio šviesai. Viso to galite išvengti, jeigu pirminės konsultacijos metu papasakosite apie savo sveikatos būklę bei vartojamus vaistus.
Asociatyvios nuotraukos šaltinis: canva.com
Asociatyvios nuotraukos šaltinis: pexels.com