Rietavo savivaldybėje, Tverų seniūnijoje, esantis Lopaičių kompleksas po beveik metus trukusių rekonstravimo darbų vėl atvertas lankytojams. Sugrįšiančių į savo pamėgtą pasivaikščiojimo vietą ar naujai Lopaičius atrasiančių lankytojų laukia gražiai sutvarkyti takai, akmeniniai laipteliai, atnaujintos informacijos lentelės ir naujiena – virtualus miškininkas, pasiruošęs lydėti jus miško takais ir takeliais ir žemaitiška šnekta atskleisti visas legendomis apipinto komplekso paslaptis.
Oficialus pažintinio tako atidarymas, sutraukęs gausų būrį garbių svečių, vyko rugsėjo 16-ąją. Perkirpti simbolinę juostelę pakviesti aplinkos ministras Simonas Gentvilas, Seimo narys Jonas Varkalys, Valstybinių miškų urėdijos (VMU) generalinis direktorius Valdas Kaubrė, VMU Telšių regioninio padalinio vadovas Romualdas Zebčiukas, Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis ir darbus atlikusios uždarosios akcinės bendrovės „Plungės lagūna“ generalinis direktorius Darius Bieliauskas.
Projektui „Rekreacinio objekto „Lopaičių pažintinis kompleksas“ rekonstrukcijos darbai“ įgyvendinti skirta daugiau nei 1 mln. Eur. Iš Aplinkos ministerijos kuruojamos Bendrųjų miškų ūkio reikmių finansavimo programos – 744 783 Eur, likusią sumą investavo VMU.
Didžioji dalis pažintinio tako atnaujinta iš pagrindų – seni įrengimai, kurie buvo padaryti iš neilgaamžių medžio konstrukcijų, pakeisti naujais ilgaamžiškesniais. Įrengtas 360 metrų takas ant polių, kuris yra pritaikytas ir neįgaliesiems. Pažintinį kompleksą papildė lauko akmenų laiptai į įkalnes, žvyru ir skalda išpilti takai. Sukurta edukacinė erdvė ir renginių vieta – amfiteatras, sutvarkyta šaltinio aplinka, įrengti suoliukai poilsiui, informacijos stendai.
„Tikiu, kad kiekvienas, apsilankęs šiame gamtos kampelyje, turės ką prisiminti ir rekomenduos čia atvykti savo draugams“, – sakė aplinkos ministras S. Gentvilas.
Lopaičių pažintinis takas – vienas iš labiausiai Žemaitijoje lankomų objektų. Turistus čia vilioja ne tik legendomis apipintas piliakalnis, puiki aura, nuostabūs panoraminiai vaizdai, bet ir stebuklingasis šaltinis. Po rekonstrukcijos žmonės galės daug daugiau sužinoti apie lankomą objektą – ant informacijos stendų įrengti QR kodai, kuriuos nuskenavus išmaniuoju telefonu miškai prabils žemaitiškai.