Spalio 20–22 dienomis po Plungę važinėjo karinė technika, tai vienur, tai kitur galėjai sutikti veidus išsipaišiusių kariškių. Čia vyko Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono lauko taktikos pratybos.
Tris paras Klaipėdos, Telšių ir Tauragės apskrityse vykusios karinės lauko taktikos pratybos „Drakono kardas“ baigėsi spalio 22 dieną. Mokymuose dalyvavo daugiau kaip 300 karių iš Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų, Juozo Vitkaus inžinerijos batalionų, Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Žemaičių apygardos 3-iosios ir Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinių. Pratybose buvo tobulinami ir vertinami padalinių įgūdžiai vykdant gynybines operacijas apgyvendintose vietovėse.
„Aukšto intensyvumo pratybos, kai kariai treniruojami realiu laiku ir realioje vietovėje, naudojant tikrovišką scenarijų, sudaro puikias galimybes tobulinti valdymo, vadovavimo ir sąveikos procedūras. Džiaugiuosi šiuose mokymuose karių pademonstruotu profesionalumu ir aukšta motyvacija“, – pratybas apibendrino Sausumos pajėgų Operacijų planavimo ir valdymo centro viršininkas pulkininkas leitenantas Artūras Radvilas.
Pagal išgalvotą, bet šiuolaikinio karinio konflikto realijas atitinkantį scenarijų treniruojami kariniai vienetai vykdė gynybą savo atsakomybės rajonuose, o pasikeitus taktinei situacijai atliko sprendimų priėmimo procedūras. Pratybose ypač daug dėmesio buvo skiriama valdymo, vadovavimo ir sąveikos procedūrų tobulinimui atsižvelgiant į mūšio mieste ir asimetrinės kovos taktikos ypatumus.
Pratybas „Drakono kardas“ organizavo Sausumos pajėgų Operacijų planavimo ir valdymo centras. Tai buvo paskutinis mokymų etapas – gegužės mėnesį štabai ir valdymo grupės tobulino planavimo procedūras naudodami žemėlapį ir suplanuotus veiksmus pasitikrino vykdydami treniruotę ant vietovės maketo.