
Kaskart teikdamas metines ar pusės metų veiklos ataskaitas Plungės rajono policijos komisariato vadovas Gintautas Pocevičius akcentuoja, jog gyventojai vis dar patiklūs ir savo pinigus atiduoda sukčiams. Tiesa, anksčiau populiari
sukčiavimo schema „Alio, mama“ jau išėjo iš mados, bet, tobulėjant technologijoms, tobulėja ir sukčiai. Kaip pastarąjį sykį kalbėjo rajono policijos vadovas, dabar ant bangos – prekyba. O štai keli plungiškiai pakliuvo į apgavikų pinkles panorę išsinuomoti butą.
Kaip rašoma policijos paros įvykių suvestinėse, į policiją kreipėsi 1998 m. gimę vyras ir moteris. Abu jie nurodė, jog rugsėjo 19 dieną socialiniame tinkle rado skelbimą, kad išnuomojamas butas. Vyras neegzistuojančiam nuomotojui pervedė 220 eurų, moteris – 200 eurų. Tačiau po pinigų pervedimo nuomotojas dingo, o su juo – ir nuomojamas butas.
Plungės rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkė Loreta Tamaliūnaitė sakė, kad prie šių dviejų sukčiavimo epizodų prijungtas dar vienas, įvykęs kiek anksčiau. Tąsyk vyras sumokėjo 50 eurų.
Beje, pasak pareigūnės, abu pareiškėjai norėjo išsinuomoti tą patį butą A. Jucio g., Plungėje. Tik skelbimas buvo skirtingose feisbuko grupėse.
L. Tamaliūnaitės tvirtinimu, jau turima šiokių tokių įtarimų, kas apmulkino plungiškius. Tikėtina, jog skelbimus įdėjo asmuo, šiuo metu esantis įkalinimo įstaigoje. Įtariama, kad tas pats asmuo galėjo „nuomoti“ butą ir Gargžduose.
Atrodo, sunku patikėti, kad jauni žmonės užkimba ant sukčių kabliuko – net neapžiūrėję siūlomo buto lengva ranka atiduoda pinigus. „Tokie sukčiai turi gerai atidirbtą kalbą. Viskas vyksta greitai. Aukai pasakoma, kad šiuo metu susitikti šeimininkas negali, o jei apmokėjimo per valandą ar trumpesnį laiką nebus, butas atiteks kitam“, – pasakojo pareigūnė.
Žinant, kad nuomojamų butų pasiūla Plungėje netenkina paklausos, gal ir nereikėtų stebėtis, jog gyvenamojo ploto ieškantis žmogus, nučiupęs pasiūlymą, praranda budrumą, bet… Liaudies išmintis byloja: „Devynis kartus pamatuok, o dešimtą kirpk.“