Šeštadienį Mykolo Oginskio rūmai buvo pilni žmonių, čia skambėjo muzika, buvo daug šypsenų, gerų emocijų, apsikabinimų – taip vienas kitą po metų pertraukos pasitiko ir sveikino visuomeninės organizacijos Plungiškių draugijos nariai. „Gražu žiūrėti, kaip jūsų bendravimas vyksta, – rūmai dūzgia lyg bičių avilys“, – sveikindamas susirinkusiuosius džiaugėsi ir draugijos prezidentas Liudas Skierus.
Įprasta, jog prieš įvykstant Tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio atidarymui į sueigą renkasi Plungiškių draugija, kad pabūtų drauge, įvertintų praėjusių metų darbus ir aptartų planus. Pokalbių pagrindinė tema – Plungė ir plungiškiai.
Į sueigą atvyko nemenkas būrys Plungiškių draugijos narių ir tų, kurie šiai organizacijai prijaučia, vertina jos daromus darbus Plungės labui. Tarptautinis Mykolo Oginskio festivalis yra savotiškas atskaitos taškas, nuo kurio draugija skaičiuoja veiklos metus. Todėl susirinkusiesiems į sueigą organizacijos valdyba pateikia darbų, kuriuos pavyko įgyvendinti per metus, ataskaitą.
L. Skierus pasidžiaugė, kad pagaliau pavyko įgyvendinti paminklo, skirto iškiliam kompozitoriui ir dailininkui Mikalojui Konstantinui Čiurlioniui, pastatymo Plungėje idėją. „Dvejus metus šią mintį gvildenome ir tik pastaraisiais metais ėmėmės realių darbų. Džiugu pranešti, kad rugsėjo 29 dieną visus pakviesime į paminklo atidengimo ceremoniją“, – sakė draugijos prezidentas. Jis informavo, kad paminklo meninės dalies medžiagos, skulptūros autorių darbas atsiėjo 58 tūkstančius eurų, o kas bus „apačioje, ant ko paminklas stovės“, dar tikslinama, aišku viena – pigu nebus. Prie pastarųjų darbų prisidėjo Plungės rajono savivaldybė. „Kadangi lėšos skirtos iš rajono biudžeto, vadinasi, tai visų mūsų, plungiškių, pinigai“, – akcentavo L. Skierus.
Tarp Plungiškių draugijos nuveiktų darbų paminėtas šios organizacijos inicijuojamas jau tradiciniu tapęs medikų iš Kauno klinikų vizitas Plungės ligoninėje. Apie tai sueigoje pasakojo draugijos narys, gydytojas kardiologas, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto rektorius Remigijus Žaliūnas. „Esu matęs daug ir įvairių draugijų, bet tokios stiprios, kaip Plungiškių, nežinau. Labai džiaugiuosi, kad jai priklausau“, –
pabrėžė medikas.
Plungės ligoninės vardu už medikų iš Kauno vizito mūsų mieste iniciatyvą dėkojo Savivaldybės tarybos narys gydytojas Raimondas Doviltis, išreikšdamas viltį, kad abi pusės nepraras entuziazmo, nes „visi nori, kad tokia bendrystė ir toliau klestėtų“.
Plungiškių draugijos narys Darius Leščinskas papasakojo apie organizuojamus Advokato namelio remonto darbus. Kaip žinome, draugija glaudžiai bendradarbiauja su Savivaldybe dėl šio objekto sutvarkymo. D. Leščinskas paminėjo, kad tam tikras postūmis yra, apie 100 tūkstančių eurų jau yra panaudota gerinant Advokato namelio būklę, tikimasi, kad pavyks rasti ir kitų reikalingų lėšų. Planuojama, kad šis pastatas galėtų tapti Plungiškių draugijos būstine, kur vyktų įvairių su mūsų miestu ir jo gyventojais susijusių ekspozicijų pristatymas ir pan.
„Gal per kitą festivalį pavyks visus pakviesti į Advokato namelio atidarymą“, – vylėsi D. Leščinskas.
Į draugijos narius kreipėsi ir šios organizacijos viceprezidentė, jos siela vadinama Genovaitė Žiobakienė. „Dėkoju, kad atėjote, kad atidėjote visus savo darbus ir skyrėte laiko gimtajam miestui“, – sveikino susirinkusiuosius ji.
Kad Plungiškių draugija gyvuoja ne tik formaliai, džiaugėsi ir meras Audrius Klišonis.
Sueigoje susirinkusieji buvo kviečiami pasisakyti, išsakyti savo mintis, pasiūlymus. Gražių žodžių sraute, kaip
pats pasakė, šaukštą deguto įpylė draugijos narys Gintaras Končius. Jo nuomone, pats laikas būtų pagalvoti apie tai, kad ši organizacija turėtų savo direktorių – juk esamiems entuziastams nėra lengva tempti jiems tenkančią draugijos veiklos, renginių organizavimo ir kitokią naštą. Aišku, tokiai pareigybei išlaikyti būtų reikalingos lėšos.
„Gal galėtume kartą per mėnesį nevalgyti pietų, o jei du kartus, tai per metus ir surinktume kokius 15 tūkstančių eurų“, – pašmaikštaudamas apie rimtus dalykus kalbėjo G. Končius. Jis taip pat užsiminė, kad galbūt jau atėjo laikas pagalvoti, jog reikėtų atsisakyti minties Mykolo Oginskio festivalio koncertus daryti nemokamus.
L. Skierus po G. Končiaus kalbos paatviravo, kad šie klausimai sulaukė diskusijos ir draugijos valdybos posėdyje.
Sueigos pabaigoje pasveikinti buvo tie draugijos nariai, kurie šiais metais mini jubiliejinius gimtadienius, pasidžiaugta, kad organizaciją papildo nauji nariai. Ženkliukai buvo įteikti Gargžduose gyvenantiems plungiškiams geologui Antanui Jasui ir geografijos mokytojai Elenai Jasienei, taip pat iš Plungės kilusiam Virgilijui Valančiui, šiuo metu gyvenančiam ir dirbančiam Liuksemburge, Europos Sąjungos Bendrajame teisme.
„Tikimės tęstinio mūsų bendravimo“, – kreipdamasis į naujuosius draugijos narius, akcentavo L. Skierus.
va va ponams jau pabodo muziku kaiminyste juk negali jie sedeti salia baudziauninnko dirbancio viciunuose bilietu ivedimas panaikins festivalio dvasia taip ir sakykit kad nusibodo moketi uz festivalio rengima
Ženkliukas Krabo lazdelės celofane, solidu