Vykstant policijos sistemos reformai, naujovių neišvengta ir Rietavo policijos komisariate. Keičiasi ne tik pareigūnų einamos pareigos, bet ir darbo pobūdis: didžiąją laiko dalį policininkai praleis ne kabinetuose, o gatvėse – ten, kur galimi pažeidimai.
Nemažai permainų įstaigoje įvyko rugsėjo mėnesį. Viena jų – pakito struktūra. Kaip pasakojo Rietavo policijos komisariato viršininkas Marius Vaičikauskas, toks modelis pritaikytas tik Rietavo ir Neringos komisariatuose. Sujungus Viešosios policijos ir Kriminalinės policijos poskyrius, juose dirbusiems pareigūnams pasiūlytos kitos pareigos: Viešosios policijos poskyrio viršininkui Vaidui Kurmiui – vyriausiojo tyrėjo, vyresniesiems specialistams Aurimui Puidokui ir Aušrai Eitutavičienei – vyresniųjų tyrėjų, kitiems pareigūnams – tyrėjų. V. Kurmis nesutiko eiti jam pasiūlytų pareigų ir atsisveikino su darbu Rietavo policijos komisariate. Kaip sakė M. Vaičikauskas, kolega perėjo į Plungės policijos komisariatą, kur vadovaus Viešosios policijos skyriaus Kelių policijos poskyriui. Dar keletas pareigūnų galutinio sprendimo nepriėmė, bet dauguma su pasikeitimais sutiko.
Neliko Rietave ir patrulių – rinktinė perkelta į Klaipėdos apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą. Savivaldybės teritorijoje ir toliau dirbs patruliai, tačiau jų darbą ir ekipažų maršrutus koordinuos budėtojai iš uostamiesčio. Dėl to iki trylikos sumažėjo statutinių pareigūnų skaičius (buvo 19). Vyriausieji patruliai Darius Noreika ir Martynas Norvaišas su perkėlimu sutiko. Marius Krajinas išėjo iš darbo Rietavo policijoje ir įsidarbino Klaipėdoje, o Virginijus Kiudelis išleistas į užtarnautą poilsį. Budinčiame ekipaže nuo rugsėjo dirba vienas Rietavo policijos komisariato tyrėjas ir vienas patrulis iš Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato.
Po reformos liko šios pareigybės – viršininko, vyriausiojo tyrėjo (šiuo metu etatas dar laisvas), dviejų vyresniųjų tyrėjų ir devynių tyrėjų. Penki tyrėjai dirbs pagal slankųjį grafiką reagavimo grupėje, du – su bylomis, dar du atliks bendrosios prevencijos darbą, vykdys pavedimus.
Reforma, kur ir kokia ji bevyktų, visada kolektyve sukelia sumaišties ir nerimo. Psichologinė įtampa jaučiama ir Rietavo policijos komisariate. Vis dėlto vykstančius pokyčius viršininkas M. Vaičikauskas vertina kaip progresą: „Pareigūnas turi dirbti gatvėje, ten, kur vyksta pažeidimai, o ne kabinete. Technologijos tai leidžia, to ir siekiama. Savo teritorijoje policininkas privalo reaguoti tiek į administracinius, tiek į baudžiamuosius pažeidimus, rūpintis bendrąja prevencija. Susiskirstymo neliko, darbas tapo dinamiškesnis. Sunkiausia „kabinetininkams“, dirbusiems nuo 8 iki 17 valandos, o dabar – pagal slankųjį grafiką reagavimo grupėje. Reforma iš pareigūno reikalauja daugiau kompetencijos. To siekti motyvuojama algų didinimu. Nors ir jis sukėlė bendro pobūdžio filosofinių klausimų. Seniau dirbantys policininkai piktinasi, kodėl jie turės mokyti jaunus kolegas, nors atlyginimai visiems suvienodinti? Tenka su jais daug kalbėti.“
Žmonėms svarbiausia, kad policija greitai reaguotų į iškvietimą. Anot M. Vaičikausko, tai daug greičiau pasiekiama, kai pareigūno darbo vieta ne prie stalo, o mašinoje.
Kai prieš kelerius metus Rietavo policijos komisariate buvo panaikintas budėtojų postas, žmonės nuogąstavo, kad po darbo valandų negalės gauti reikiamos pagalbos, tačiau, kaip parodė praktika, prie komisariato durų esančiu skambučiu, kuriuo galima susisiekti su budėtoju, naudojamasi labai retai – per pastarąjį pusmetį vos du kartus.
Policijos vadovas primena, kad budintis ekipažas visada turi mobilųjį telefoną (8 615 41362), kuriuo, kaip ir bendruoju pagalbos numeriu 112, galima išsikviesti į pagalbą pareigūnus.
„Žmonių neturėtų gąsdinti ir apytuštės komisariato patalpos. Informacija, kur kreiptis interesantams, pakabinta prie įėjimo, todėl kiekvienas gali surasti pareigūną, padėsiantį išspręsti iškilusias problemas. Visą parą įjungtas ir mano telefonas (8 615 44531), tad policija gyventojams tikrai pasiekiama“, – tikino M. Vaičikauskas.