
Šiuolaikinis jaunimas toks, šiuolaikinis jaunimas anoks… Tokios piktos replikos neretai skrieja jaunų žmonių pusėn. Žinoma, nereikėtų visų matuoti pagal vieną kurpalį. Yra „tokių ir anokių“, bet nemažą dalį sudaro tie, kuriais galime džiaugtis ir didžiuotis: protingi, veiklūs, nestokojantys entuziazmo. Tarp jų – ir plungiškis Arnas Puidokas, kuris yra ne tik „Saulės“ gimnazijos abiturientas, bet ir mokyklos „Turing School“, prisistatančios ateities technologijų lyderių kalve, studentas, ką tik įvertintas solidžia 900 eurų stipendija. Už ką? Ogi už tai, kad yra motyvuotas, smalsus ir kad Plungėje buria programavimu besidominčius žmones. Stipendiją įsteigė „Turing School“ partneris „e!motion – web development and marketing!“
– Papasakok apie save ir savo veiklą, kurios, kaip suprantame, tau tikrai netrūksta.
– Kaip jau žinote, esu Arnas Puidokas, „Saulės“ gimnazijos abiturientas ir prieš keletą mėnesių Plungėje atsiradusio „Programavimo Klubo“ įkūrėjas ir pirmininkas. Dar studijuoju „Turing School“, kuri 5–12 klasių mokiniams siūlo aukščiausio lygio dirbtinio intelekto, verslumo, programavimo kursus. Mokausi pagal CS50AP programą, kuri yra Harvardo universiteto įžanginis kursas į informacinių technologijų (IT) verslus ir programavimo meną.
Be to, ką paminėjau, dar aktyviai dalyvauju debatų klubo „Argumentuok“ ir teatro „Saula“ veikloje, o jei lieka laisvo laiko, domiuosi informacinėmis technologijomis, verslu ir švietimu.
– Kada ir kodėl susidomėjai būtent informacinėmis technologijomis?
– Galiu teigti, kad mano domėjimasis IT prasidėjo gana spontaniškai – pažiūrėjus filmą „The Social Network“ („Socialinis tinklas“). Mane sužavėjo idėja, kad didžiulis, visą pasaulį jungiantis tinklas gali būti sukurtas vos keleto žmonių rankomis ir protu. Tai atrodė neįtikėtina! Tada supratau, kad ir pats labai noriu pabandyti programuoti. Nuo to laiko pradėjau intensyviai domėtis žaidimų kūrimu, o būdamas keturiolikos susiradau ir dalyvavau Kaune vykusiame žaidimų kūrimo hakatone. Tai buvo mano pirmoji praktinė patirtis. Praėjo ketveri metai, o aš taip ir nenustojau nuolat domėtis šia sritimi, o mano gyvenimas – kasdien vis labiau pripildytas informacinių technologijų.
– Na, o kokie tavo ateities planai? Jie susiję su IT?
– Artimiausią savo ateitį sieju su mokslais užsienyje, todėl jau pateikiau aplikacijas į Švedijos, Anglijos bei Nyderlandų universitetų IT programų studijas. Žinoma, neatmetu galimybės likti Lietuvoje, kur save ir turimus įgūdžius išbandyčiau dirbdamas IT sektoriuje ir plėtodamas „Programavimo Klubo“ veiklą. Taigi, kad ir kur atsidursiu, save matau tik informacinių technologijų srityje.
– Šiuo metu viena iš tavo veiklų – studijos „Turing school“. Papasakok apie jas.
– Kai gavau pasiūlymą studijuoti „Turing School“, pirmoji spontaniška mintis: man bus pernelyg sunku kiekvieną penktadienį keturias valandas praleisti paskaitose. Tačiau abejonės greitai išsisklaidė – supratau, kad šios studijos man yra nuostabi galimybė įgyti naujų žinių ir patirties programavimo srityje. Džiaugiuosi laiku, kuri praleidžiu mokydamasis, žinau, kad tai tikrai turės įtakos mano ateities planams ir siekiant karjeros aukštumų. Nors ir anksčiau žinojau, kad savo ateitį noriu sieti su IT, tačiau ši patirtis padėjo dar tvirčiau apsispręsti.
Na, o gautoji 900 eurų stipendija pirmiausia mane labai nustebino. Žinoma, džiaugiuosi ir jaučiuosi įvertintas už nuveiktus darbus, už tai, ką šiandien veikiu ir kokį potencialą turiu šioje srityje.
– O kaip sekasi tavo su draugais įsteigtam „Programavimo Klubui“?
– Programavimo klubas – organizacija, kuri informacinėmis technologijomis besidominčius moksleivius siekia įtraukti į technologijų ekosistemą visoje Lietuvoje, nepriklausomai nuo jų gyvenamosios vietos, amžiaus, lyties ir turimų įgūdžių. Nors savo veiklą pradėjome tik vienoje mokykloje ir tik pernai rugsėjį, mūsų organizacijai jau pavyko laimėti finansavimą plėtrai. O Plungės vaikų biblioteka klubui skyrė patalpas.
Į savo tinklą planuojame įtraukti visas rajono mokyklas – kad kiekvienas moksleivis turėtų galimybę gauti IT industrijai reikalingų įgūdžių. Todėl nuolat bendraujame ir mezgame ryšius su IT kompanijomis ir kuriamais technologijų projektais, kurių vystymą iš arti galėtų stebėti mūsų klubo nariai. O gal net ir prisidėti prie jų įgyvendinimo.
– Žinome, kad „Programavimo Klubas“ jau organizavo keletą didelio susidomėjimo sulaukusių renginių ir ruošiasi dar vienam.
– Išskirčiau du didesnius renginius: „Code:Plungė“ ir „Code: Plungė – Arduino Edition“. Pirmajame kartu su puikiais lektoriais iš Klaipėdos ir Šiaulių aptarėme tris skirtingas temas. Julius Venskus mus supažindino su dirbtiniu intelektu ir kaip jį suvaldyti, Žilvino Gasiūno tema – „WEB programuotojo karjeros pradžia bei pirmas veikiantis „Wordpress“ puslapis“, Ernestas Mickus papasakojo apie visiems mums aktualų kibernetinį saugumą.
Antrasis renginys – apie tai, kas yra „Arduino“ ir kaip tai veikia? Renginio lektorius – taip pat puikus savo srities specialistas Aurimas Kudurauskas – „AL-KO technology Lithuania“ interpretinių sistemų programuotojas, dirbantis su dirbtinio intelekto algoritmais bei dėstantis Kauno technologijos universiteto doktorantams.
Abu renginiai sėkmingi. Ir dėl lektorių, ir dėl dalyvių skaičiaus, ir dėl to, kad atsirado norinčiųjų mus paremti. Už tai esame dėkingi įmonėms „Skytech.lt“, „Anodas electronics“, „Picos namai“, Klaipėdos valstybinei kolegijai ir Plungės viešajai bibliotekai.
Ne už kalnų – sausio 25 dieną – ir trečiasis renginys „Code: Plungė – WebDev“, kuris skirtas puslapiams kurti. Laukiame svečio iš Kauno – Roko Klemaičio, kurio dėka turėsime galimybę patys pabandyti sukurti puslapį. Tie, kam įdomu, daugiau informacijos ras feisbuko paskyroje „Programavimo Klubas“.
– Dėkoju už pokalbį. Ir sėkmės visose veiklose.