• Reklama
  • Kontaktai
Plungė - Plungės rajono ir Rietavo krašto laikraštis
  • Pagrindinis
  • Aktualijos
    • Savivalda
    • Politika
    • Švietimas
    • Sveikata
    • Socialiniai reikalai
    • Finansai
    • Kriminalai ir nelaimės
    • Ūkio reikalai
    • Kitos aktualijos
  • Mano Rietavas
  • Teminiai puslapiai
    • Keliai. Mašinos. Žmonės
    • Gamta. Medžioklė. Žūklė
  • Kultūra ir sportas
    • Krašto kultūra: praeities ir šiandienos dialogai
    • Už jūsų ir mūsų laisvę!
    • Laikraštis „Telšių žinios”
    • Laikraštis „Santarvė”
    • Kultūra
    • Renginiai
    • Sportas
    • Laisvalaikis
  • Žmonės
  • Nuomonės
  • Partnerių informacija
No Result
View All Result
  • Pagrindinis
  • Aktualijos
    • Savivalda
    • Politika
    • Švietimas
    • Sveikata
    • Socialiniai reikalai
    • Finansai
    • Kriminalai ir nelaimės
    • Ūkio reikalai
    • Kitos aktualijos
  • Mano Rietavas
  • Teminiai puslapiai
    • Keliai. Mašinos. Žmonės
    • Gamta. Medžioklė. Žūklė
  • Kultūra ir sportas
    • Krašto kultūra: praeities ir šiandienos dialogai
    • Už jūsų ir mūsų laisvę!
    • Laikraštis „Telšių žinios”
    • Laikraštis „Santarvė”
    • Kultūra
    • Renginiai
    • Sportas
    • Laisvalaikis
  • Žmonės
  • Nuomonės
  • Partnerių informacija
No Result
View All Result
Plungė - Plungės rajono ir Rietavo krašto laikraštis
No Result
View All Result

Po anoniminio skundo prie kryžiaus kalamas bendrabučio auklėtojas

Parašė: Lina LIŪNIENĖ
redaktorius
19 vasario, 2016
Pirmas puslapis, Pirmas puslapis, Kitos naujienos
0
0
VIEWS
Pasidalink

Vasario 15 dieną Plungės rajono policija pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso 140 straipsnį – dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo. Pareigūnai šio tyrimo ėmėsi gavę Savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus (VTAS) pranešimą, kad vasario 10-ąją Alsėdžių gimnazijos bendrabučio auklėtojas neva netinkamai elgėsi su vaikais.


„Plungės“ kalbinta VTAS vedėja Aldona Striaukienė sakė, kad šis atvejis dar labai miglotas, jokios konkrečios informacijos apie tai, kas įvyko Alsėdžių gimnazijos bendrabutyje, nėra. „Gavome anoniminį pranešimą. Mums paskambinęs žmogus prisistatyti nepanoro, bet jei jau skambina, vadinasi, kažkas vyksta. Todėl ir sureagavome į informaciją“, – paaiškino skyriaus vadovė.
VTAS darbuotojai jokių veiksmų nesiėmė, visa medžiaga iškart perduota policijai. „Mums rekomenduojama neapklausti vaikų kelis kartus. Laikydamiesi šių instrukcijų, atskirai tyrimo nevykdome. Vaikų apklausas atliks pareigūnai, o mūsų atstovai visada dalyvauja, kai apklausiami nepilnamečiai. Tai reiškia, kad ir mes viską matysime, girdėsime ir kartu rinksime medžiagą“, – kalbėjo A. Striaukienė.
Vedėja tvirtino kol kas nežinanti, kas yra nukentėjusieji, kokio jie amžiaus, kokios įvykio aplinkybės – tokios informacijos nėra. Jos nuomone, reaguoti turėtų ne tik policija, bet ir Savivaldybės administracijos Švietimo skyrius. Šis, sudaręs darbo grupę, aiškintųsi, ar mokyklos darbuotojas tinkamai atliko savo pareigas, ar buvo pažeistos nepilnamečių teisės. „Jei pranešėjas būtų prisistatęs, o jo pateikta informacija – konkretesnė, galbūt būtume dirbę kiek kita linkme, tačiau dabar iškart pranešėme policijai“, – dėstė VTAS vadovė.

