Penktadienį „Vičiūnų“ įmonių grupė atidarė naują žuvų perdirbimo ir produktų iš žuvies gamybos fabriką „Baltic food partners“. Tai jau trečioji šios grupės gamykla mūsų mieste. Šalia UAB „Plungės kooperatinė prekyba“ bei UAB „Vičiūnai ir partneriai“ atidarytoje bendrovėje „Baltic food partners“ sukurta apie 250 naujų darbo vietų. Naujojo objekto vertė – 30 milijonų litų.
Gamyklos atidarymo iškilmėse dalyvavo ir simbolinę juostelę perkirpo žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius, Seimo narys Jurgis Razma ir „Vičiūnų“ įmonių grupės bendraturčiai Liudas Skierus bei Birutė Andriuškaitė. Naująjį pastatą pašventino parapijos klebonas dekanas Julius Meškauskas. Na, o visus statybos darbus atlikusios UAB „Panevėžio statybos trestas“ atstovas objekto savininkams įteikė simbolinį raktą.
Dar prieš atidarymo iškilmes „Vičiūnų“ įmonių grupės bendraturtis L. Skierus trumpai pristatė šį projektą – jis įgyvendintas per 2011 metus, kainavo 30 milijonų litų, 30 proc. vertės – 10 mln. Lt – sudaro Europos Sąjungos parama. Gamyba pradėta prieš keletą mėnesių, na, o dabar surengtas tik iškilmingas atidarymas. Į „Baltic food partners“ priimta 250 žmonių, suskaičiuota, kad fabrikas per metus gamins apie 14 000 tonų produkcijos, kurios didžioji dalis iškeliaus į Vakarų Europos rinką.
„Nuolat ieškome naujų rinkų, naujų savo produkcijos realizavimo galimybių. Ir randame. O išplėtę pardavimų tinklą, nebeužtenkame gamybinių plotų ir pajėgumų, todėl ir ėmėmės įgyvendinti šį projektą – naujo fabriko statybą,“ – pasakojo L. Skierus. Planuojama, kad naujasis fabrikas 65 proc. savo produkcijos eksportuos ir parduos Prancūzijoje, Ispanijoje, Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, Italijoje, Austrijoje, Šveicarijoje ir kitose šalyse.
Bendras „Baltic food partners“ gamyklos plotas – 7 500 kvadratinių metrų, įrengtos septynios gamybinės linijos. Gaminami kulinariniai žuvies gaminiai, rūkyti, sūdyti produktai. Daugiausiai – iš silkės. Beje, vėliau, plečiantis gamybai, darbuotojų skaičius įmonėje turėtų išaugti iki 400. L. Skierus pasidžiaugė, kad prie projekto prisidėjo ir darbo birža, finansuojanti 28 naujų darbo vietų steigimą.
Žemės ūkio ministras, sveikindamas naujojo fabriko savininkus, minėjo, kad dalis skirtosios paramos – iš Žuvininkystės fondo. Ministras pasidžiaugė, kad įsteigta tiek darbo vietų, kad „Vičiūnų“ įmonių grupė žengia dar vieną inovatyvų žingsnį – perka paukštynus. Naujos gamyklos startu džiaugėsi ir Seimo narys J. Razma. Jo teigimu, aplinkui tiek daug bankrutuojančių įmonių, todėl naujos atidarymas – tikrai gera žinia. Seimo narys dar akcentavo, kad „Vičiūnų“ įmonių grupė jau gali pretenduoti į strateginės reikšmės įmonės statusą.
Perkirpus juostelę, visi susirinkusieji pakviesti į ekskursiją po naująjį fabriką. Parodytas visas gamybos procesas: nuo žaliavų – šaldytos silkės filė – laikymo vietos iki gatavos produkcijos pakavimo. Beje, kadangi, gaminant maisto produktus, laikomasi itin griežtų reikalavimų, prieš ekskursiją kiekvienas jos dalyvis turėjo užpildyti dokumentą apie sveikatos būklę ir buvo aprengtas specialia apranga.
Po ekskursijos už sėkmingą naujosios gamyklos startą pakeltos šampano taurės.
Priminime, jog „Vičiūnų“ įmonių grupė per metus pagamina 120 000 t maisto produktų. 85 procentus visos parduodamos produkcijos sudaro eksportas į penkis regionus: Baltijos, Vakarų ir Vidurio Europos, Skandinavijos bei Rytų Europos ir Azijos. „Viči“ ženklu pažymėti produktai parduodami 45 šalyse.
Grupėje dirba 6 500 žmonių, Plungėje – apie 1 500. Tai didžiausias darbdavys rajone.
Kitąmet „Vičiūnai“ pradės statyti dvi gamyklas.