Pirmadienį posėdžiavęs Švietimo, kultūros ir sporto komitetas ir vėl svarstė klausimą dėl papildomų pirmokų (kam aiškiau – devintokų) klasių Plungės „Saulės“ gimnazijoje. Nors paskutiniojo tarybos posėdžio metu nuspręsta patvirtinti tik vieną komplektą, o antrąjį – greičiausiai rugsėjį, komitetas šį klausimą ir vėl pajudino. Ir ne bet kaip, o mėtantis aštrokomis replikomis.
Trukt už vadžių…
Ne kartą rašėme, kad nuo šių metų rugsėjo norinčiųjų lankyti Plungės „Saulės“ gimnazijos pirmąją (suprantamiau – devintąją) klasę atsirado rekordiškai daug – per šimtą mokinių. Tačiau pasirodė, kad komplektuojama tik viena klasė.
Dar birželį posėdžiavęs Švietimo, kultūros ir sporto komitetas vis dėlto „davė palaiminimą“ dviem komplektams, tačiau taryba patvirtino tik vieną… Esą balsavus kitaip, būtų buvęs pažeistas reglamentas, mat sprendimas su dviem komplektais buvęs neparengtas ir neišanalizuotas. Galiausiai nuspręsta antrąjį komplektą „sureguliuoti“ rugsėjo mėnesį.
Tačiau pirmadienį komiteto posėdžio metu „Saulės“ gimnazijos direktorius Algimantas Budrys teigė nebesuprantąs, kaip čia dabar bus: komitetas leido du komplektus, taryba – vieną. Nors žadėta nuspręsti rugsėjį, reikia atrinkti mokinius, o net neaišku, koks tikslus skaičius leidžiamas: maksimalus 60 ar mažesnis? Anot A. Budrio, šiuo metu iš buvusių 106 būsimųjų devintokų prašymų beliko 100.
Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Vitalija Pociutė sakė, kad vis dėlto šiuo atveju nieko negalima padaryti – tik vykdyti tarybos sprendimą. Komiteto narių nuomonės čia išsiskyrė: vieni sakė, kad reikia jau šiandien nutarti, jog komplektai vis dėlto bus du, o kiti siūlė palaukti rugsėjo. „Siūlau neskubėti. Gal rugsėjį į mokyklas neateis suplanuotas skaičius mokinių…“ – kalbėjo „komitetietis“ Albertas Krauleidis. „Kad ramiai atostogautume, reikėtų patvirtinti tuos du komplektus“, – priešingai sakė komiteto pirmininko pavaduotoja Judita Stankutė.
„Vaikai gali rinktis, tačiau ir demokratijoj yra tvarka – jie gali rinktis tik iš to, ką jiems siūlo mokyklos. Aš negaliu būti siuvėjas, jeigu negaliu adatos nulaikyti…“ – štai tokią nuomonę išsakė komiteto pirmininkė Elvyra Valerija Lapukienė.
„Pagaliau reikia padėti tašką!“
Vicemeras Mindaugas Jurčius nuogąstavo, kad, gimnazijai leidus komplektuoti dvi klases su maksimaliu 60 mokinių skaičiumi, gali griūti komplektai kitose mokyklose. Tai aktualiausia „Ryto“ pagrindinei mokyklai, iš kurios pasukti gimnazijon sulaukta daugiausiai prašymų. Posėdyje dalyvavęs įstaigos direktorius Stanislovas Ivanauskas sakė, kad situacija iš tiesų liūdna. „Prašau rajono valdžios įvesti stabilumą. Viešai noriu pasakyti: labai negražiai elgiasi gimnazija su direktoriumi priešakyje. Pasitelkia ir politikus“, – piktinosi S. Ivanauskas.
Mokyklos direktorius taip pat pasakojo, jog ir jis, pavyzdžiui, sulaukęs daug būsimųjų penktokų prašymų mokytis jo vadovaujamoje mokykloje, tačiau atsakęs, jog tvarka yra tvarka, tad priimti mokinukų nepavyks: „Aš irgi galėjau kurti iniciatyvines grupes, agituoti tuos penktokus, bet kažkaip sugebėjau suvaldyti situaciją. Na, kiek gali būti tos įtampos, pagaliau reikia padėti tašką!“
A. Budrys neigė bet kokius S. Ivanausko jam mestus kaltinimus ir pabrėžė: „Man pirmiausia rūpi žmogus, vaikas, o ne mokinio krepšelis, pinigai. Turiu šimtą prašymų, reikia kažką daryti! Jūs neteisus, pas mus yra tvarka, sudaryta darbo grupė, nustatyti atrankos kriterijai“.
„Pasakykit viešai – jūsų psichologė skambinėja ir agituoja“, – nenorėjo nusiraminti S. Ivanauskas.
Galiausiai komiteto nariai įsisuko į diskusijas dėl maksimalaus mokinių skaičiaus tuose dviejuose devintokų komplektuose, jeigu jie būtų leidžiami. Diskutavo tol, kol A. Krauleidis čia pastebėjo panašumų į gyvulių pirkimą turguje…
Nutilus emocijoms, vis dėlto leista komplektuoti dvi klases ne su maksimaliu mokinių skaičiumi, o su 50, tačiau galutinį žodį – kaip visada – tars taryba.