Plungės rajono policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus viršininkė Loreta Tamaliūnaitė patvirtino, kad tyrimas pradėtas, bet įtarimai kol kas niekam nepareikšti. „Tik vasario 15-ąją gavome VTAS pranešimą, tad nespėjome nieko apklausti – nei vaikų, nei darbuotojo, nei administracijos. Norint išsiaiškinti, kas ten įvyko, reikia gerokai padirbėti, surinkti nemažai medžiagos. Tad tik vėliau bus aišku, ar pranešimas pasitvirtins, ar ikiteisminį tyrimą reikės nutraukti“, – teigė pareigūnė.
Alsėdžių gimnazijos direktorius Leonas Mockūnas pasakojo, jog iš pradžių šioje situacijoje daug kas buvo painu, bet atlikus tyrimą vietoje, mokykloje, viskas išsiaiškinta.
Pasak mokyklos vadovo, šešiolikmetis moksleivis, kuris atvykęs iš Kėdainių pirmus metus mokosi Alsėdžiuose, siautėti pradėjo vasario 10-osios popietę, per tinklinio treniruotę. Jis keikė ir kitus mokinius, ir bendrabučio budėtoją, bet į tai niekas pernelyg nereagavo.
Vakare jaunuolis esą įsismarkavo dar labiau. Išėjęs iš dušo pusnuogis vaikščiojo bendrabučio koridoriais, kėlė triukšmą, nepakluso bendrabučio auklėtojo reikalavimams nusiraminti ir laikytis tvarkos. Bandydamas sutramdyti darbuotojas ant mokinio šliukštelėjęs šiek tiek vandens, bet ir tai nepadėjo – vaikinas pusnuogis pasirodė ir lauke vykusioje vakarinėje rikiuotėje. Tada auklėtojas jam pasakęs: kad jau pasiruošęs maudytis, teks tau bristi į kūdrą. Beje, jaunuolis siautėjo ne vienas – jam „talkino“ kitas bendramokslis.

L. Mockūno teigimu, visos įvykio aplinkybės užfiksuotos vaizdo stebėjimo kamerų. Peržiūrėjus filmuotą medžiagą akivaizdu, kad moksleivis tiesiog provokavo auklėtoją, tyčiojosi iš jo. Pastarasis esą ir nebeapsikentė. „Sutinku, kad auklėtojas taip elgtis negalėjo, tad už tai bus nubaustas. Jis turėjo paskambinti ugdytinio tėvams ir pareikalauti, kad šie jį išsivežtų. Bet, matyt, dėl jauno amžiaus ir patirties stokos pasielgė ne taip, kaip privalėjo. Beje, smurto aš neįžvelgiu, juolab kad ir to vandens šešiolikmečiui ten tiek tekliuvo“, – kalbėjo direktorius.
Gimnazijos vadovas minėjo, kad bendrabučio auklėtojas yra šiuolaikiškas, puikiai su moksleiviais sutariantis ir dirbti su jais mokantis 24 metų pedagogas, kurio pagrindinis darbas – kūno kultūros mokytojas. „Nuobaudą pritaikysime, bet atleisti jo tikrai neketinu, nes šitaip darbui atsidavę žmonės nesimėto“, – tokia L. Mockūno nuomonė.
Kaip tvirtino direktorius, moksleivis prisipažino pats esąs kaltas dėl susiklosčiusios situacijos ir mokytojo dėl to nė kiek nekaltinantis. Juolab kad pas jį lanko tinklinio treniruotes ir jiedu gana gerai sutaria. „Mokinys man sakė, kad ilgą laiką stengęsis būti ramus ir laikytis tvarkos, bet tądien ėmęs ir pratrūkęs. Ir šį moksleivį, ir jį palaikiusį draugą, ir pedagogą svarstysime mokyklos tarybos posėdyje. Visų jų veiksmai bus atitinkamai įvertinti“, – patikino gimnazijos vadovas.
L. Mockūnas apie vasario

10-osios įvykius sužinojo tą patį vakarą. Apie 22.30 val. jam paskambinęs bendrabučio auklėtojas pasakė, kad nebesusitvarko su ugdytiniais. Kai atvyko direktorius, jaunimas jau buvo nusiraminęs, beliko visiems palinkėti labos nakties ir imtis aiškintis, kas įvyko.

