Liaudies išmintis byloja, kad visur gerai, bet namie geriausiai. Taip būtų galima pasakyti ir apie uždarojoje akcinėje bendrovėje Plungės sveikatos centre šiek tiek daugiau kaip du mėnesius dirbančią šeimos gydytoją Ireną Balsienę. Plungė daktarei – gimtinė. Čia medikė gimė ir užaugo, baigė mokyklą. Vėliau ilgus metus savo gerą širdį dalijo kauniečiams, o dabar ją parvežė kraštiečiams.
I. Balsienė (buvusi Stonkutė), baigusi 1-ąją vidurinę mokyklą (dabar – Akademiko Adolfo Jucio pagrindinė) įstojo į Kauno medicinos institutą (dabar – Lietuvos sveikatos mokslų universitetas). Po studijų pagal paskyrimą penkerius metus dirbo anesteziologe-reanimatologe Kauno klinikose. Prisimindama tuos laikus daktarė neslėpė, jog teko padirbėti ne viename skyriuje, tad įtampos dozę gavo pakankamą. Tačiau kartu pasisėmė ir daug patirties. Po kurio laiko vienoje Kauno poliklinikų dirbo gydytoja terapeute. Lietuvai atkūrus nepriklausomybę viena iš pirmųjų baigė rezidentūrą ir tapo šeimos gydytoja.
Kodėl sėkmingai dirbanti, pacientų pagarbą, dėkingumą ir meilę pelniusi gydytoja iš didmiesčio persikraustė į gerokai mažesnį miestą? Kaip sakė medikė, ko gero, pats likimas taip viską sudėliojo. Sutuoktinis mirė, vaikai jau suaugę ir sukūrę savo gyvenimus, todėl ji ir nusprendė sugrįžti į gimtinę. Juolab kad Plungėje gyvena jauniausia sesuo ir mama, kuriai po ligos reikia globos. Tad ilgiems svarstymams vietos nebeliko – nutarė, kad laikas grįžti į gimtuosius namus ne tik slaugyti mamą, bet ir gydyti savo kraštiečius. Gydytoja neslėpė, kad pasidomėjusi visomis rajono gydymo įstaigomis pasirinko, jos manymu, pačią stipriausią – Plungės sveikatos centrą.
Įstaigos direktorė Irena Nekrašienė prisiminė, kad I. Balsienei iškart teko didžiulis darbo krūvis, nes susirgo vienas šeimos gydytojas, bet patyrusiai specialistei tai nebuvo problema, ji iškart įsitraukė į kolektyvą ir tapo sava. Vadovė neslėpė net neabejojanti, kad daktarė taps sava ne tik kolegoms, bet ir pacientams.
Kaip patikino pati gydytoja, kur ji bedirbo, santykiai su ligoniais buvę geri. Kad patenkintum pacientų, darbdavio lūkesčius, I. Balsienės nuomone, nepakanka vien tik gražaus bendravimo, pasikalbėjimų, reikia ir nuolat gilinti žinias, ieškoti naujovių, domėtis tuo, kas medikams padeda tobulėti. Tik tada būsi gerbiamas, mylimas gydytojas, kuriam pacientai patikės savo, šeimos narių sveikatą.
Vienas Plungės sveikatos centro vadovų Visvaldas Nekrašas yra sakęs, kad įstaiga investuoja į jaunimą ir į protą. Jau ne kartą rašėme apie jaunus specialistus, papildžiusius šio kolektyvo gretas, šį kartą į jį įsitraukė ir patirtis. Panašu, kad daugiau nei 20 tūkstančių rajono gyventojų pasirinkimas tapti Plungės sveikatos centro klientais – ne klaida. Juk čia dirba net 13 šeimos gydytojų – ir jaunų, ir patirties turinčių specialistų.
nu su tuokiu muokytuoju tekra ka turietom bute poiki daktare 😉