Maždaug prieš porą mėnesių „Vičiūnų“ įmonių grupė šalia jau esančių fabrikų Plungėje pradėjo statyti du naujus. Juose – ne surimis, žuvis ar jūros gėrybės, o kiaušiniai. Vienoje iš gamyklų jie bus rūšiuojami, kitoje – perdirbami. Statybos darbus baigti planuojama kitų metų kovo viduryje. Na, o svarbiausia žinia – fabrikams ėmus veikti, plungiškiai turės apie aštuoniasdešimt naujų darbo vietų.
Kaip pasakojo „Plungės kooperatinės prekybos“ technikos direktorius Audrius Ozolas, abiejų fabrikų – ir kiaušinių rūšiavimo, ir perdirbimo – automatizavimo lygis bus itin aukštas, tad gamykloms reikės aukštos kvalifikacijos specialistų: inžinierių, mechanikų, technikų, technologų, operatorių ir kitų. „Iš pradžių į gamyklas bus priimta apie 80 žmonių, vėliau darbuotojų skaičius augs. Didelė dalis darbo vietų bus automatizuotos, todėl prireiks šią sritį išmanančių specialistų“, – teigė direktorius.
Dalis inžinerinio personalo bus pakviesta iš kitų „Vičiūnų“ fabrikų, jie apmokys naujus darbuotojus, be to, nemažą dalį įdarbintųjų planuojama siųsti mokytis į Prancūziją. „Jau dabar renkame kolektyvą ir kviečiame plungiškius, norinčius įsidarbinti naujuosiuose fabrikuose. Darbo vietos, buitinės patalpos, poilsio zonos – viskas bus įrengta pagal Europos Sąjungos reikalavimus, tad darbuotojams bus sudarytos tikrai puikios sąlygos“, – kalbėjo A. Ozolas.
Kaip sakė technikos direktorius, kiaušinių rūšiavimo ir perdirbimo fabrikų statyba pradėta rugpjūčio pabaigoje. Po pusmetį truksiančių statybų ir įrangos montavimo darbų naujosios gamyklos pirmąją produkciją turėtų pagaminti kovo mėnesį. Pagrindinis statybų rangovas – konkursą laimėjusi uždaroji akcinė bendrovė „YIT Kausta“, subrangovais samdanti dar apie 20 įmonių, iš kurių viena – plungiškė, tai yra Karolio Galdiko įmonė.
Kiaušinių rūšiavimo gamykloje jau sausio pradžioje bus pradėta montuoti itin moderni iš Italijos atvežta įranga. Dalis šio fabriko produkcijos bus parduodama, bet daugiausia keliaus į antrąją gamyklą – kiaušinių perdirbimo. Pastarojoje bus montuojama iš Prancūzijos ir Argentinos atgabenta įranga.
Antrajame fabrike kiaušinių tryniai bus atskiriami nuo baltymų. „Baltymą parduosime ir skystą, ir šaldytą. Juo jau domisi pirkėjai iš Japonijos“, – teigė A. Ozolas. Be to, tryniai ir baltymai naudojant modernias technologijas bus perdirbami į miltelius. Apie 60 proc. pagamintųjų miltelių planuojama naudoti kituose „Vičiūnų“ įmonių grupės fabrikuose, likusi produkcijos dalis bus parduota.
Vičiūnai – miestas mieste.