Tai, ką žiūrovai išvydo Plungės kultūros centre balandžio 8 dieną, dar kartą įrodė, kad mūsų miestas gali didžiuotis renginiais, besilygiuojančiais į vykstančius didmiesčių scenose. Vaikų baleto spektaklis „Coliukė“ – labai laukta, dėl pandemijos nukelta, bet pagaliau įvykusi premjera – sulaukė didžiulio dėmesio. Scenoje tą vakarą pasirodė net 140 Plungės kultūros centro Eglės baleto studijos balerinų. Premjera išskirtinė ir tuo, jog grojo gyva muzika – Plungės kultūros centro simfoninis orkestras.
Spektaklis „Coliukė“ pastatytas pagal visiems puikiai žinomą Hanso Christiano Anderseno pasaką. Plungės kultūros centro scenoje šis pasaulinės klasikos kūrinys atgijo grakštaus šokio – baleto – pavidalu. Coliukės vaidmenį čia sukūrė talentingoji, ne vieną aukščiausią įvertinimą įvairiuose baleto konkursuose laimėjusi Eglės baleto studijos ugdytinė Evelina Oželytė.
Fabula tokia, kad mažą mergaitę Coliukę, gimusią nuostabios gėlės žiede, pagrobia didžiulė varlė ir bando ištekinti už savo sūnaus. Pasipūtę vabalai nepriima Coliukės į savo būrį, vėliau ji tampa pelės tarnaite ir tik per plauką išvengia vedybų su šykštuoliu kurmiu. Bet ateina pavasaris ir per žiemos speigus Coliukės išgelbėta kregždutė ant sparnų nuneša ją į stebuklingą šalį, kur jos laukia ramus ir nuostabus gyvenimas. Visa ši istorija iš naujo atgijo muzikoje ir šokyje.
Žavintys grakštumu ir plastika baleto pasirodymai, spalvingi ir gražūs kostiumai, nepakartojama simfoninio orkestro atliekama muzika žiūrovams dovanojo įspūdingą premjerinį spektaklį.
Eglės baleto studijos steigėja ir vadovė yra Eglė Norkevičiūtė-Novoruckienė. Studija buvo įkurta 2015 metais. Kaip minėta, šiuo metu ją lanko net 140 jaunųjų balerinų. Kolektyvas dalyvauja įvairiuose rajono projektuose, respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose, iš kurių grįžta su gausybe apdovanojimų. Daugybę prizinių vietų pelnė tiek solistės, tiek masiniai kolektyvo pasirodymai. Ypač džiugu, kad studija rengia ir vaikų baleto spektaklius.
Plungės visuomenei jau buvo pristatyti spektakliai „Princesėlės fleita“, „Išpuikusi princesė“, „Našlaitės ir princesė“. O štai dabar ir įspūdingoji „Coliukė“. Šiai premjerai – bendram projektui su Plungės kultūros centro simfoniniu orkestru – studija rengėsi ne vienerius metus: dėl koronaviruso pandemijos planus vis tekdavo nukelti.
Plungės kultūros centro simfoninio orkestro vadovai – Ieva ir Paulius Lygnugariai. Beje, P. Lygnugaris aranžavo visus baleto spektaklio „Coliukė“ muzikos kūrinius.
Simfoninis orkestras susikūrė 2015 metų gruodį. Tai bene vienintelis tokio pobūdžio meno kolektyvas, veikiantis ne šalies didmiestyje, o regione. Galime didžiuotis, jog 2017 m. iškilmingos Lietuvos kultūros centrų asociacijos apdovanojimų „Auksinis feniksas“ ceremonijos metu I. ir P. Lygnugariai pripažinti geriausiais metų kultūros ir meno kūrėjais.
Nusileidus spektaklio „Coliukė“ uždangai, žiūrovų ovacijų netrūko. Į sceną padėkoti už puikią premjerą lipo ir Plungės kultūros centro direktorius Romas Matulis, ir Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis. „Fantastika, kiek buvome pasiilgę tokių renginių. Per dvejus metus „kovido“ neturėjome galimybės vieni su kitais pabūti, ir štai šiandien scenoje matyti gražų, trapų šokį – ašarą spaudžia… Rengiantis premjerai turbūt dirbo ne tik vadovai, čia dirbo ir mamos, ir tėčiai, ir močiutės, ir seneliai – visų jūsų dėka mergaitės čia šoka“, – džiaugėsi meras.
R. Matulis taip pat nepritrūko padėkos žodžių ir susižavėjimo matytu reginiu. „Galėtume drąsiai besti į bet kokį regiono miestą ar miestelį – niekur šito nerasime, tiktai Plungėje. Tai yra kultūros fenomenas, ir tai reikia pripažinti, tuo reikia džiaugtis ir didžiuotis. Lietuva labai turtinga savo kultūros reiškinių, kūrėjų, bet kad pamatytume regione tikrą simfoninį orkestrą, didžiulį baletą ir rimtą, puikų, profesionaliai ir labai raštingai sukurtą baletą – tai yra nepaprasta“, –
kalbėjo kultūros centro vadovas ir pridūrė, jog šis spektaklis drąsiai galėtų būti rodomas ir Nacionaliniame operos ir baleto teatre.
Tą vakarą tarp visų padėkų ištarti ir atsisveikinimo žodžiai. Eglės baleto studija, kaip žinome, yra akredituota ir vykdo neformaliojo ugdymo programą, tad šios programos baigimo pažymėjimai buvo įteikti dviem balerinoms – Gintarei Raibužytei ir Evelinai Rimeikytei. Atsisveikinta ir su studijoje dirbusia baletmeistere Emilija Lukošiūte.
Beje, „Coliukė“, sulaukusi didelio žiūrovų dėmesio, dar kartą sugrįš į sceną po mėnesio. Pamatyti išties verta!