Plungės moksleiviams veriasi galimybė iš arčiau pažinti inžinerijos mokslų pasaulį. Jei Savivaldybės taryba pažiūrės į tai palankiai ir teigiamai įvertins Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos siūlymą bendradarbiauti įsteigiant „Plungės inžinerijos klasę“, vyresniųjų klasių mokiniai galės gilinti savo žinias inžinerijos mokslų srityje. Kaip viskas vyktų, kokia būtų iš bendradarbiavimo nauda, aiškinosi praėjusią savaitę į posėdį susirinkęs Savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komitetas.
Klausimą dėl „Plungės inžinerijos klasės“ projekto pristatė Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Žemės ūkio akademijos marketingo koordinatorė Deimena Montvydaitė. Pastebėta, kad bendradarbiavimo iniciatyva kyla iš akademijos pusės, todėl pirmiausia pranešėja apskritai supažindino su šios aukštojo mokslo įstaigos mokymo programomis, studijų galimybėmis ir pan. D. Montvydaitė akcentavo, jog jų siūlomas projektas nėra naujovė. Toks modelis sėkmingai veikia kai kuriose kitose mūsų šalies savivaldybėse, tad plungiškiai taip pat yra kviečiami įsijungti. Apskritai eksperimentinės inžinerijos klasės projektą Žemės ūkio akademija įgyvendina jau septynerius metus.
D. Montvydaitės teigimu, „Plungės inžinerijos klasė“ būtų Plungės rajono ugdymo įstaigų, Savivaldybės, verslo, kitų suinteresuotųjų Plungės kraštui atstovaujančių šalių ir VDU Žemės ūkio akademijos bendradarbiavimu paremtas projektas, skirtas spręsti „aštrėjančią universitetinį išsilavinimą įgijusių specialistų trūkumo problemą, akcentuojant specialistų, po studijų kursiančių pridėtinę vertę Plungės krašte, ugdymą“.
Komitetui buvo siūloma atkreipti dėmesį, jog šalių bendradarbiavimas galimas vadovaujantis kuriuo nors vienu iš dviejų akademijos siūlomų veiklos modelių: eksperimentinės inžinerijos klasės steigimas arba modelis „Sumanioji inžinerija“, kuris būtų integruotas į bendrą ugdymo programą. Inžinerijos klasės veiklos yra orientuotos į vyresniuosius – 9–12 klasių – mokinius.
Pasak D. Montvydaitės, moksleiviai, kurie pareikš norą dalyvauti šiame projekte, turės visas galimybes tobulinti ir ugdyti savo kompetencijas tiksliųjų mokslų srityje. „Plungės krašto moksleiviams būtų organizuojami VDU Žemės ūkio akademijos dėstytojų vedami užsiėmimai, paskaitos, praktiniai, laboratoriniai darbai ir kt. Viskas vyks atliepiant darbo rinkos poreikius, nes tikrai yra pastebimas kvalifikuotų specialistų trūkumas. Plungiškiai moksleiviai galėtų naudotis visa akademijos mokymo baze. Baigusiųjų kursus lauktų ir pažymėjimų įteikimo ceremonija“, – pabrėžė Žemės ūkio akademijos atstovė.
„Plungės inžinerijos klasės“ užsiėmimai galėtų vykti Plungės „Saulės“ gimnazijoje, Plungės technologijų ir verslo mokykloje, o į projektą įsitraukus ir vietos verslui – verslo įmonėse, taip pat VDU Žemės ūkio akademijoje. Aišku, dalis mokymų ir veiklų gali būti organizuojamos ir nuotoliniu būdu.
Dalyvavimas inžinerijos klasės veiklose mokiniui gali būti tęstinis – tęstis iki pat 12 klasės. Per tą laiką vyktų pasiruošimas galimoms studijoms, po kurių lauktų sėkmingas įsidarbinimas pagal savo išsilavinimo sritį.
Pristatant šį bendradarbiavimo projektą, komiteto posėdyje dalyvavo ir vietos verslo atstovai. Jie palankiai sutiko išgirstą informaciją ir naujas galimybes moksleiviams. „Verslas yra pasiruošęs ir nori prisidėti prie tokių iniciatyvų, tuo labiau kad kalbama apie pridėtinės vertės savo kraštui kūrimą. Be jaunų žmonių verslas yra pasmerktas“, – kalbėjo UAB „Plungės šaltis“ administracijos direktorius Justinas Šimkus.
D. Montvydaitė pridūrė, jog Savivaldybės pareiga būtų užtikrinti, kad projekte dalyvaujantys mokiniai turėtų galimybę dalyvauti veiklose – galėtų nemokamai atvykti į užsiėmimus, ir patarpininkauti dėl „Plungės inžinerijos klasės“ koordinatoriaus paskyrimo.
Švietimo, kultūros ir sporto komiteto nariai sutiko, kad Žemės ūkio akademijos pasiūlymas išties vertas dėmesio. Pastebėta, kad bendradarbiavimo atveju sutartis turėtų būti pasirašyta ne tik tarp akademijos ir Plungės rajono savivaldybės, bet ir tarp verslininkų. Atkreiptas dėmesys į tai, jog jei šiam reikalui pritars Savivaldybės taryba, reikėtų visus kylančius klausimus išspręsti kuo greičiau, kad lapkričio mėnesį mūsų mokiniai jau turėtų galimybę įsijungti į „Plungės inžinerijos klasės“ siūlomas veiklas.