
Gražiais renginiais plungiškiai mini savo parapijos bažnyčios pastatymo aštuoniasdešimtmetį.
Rugsėjo 15-ąją atidaryta fotografijų, kuriose užfiksuotos bažnyčios statybos akimirkos, paroda. Didžiosios šių retų fotografijų dalies atsiradimo Plungėje istorija gana netikėta. Jas klebonas, kun. Julius Meškauskas parsivežė net iš kaimyninės Latvijos, iš Tukumo. Žmogus, kurio buvusiuose namuose fotografijos surastos, – vienas iš mūsų šventovės statytojų latvis Peteris Malinka. Tukumo mieste dar pirmosios Latvijos nepriklausomybės laikotarpiu jis buvo pasistatęs du namus. Sovietinės okupacijos metais valdžia vieną namą nacionalizavo, o kito virtuvėje leido gyventi Malinkų šeimai. Abiejuose namuose buvo apgyvendinti svetimi žmonės. Po kiek laiko šeima persikėlė gyventi kitur. Namas, kurio virtuvėje Peterio šeimai buvo leista prisiglausti, kurį laiką stovėjo tuščias. Vieną dieną kažkokie žmonės, paskambinę Peterio Malinkos anūkui Modriui Lauvai ir jo žmonai, pranešė, kad senąjį namą reikia išvalyti, tad jie galį atvykti pasižiūrėti – gal dar ką nors norėtų pasiimti iš buvusių šeimos namų. Nuvykę į senelių namus, Lauvos rado ten seną nuotraukų albumą. Jame buvo nemažai fotografijų, kuriose įamžintos Plungės bažnyčios statybos akimirkos. Praėjusiais metais ponia Lauva viešėjo Plungėje. Atsivežė ir albumą su nuotraukomis. Apsilankiusi vyro senelio statytoje bažnyčioje, paliko savo telefono numerį. Vėliau klebonas buvo maloniai priimtas Lauvų namuose Tukume, jam leista padaryti nuotraukų kopijas, kurios, perkeltos ant drobės, šiuo metu ir eksponuojamos mūsų bažnyčioje. Kartu su iš Latvijos parvežtomis fotografijomis eksponuojama Plungėje gyvenančio mokytojo, kraštotyrininko Vytauto Kazimiero Eiduko sukauptų senų fotografijų su Plungės vaizdais kolekcija. Ši paroda veiks iki Visų Šventųjų šventės.
Rugsėjo 22 d., po Votyvos Šv. Mišių, prisiminta bažnyčios statybos istorija. Išsamiame pranešime Žemaičių dailės muziejaus vyr. fondų saugotoja Danutė Einikienė pristatė ilgą ir turtingą mūsų parapijos ir jos bažnyčių istoriją dar iki mūrinės bažnyčios statybos pradžios.
1900 m. Plungės bažnyčiai statyti paskiriamas kun. Vincentas Jarulaitis. Bažnyčios projektas buvo patvirtintas 1903 m. Tais metais turėjo būti gautas ir valdžios leidimas statyti bažnyčią. Manoma, kad projektą buvo užsakęs kunigaikštis Mykolas Oginskis, kuris 1902 m. mirė, testamentu Plungės bažnyčios statybai skyręs 10 tūkst. rublių. Iki 1905 m. iš parapijiečių surinkta 13 tūkst. rublių. Pamatus 1905 m. rugsėjo mėnesį iškilmingai pašventino vyskupas Mečislovas Paliulionis. Į pamatus įmūrytas aktas, surašytas lietuvių, rusų ir lenkų kalbomis.
Bažnyčios statybos laikotarpis buvo ilgas ir vargingas. Kurį laiką darbai visai nevyko. Jie atnaujinti 1928 m., Plungės klebonu paskyrus kanauninką Povilą Pukį. 1933 m. rugsėjo 24 d., nors dar nebuvo baigtas didysis ir visai nebuvo šoninių altorių, bažnyčią konsekravo Telšių vyskupas Justinas Staugaitis.
Pranešėja išsamiai pristatė ir kitų mūsų miesto sakralinių vietų bei pastatų istoriją.
Renginio metu nuostabiomis giesmėmis susirinkusius tikinčiuosius džiugino ilgametė bažnyčios vaikų ir jaunimo choro vadovė, Plungės meno mokyklos mokytoja Irena Bakanauskienė.
Rugsėjo 24-ąją, tikrąją konsekracijos dieną, aukotos Šv. Mišios už gyvus ir mirusius mūsų parapijoje dirbusius kunigus, bažnyčios statytojus ir aukotojus, bažnyčios tarnus ir geradarius.
Jubiliejaus minėjimo renginiai baigsis Šv. Mišiomis sekmadienį, rugsėjo 29 d., 12 val. Jas aukos Telšių vyskupas Jonas Boruta SJ.