Tags: Po anoniminio skundo prie kryžiaus kalamas bendrabučio auklėtojas
Kitas įrašas

Gerbiamieji „Vakarų Lietuvos“ kūrėjai, redakcijos darbuotojai, nuoširdžiai sveikinu Jus savaitraščio dvidešimtmečio proga.

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

CAPTCHA vaizdas
Atkurti Vaizdą

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Video rekomendacijos:

Pirmas puslapis

Bekelė gamtoje – pramoga, paliekanti žaizdas
Baigiasi gripo sezonas
Netvarus kaimynų kuras Plungės šilumos tinklams kainavo apie 300 000 eurų
Ką policija tikrins keliuose?

Keliai. Mašinos. Žmonės

Ką policija tikrins keliuose?
Plungėje planuojama nutiesti beveik 5 km dviračių takų
Tarnybos metu nukentėjo pareigūnas
Skirtos lėšos savivaldybėms mokykliniams autobusams pirkti

Nuomonės

Bekelė gamtoje – pramoga, paliekanti žaizdas
Gyventojai rinksis: antikinės skulptūros parke, sutvarkytos krepšinio aikštelės ar naujos pavėsinės
„Apsilankiau ir likau sužavėta…“
Savivaldybės kontrolierei teko viešai atsiprašyti

Savas

„Sau palinkėčiau nebijoti naujovių, drąsiai priimti naują etapą“
Skautų ir ne skautų olimpinėse žaidynėse Smilgiuose – 177 dalyviai!
Vienuoliktokė Emilija: „Studijos užsienyje manęs nevilioja“
Mokymai naujokams ir senbuviams

Renginiai

Profesoriaus Adomo Butrimo darbuose – Žemaitijos kultūrinis kraštovaizdis, sakraliniai ženklai, istorija
Plungė turi savo mišką
Oginskio rūmai dar nebuvo matę tiek šunų
Jurginių tradicija gyva ir puoselėjama
No Result
View All Result

Laikraštis

Nuomonių ringas

Sakoma, kad roges reikia ruošti vasarą, o ratus – žiemą. Nors Lietuvoje – tik pusiaužiemis, tačiau gal jau galvojate apie vasarą ir atostogas? Ar planuojate savo poilsį?

Loading ... Loading ...

Orai


Orai Plungėje

Orai


Orai Plungėje 2 savaitėms


  • Balsavimų archyvas
  • Kontaktai
  • Pagrindinis
  • Paskyra
  • Prisijungti
  • Privatumo politika
  • Registracija sėkminga!
  • Reklama
  • Slaptažodžio atstatymas
  • Laikraštis „Plungė” PDF versija

Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
No Result
View All Result
  • Pagrindinis
  • Aktualijos
    • Savivalda
    • Politika
    • Švietimas
    • Sveikata
    • Socialiniai reikalai
    • Finansai
    • Kriminalai ir nelaimės
    • Ūkio reikalai
    • Kitos aktualijos
  • Mano Rietavas
  • Teminiai puslapiai
    • Keliai. Mašinos. Žmonės
    • Gamta. Medžioklė. Žūklė
  • Kultūra ir sportas
    • Krašto kultūra: praeities ir šiandienos dialogai
    • Už jūsų ir mūsų laisvę!
    • Laikraštis „Telšių žinios”
    • Laikraštis „Santarvė”
    • Kultūra
    • Renginiai
    • Sportas
    • Laisvalaikis
  • Žmonės
  • Nuomonės
  • Partnerių informacija

Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt

Skip to content
Open toolbar Pritaikymo neįgaliesiems įrankiai

Pritaikymo neįgaliesiems įrankiai

  • Padidinti tekstąPadidinti tekstą
  • Sumažinti tekstąSumažinti tekstą
  • Pilkos spalvosPilkos spalvos
  • Nuorodos pabraukimasNuorodos pabraukimas
  • Skaitomas šriftasSkaitomas šriftas
  • Reset Reset