
Jau įprasta, kad kiekvienas prieš Kalėdas ar Naujuosius metus stengiamės nors smulkmenėle nudžiuginti artimuosius, draugus ir pažįstamus. Kai tokias dovanėles įteikia politikai, dažnai pagalvojame, jog tai tik noras užsidėti pliusiuką, patraukti rinkėjus savo pusėn. Bet, kaip sakoma, dovanotam arkliui į dantis nežiūrima. Praėjusią savaitę posėdžiavęs Plungės rajono savivaldybės tarybos Ekonomikos, finansų ir biudžeto komitetas ekspromtu vienbalsiai paruošė Kalėdų dovaną Plungės senjorams ir socialiai remtiniems žmonėms.
Kaip ir minėta, idėja įteikti tokią dovaną kilo ekspromtu, kai savivaldybės įmonės „Plungės būstas“ direktorius Eugenijus Palubinskas ir Savivaldybės administracijos Vietos ūkio skyriaus vyr. specialistas Kazys Milierius kreipėsi dėl miesto pirties paslaugų kainų patvirtinimo.
Pasak Savivaldybės specialisto, pirties paslaugų kainos paskutinį kartą tvirtintos 2014 m. Per tiek metų brango ir vanduo, ir elektra, ir kilo darbo užmokestis. Tad suprantama, kad „Plungės būstas“ patiria nuostolių ir nuo ateinančių metų nori kelti įkainius.
K. Milierius paaiškino, kad nuo naujų metų 1 valanda bendroje pirtyje žmogui kainuos 7 eurus (su PVM), duše – 4 eurus. 1 val. išsinuomoti sauną – 25 eurai, 2 val. – 45 eurai, 3 val. – 60 eurų, už kiekvieną kitą valandą (daugiau nei 3 val.) – 15 eurų. Tiesa, numatyta nuolaidų taikymo procentais pokyčių. 2014 m. nustatyta, kad socialiai remtini asmenys pirties paslaugomis naudojasi už 40 proc. mažesnę kainą. Šį kartą siūloma 50 proc. nuolaidą už bendros pirties ir dušo paslaugas taikyti pensininkams, asmenims, turintiems negalią, vaikams iki 16 metų ir Sausio 13-osios įvykių dalyviams. Į pasiūlymus įtrauktas ir dar vienas naujas punktas, kuris, reikia pastebėti, kai kuriems posėdžio dalyviams kėlė šypseną – tai, kad Plungės garbės piliečiams miesto pirties paslaugos teikiamos nemokamai.
„Abejoju, ar mes darome garbę šiems asmenims teikdami tokią paslaugą. Be to, daugelis jų net negyvena Plungėje. Kažin ar reikėtų šio punkto?“ – suabejojo vicemerė Asta Beierle Eigirdienė.
„Paslaugų paketas nėra, kaip kas nors įsivaizduoja, malonumo patyrimas. Yra žmonių, kurie neturi galimybės normaliai nusiprausti. Dušas, pirtis – realus žmogaus higienos poreikis. Imkime ir padarykime, kad senjorai ir socialiai remtini žmonės nusiprausti miesto pirtyje galėtų nemokamai“, – pateikė pasiūlymą komiteto pirmininko pavaduotojas Liudas Skierus.
„Suprantu, kad Kalėdos – dovanų metas, bet norėtųsi pirma gauti informacijos, kokia tai būtų suma. Kažin kiek garbės piliečių naudojasi miesto pirtimi…“ – L. Skieraus ir įmonės pasiūlymais abejojo komiteto pirmininkas Adomas Zamulskis.
E. Palubinskas neslėpė, jog vienas garbės pilietis pirties paslaugomis mielai naudojasi ir esąs labai patenkintas.
Pasak jo, 2020 m. už pirties paslaugas iš socialiai remtinų asmenų ir senjorų buvo surinkta 2 500 eurų, šiemet – 2 200 eurų.
„Pritarčiau siūlymui dėl nemokamos paslaugos. Tai nėra didžiuliai pinigai. Kai žmogus nusiprausęs ir pasikvėpinęs vaikščios, visiems aplinkui bus smagiau“, – kalbėjo Marijus Kaktys.
Vicemerė taip pat palaikė L. Skieraus siūlymą. Juolab kad ir pavėžėjimas viešuoju transportu – nemokamas. „Pensijos tikrai nėra didelės, sunku išgyventi. O tie 2 000 eurų nėra dideli pinigai, kitur daugiau pridedame. Gal padėkime sunkiausiai mūsų aplinkoje gyvenantiems“, –
ragino vicemerė.
Išklausius kolegų pasisakymus A. Zamulskiui liko tik konstatuoti faktą: „Matau, kad vienbalsiai paruošėme Kalėdų dovaną 2022 metams.“
Pirmadienį posėdžiavusi Savivaldybės taryba šiam pasiūlymui taip pat pritarė vienbalsiai ir dar magaryčių pridėjo: nemokamai bendros pirties ir dušo paslaugomis, be pensininkų ir socialiai remtinų asmenų, galės naudotis neįgalieji ir vaikai iki 16 metų.