
Kovo 11-ąją švenčia kiekvienas lietuvis, nes ši diena vainikuota Nepriklausomybės vėliava. O mūsų laikraštis mini dvigubą šventę: būtent šią dieną 1994 metais gimė „Plungė“. „Pasaulyje yra viena vertybė, tai – žmogaus ryšys su kitu žmogumi“, – sakė A. de Sent Egziuperi. Mūsų gija su jumis – „Plungė“.
Mielieji, kartais ateina tokia diena, kai savo džiaugsmu norisi pasidalinti su draugais. O kas gi geriausi laikraščio draugai, jei ne Jūs, mūsų skaitytojai?
Jau 15 metų „Plungė“ lanko jūsų namus. Dukart per savaitę jūs imat į rankas mūsų „kūdikį“, ieškote naujienų, straipsnių, reklamos, skelbimų. Kiekvienas pagal savo poreikius, pomėgius, pažiūras vertinate jį. Nesakau, kad „Plungė“ tobula, noriu pasakyti, kad mes stengiamės, jog „Plungė“ būtų informatyvi ir įdomi, kad trauktų paimti ją į rankas vėl ir vėl.
Mes – komanda, kurioje visi už vieną ir vienas už visus! Džiugu, kad būtent šitaip ir prie laikraščio ištakų stovėjusį kolektyvą apibūdino jo „krikštatėvis“ bei pirmasis redaktorius Bronius Abrutis, kuris iki šiol, kai būna Plungėje, užsuka į redakciją. Jis prisimena, kaip anuomet, snieguotą kovą, su dailininku Aliumi Gaudiešiumi, žvelgdami į miesto simboliu tapusius Oginskių parko vartus, sukūrė laikraščio logotipą. Vėliau eskizą kruopščiai ištobulino grafikė Aldona Ruibienė ir jis tapo laikraščio karūna. Redakcijos kuluaruose jau legenda tapęs sklando pasakojimas, kaip B. Abrutis vienu iš pirmųjų prenumeratoriumi tapti įkalbėjo net aklą senolį iš Varkalių. Toks stiprus buvo troškimas, kad „Plungė“ gyvuotų! Beje, patį Bronių po trejų metų likimas nuvedė į Jungtines Amerikos Valstijas, Čikagą, o ten jis taip pat pradėjo leisti iki šiol gyvuojantį laikraštį „Amerikos lietuvis“.
O tuomet „Plungės“ gimimas buvo savotiška avantiūra. Mat pirmieji Klaipėdos spaustuvėje gimę numeriai miesto autobusu buvo gabenami iki geležinkelio stoties ir Plungę pasiekdavo traukiniu. Plonytis ir nespalvotas reklaminis-informacinis laikraštukas, nežiūrint į sarkastiškus konkurentų žvilgsnius, skynėsi kelią į jūsų širdis. Tokia buvo pradžia.
Laikraščiui – kas ilgiau, kas trumpiau – vadovavo ir Žydrūnas Pilitauskas, Andžija Butvydienė, Eugenijus Bunka, kurie, žinoma, įnešė didžiulį indėlį. Būta labdaros vakarų, akcijų ir atrakcijų, renginių, kurių informacinis rėmėjas buvo, o daugybės ir dabar yra, „Plungė“.
Nuolatiniai „Plungės“ skaitytojai prisimena, kad ilgą laiką laikraštis buvo leidžiamas nespalvotas, tik šventiniai numeriai būdavo ryškesni. 1995-ųjų gruodį gimė anuomet nauja, niekieno anksčiau rajone neįgyvendinta ir iki šiol gyvuojanti tradicija dovanoti savo skaitytojams ateinančiųjų metų kalendorių. O po trejų metų, spalį, „Plungę“ vartėte jau spalvotą.
