
Pirmadienį Plungės ROTARY klubo nariai pasveikino jaunuosius savo bendraminčius – klubą „Interact“, kuris priklauso tai pačiai tarptautinei ROTARY šeimai, bet vienija ne suaugusiuosius, o jaunimą iki 18 metų. Plungės „Interact“ klubas veiklą pradėjo prieš metus, tačiau oficialiu ir į tarptautinį sąrašą įtrauktu klubu tapo šių metų lapkričio 10-ąją. Jo prezidentu išrinktas „Saulės“ gimnazijos abiturientas Ignotas Bučius.
Jaunimas įsiliejo į pasaulio „Interact“ veiklą
ROTARY klubo prezidentas Arvidas Mačiuitis, „Interact“ vadovui I. Bučiui įteikdamas sertifikatą, sakė: „Štai Plungėje įsteigta dar viena visuomeninė organizacija. Dabar esate oficialiai registruoti, turite numerį ir tapote didelės tarptautinės šeimos dalimi. Tad gerų darbų jums.“
Plungės „Interact“ prezidentas minėjo, kad gauti sertifikatą ir tapti oficialia, į pasaulio „Interact“ sąrašus įtraukta organizacija – didelė garbė. Apie tai jaunuoliai planuoja garsiai pranešti sausio 6-ąją, surengdami klubo inauguracijos šventę, į kurią pakvies ir bendraminčių iš kitų Lietuvos miestų.
Pristatydami, ką nuveikė per metus, „Interact“ prezidentas I. Bučius ir viceprezidentė Augustė Norvaišaitė kalbėjo, kad idėja steigti organizaciją gimė pernai gruodžio 16-ąją susitikus ir pabendravus su Mažeikiuose įkurto analogiško klubo atstovais. Netrukus sumanymas buvo įgyvendintas, į „Interact“ veiklą iškart įsiliejo dešimt „Saulės“ gimnazijos moksleivių.
Pirmasis renginys – Šv. Valentino dienos proga organizuotas „Raudonas vakaras“, kurio metu buvo renkamos lėšos labdaringai veiklai. Vėliau, artėjant Velykoms, jaunuoliai kartu su lopšelio-darželio „Vyturėlis“ ugdytiniais aplankė senelių globos namų gyventojus. Nuvykę į „Interact“ klubų suvažiavimą plungiškiai moksleiviai gilino žinias apie veiklą, na, o Klaipėdos klubo 5 metų sukakties šventėje artimiau susipažino su bendraminčiais iš uostamiesčio. Vasarą jaunimas kartu su Plungės ROTARY nariais valė Babrungo upę.
Gausus veiklos buvo ir pastarasis laikotarpis: į klubo veiklą įsiliejo trylika naujų narių, dalyvauta kapinių tvarkymo akcijoje „Nė vieno kapo be žvakutės…“, per Pyragų dieną „Interact“ savo kepiniais vaišino gyvenančiuosius vaikų globos namuose, senelių globos namuose, krizių centre. Paskutinysis renginys, kuriame jaunimas dalyvavo ROTARY klubo dėka, – „Gyvenk 2017“ Druskininkuose, kur daug dėmesio skirta jaunimo savižudybių prevencijai.
Klubo veiklos kryptis – vaikų sveikatinimas
Susirinkimo metu Plungės ROTARY nariai džiaugėsi ne tik sėkmingai suburtu ir aktyviai veikiančiu „Interact“ klubu, bet ir gerų atsiliepimų sulaukusiu projektu „Judesio korekcijos svarba ikimokyklinio amžiaus vaikams“, kurį jiems vykdyti padėjo Plungės visuomenės sveikatos biuras, Plungės ligoninė, klinikos „Pulsas“ vaikų ligų gydytoja Ramutė Matevičienė ir UAB „Pirmas žingsnis“.
Įgyvendindami projektą, kovo pabaigoje ROTARY klubo nariai Plungės lopšelių-darželių „Nykštukas“ ir „Vyturėlis“, Platelių universalaus daugiafunkcio centro ugdytiniams ir pedagogėms padovanojo 111 sėdėjimo kamuolių ir jiems pripūsti reikalingą įrangą. Šio projekto tikslas – koreguoti ikimokyklinukų judesius, formuoti taisyklingą laikyseną, šalinti stuburo iškrypimus, nugaros skausmus ir plokščiapėdystę.
Praėjus pusmečiui, nutarta susitikti su minėtųjų ikimokyklinio ugdymo įstaigų vadovėmis ir pasidomėti, ar projektas buvo naudingas, ar reikėtų jį plėsti.
„Nykštuko“ direktorė Violeta Einikienė ROTARY klubo nariams dėkojo už vaikams suteiktą galimybę judėti kitaip. Gautieji kamuoliai buvo padalyti per pusę: 20 jų gavo priešmokyklinukai ir tiek pat penkiamečiai. „Taigi jau pusę metų vaikai nebesėdi ant kėdučių. Jie ir mokosi, ir valgo atsisėdę ant kamuolių. Ir tai jiems labai patinka“, – tvirtino direktorė. Anot jos, pernai iš 44 patikrintų vaikų septyni turėjo ydingą laikyseną, keturi – plokščiapėdystę. Šiemet, patikrinus tuos pačius vaikus, ir ydingos laikysenos, ir plokščiapėdystės – tik po vieną atvejį.
V. Einikienė pripažino, kad atsiradus naujovei reikėjo padirbėti su tėvais, kol juos įtikino, kad taip vaikams bus geriau. „Dabar jau visi pritaria, bet mums reikėtų specialistų, kurie pamokytų, kaip taisyklingai vaikams sėdėti, kad, norint gero, jiems nebūtų pakenkta. Be to, būtų puiku, jei projektas būtų tęsiamas – kad kamuolių atsirastų ir mokyklose“, – kalbėjo „Nykštuko“ vadovė.
Už dovaną dėkojo ir Platelių universalaus daugiafunkcio centro direktorė Asta Plataunienė. „Visi žino, kad kaimo vaikai sveikiausi, bet tai nereiškia, kad kamuoliai mums nereikalingi. Dar ir kaip reikalingi! Su jais kas rytą mankštinamės, ant jų sėdime per pamokėles, valgydami, juos naudojame per visas savo šventes. Džiaugiuosi, kad tėvai naujovę priėmė be jokių pretenzijų“, – pasakojo vadovė.
Tos pačios nuomonės buvo ir „Vyturėlio“ direktorė Stanislava Simonavičienė. Pasak jos, kamuoliai skirti priešmokyklinukams, bet jeigu tik jie nenaudoja, tuoj čiumpa mažesnieji. „Mes ne tik patys kamuoliais džiaugiamės, bet ir nuvykę į „Saulės“ gimnaziją jais naudotis mokėme devintokus“, – teigė direktorė.
Kaip sakė Plungės ROTARY klubo narys Valerijus Stonkus, jau po pusmečio akivaizdu, kad projektas naudingas ir kad jį reikėtų plėsti. O poreikis būtų – kamuolių norėtų ir kiti lopšeliai-darželiai, ir pradinių klasių mokiniai. Juolab kad su laikysenos bėdomis dažniausiai susiduriama ne vaikystėje, bet paauglystėje. Tad nuspręsta projektą tęsti. Tam pritarė ir ROTARY klubo nariai, ir ugdymo įstaigų vadovės.