Vienas po kito į laikraštį įžengė teminiai puslapiai: „Plungėnukas“, kurį mažiesiems iki šiol rengia Violeta Bražinskienė, „Katalikų šviesa“, kuruojamas Vidos Turskytės. Daugelis pamėgę fotomenininko ir gamtos mylėtojo Kosto Slivskio puslapius „Gamta. Medžioklė. Žūklė“ bei meile gimtajam kraštui alsuojantį Žemaitijos nacionalinio parko specialistų rengiamą „Šventorkalnį“. „Prie židinio“ padiskutuoti, pasidalinti džiaugsmais ir rūpesčiais kviečiame žymius ir paprastus žmones. Net 122 puslapius išleido mūsų globojamas Simono Daukanto bibliofilų klubas. Atsirado „Keliai. Mašinos. Žmonės“, „Mūsų sveikata“, jaunimui – „Savas“. Augo skaitytojų ratas, o kartu ir laikraščio tiražas. Jau penktus metus įgyvendiname Spaudos, radijo ir televizijos fondo remiamą kultūrinį projektą „Branginkime ir puoselėkime tai, ką turime“. Drįstu teigti, kad jokiame kitame rajono laikraštyje nerasite tiek teminių puslapių. Tikimės, kad kiekvienas skaitytojas „Plungėje“ aptinka tai, kas jį domina.
Nuo 2001 metų gruodžio „Plungė“ įsiliejo į septynių Žemaitijos rajonų – Telšių („Telšių ŽINIOS“), Gargždų („Banga“), Kretingos („Pajūrio naujienos“), Mažeikių („Santarvė“), Skuodo („Mūsų žodis“) ir Šilutės („Pamarys“) – keturioliktus metus leidžiamą priedą „Vakarų Lietuva“, kurio tiražas šiandien siekia kone 36 tūkstančius egzempliorių. Jis leidžia skaitytojui pažvelgti į regioną tarsi iš paukščio skrydžio, sužinoti, kaip ir kuo gyvena žmonės kituose rajonuose.
Na, o skubantiesiems sukurta internetinė laikraščio svetainė www.laikrastisplunge.lt. Užsukite, komentuokite – mums įdomi kiekviena nuomonė, kuri argumentuota ne vien tuščiomis ambicijomis.
Taip pat mums labai svarbu, kad, ieškodami teisybės, rašote, skambinate mums, užsukate į redakciją pasidalinti savo bėdomis. Juk kartu mes galime įveikti daugelį kliūčių. Išties malonu, kad retsykiais paskambinate vien ištarti paprastą „ačiū“ arba pasveikinti su šventėmis. Mums tai suteikia pasitikėjimo savo jėgomis. Negudrausime, kartais praslysta koks netikslumas ar klaidelė. Dirbant visko pasitaiko, dėkojame už supratimą. Ačiū ir už kritiką, kuri verčia mus pasitempti, paaštrinti plunksną. Tiesa, šiek tiek neramu dėl to, kad kartais net neprisistatę norite žarijas žarstyti mūsų rankomis. Mes visada pasirengę padėti jums ir išsaugoti anonimiškumą, bet gerbkime vieni kitus.
Visada siekiame tikslo – objektyviai informuoti visuomenę, vadovaudamiesi įstatymais, moralės ir etikos principais. Ir šiame kelyje mūsų palydovas – išmintis. Mes nesitaškome purvais, nes suprantame, kaip giliai gali žeisti žodis. Juk riksmas ar ašaros yra žodžių atspindys. Todėl jaučiame atsakomybę. O juk neretai objektyvios tiesos linija tokia plonytė ir ja tenka pereiti it ašmenimis. Ko gero, negalime pasigirti, kad mus mėgsta politikai, bet mes šito ir nesiekiame. Mes laikomės savo vertybių – nepavargti sėti gėrį ir teisingumą taip, kaip žemdirbys beria į žemę grūdą – visada su viltimi.
Gražia tradicija tampa prenumeratos akcijos ir mūsų dovanos jums. Tegu mūsų duona dėl to kiek rupesnė, bet „Plungė“ realizuoja jūsų teisę žinoti.
Dėkojame ištikimiausiems mūsų skaitytojams ir, nors kai kam labai tai nepatinka, o valdžia apkrovė mus didžiuliais mokesčiais, 15-ojo „Plungės“ gimtadienio proga ir vėl dovanojame akciją: nuo kovo 13 iki 29 d. ketvirčiui mūsų laikraštį galėsite užsiprenumeruoti tik už 15 litų! Juk turėti draugą reiškia būti draugu.
Redaktorė Rūta ADAMONIENĖ