Virtuvė, savaime suprantama, yra būtina kiekvienuose namuose. Tiesa, skirtingų gyvenimo būdų gyventojų būstuose ji atlieka skirtingą vaidmenį –vieniems tai kulinarinių eksperimentų ir gardžių patiekalų ruošimo zona, kitiems virtuvėje labiau patinka tik lėtai mėgautis rytiniu kavos puodeliu ir mintyse kruopščiai užbaigti dienos darbų dėlionę. Net jei virtuvė – tik laiko sau ar pokalbių su artimiausiu bičiuliu erdvė, ją įrengiant turėtumėte apgalvoti kiekvieną detalę, kad čia esančia technika būtų patogu naudotis, o sukurti dekoro elementai džiugintų akį kaskart užsukus net stiklinės vandens.
Virtuvės įrengimą pradėkite nuo išsamaus plano
Tam, kad atnaujindami ar įrengdami virtuvę naujuose namuose nepasimestumėte tarp darbų, verčiau dar prieš pradėdami pasiruoškite kruopštų planą. Jis užkirs kelią svarbių užduočių praleidimui ir leis virtuvę įsirengti taip, kaip svajojate jūs.
Visų pirma, gerai apgalvokite, kokia virtuvės technika jums yra reikalinga – šaldytuvas, orkaitė, gartraukis ir viryklė yra kone būtini kiekvienoje virtuvėje, tačiau turėtumėte nuspręsti, ar savo namuose įkurdinsite ir indaplovę, mikrobangų krosnelę, maisto atliekų smulkintuvą ar kitą įrangą. Sudarę būtinos buitinės technikos sąrašą galėsite sudėlioti ir preliminarų jų montavimo planą.
Čia svarbu numatyti darbų eigą, kuria vadovaudamiesi galėsite be nemalonių pasekmių įsirengti visą funkcionalią erdvę. Štai, pavyzdžiui, prie indaplovės įrengimo pirmame žingsnyje turėtumėte pasižymėti vandens prieigos bei nutekėjimo vamzdžių patikrinimą – nepasirūpinus šiais elementais iš anksto, vėliau jų montavimas gali kainuoti daug laiko, baldų ardymo bei papildomų medžiagų. Prie kiekvieno svarbaus virtuvės įrengimo žingsnio pasižymėję smulkesnius darbus taip pat galėsite sekti, kiek jų dar liko iki galutinio rezultato. Pamažu artėdami savo svajonių virtuvės link tikrai pajusite malonumą, o jau baigtų darbų kiekis neabejotinai džiugins.
Virtuvės rengimo plane, greta visų darbų, pravartu numatyti ir preliminarias įrangos bei jos montavimo kainas. Jas lengviau numatyti galėsite apsilankę buitinės technikos elektroninėse parduotuvėse, kur galėsite išsirinkti patogų ir jūsų lūkesčius geriausiai atitinkantį orkaitės, viryklės, šaldytuvo ar bet kurios kitos įrangos modelį. Nepamirškite į darbų bei kainų planą įtraukti ir išsirinktų baldų. Šiuo metu viena populiariausių virtuvės interjero tendencijų – spintelės su tinklelio intarpais. Tokios detalės virtuvės erdvėms suteikia daugiau laisvės, tad šio tipo spintelės gali tapti tikru išsigelbėjimu mažesnėse virtuvėse. Tiesa, susumavus virtuvinio komplekto bei reikiamos įrangos kainas, suma gali viršyti jūsų lūkesčius, tokiu atveju galite apsvarstyti protingą skolinimosi galimybę ir įmokas mokėti dalimis. Pasinaudokite galimybe užpildyti paskolos paraišką internetu ir galėsite įsivertinti savo finansines galimybes bei patogiai gauti kreditą net neišeinant iš namų.
Buitinės technikos išdėstymą rinkitės pagal virtuvės erdvę
Svarbu atminti, kad virtuvinės technikos išdėstymą turėtumėte planuoti atsižvelgdami į šiam kambariui numatytą erdvę. Įrengdami virtuvę naujame būste, visų pirma, turėtumėte gerai pagalvoti apie elektros, vandentiekio bei kitų komunikacijų įvadus. Pastarieji dažnai įrengiami fiksuotose vietose, o jų perkėlimas gali tapti sudėtingu ir gana brangiu procesu. Būtent todėl turėtumėte gerai apgalvoti buitinės technikos montavimo vietas – taip užkirsite kelią nereikalingam stresui bei sudėtingiems vamzdynams namuose.
Verta paminėti ir tai, kad planuodami virtuvės erdvę turėtumėte vadovautis trikampio taisykle. Pastaroji naudojama daugumoje šiuolaikinių ir funkcionalių virtuvių. Virtuvėje svarbiausi yra trys taškai – viryklė, plautuvė ir šaldytuvas. Šią buitinę techniką reikėtų išdėlioti trikampiu, maždaug 1,5 – 2,4 m atstumu vieną nuo kitos. Jei neturite galimybės įrengti šių elementų tokiais atstumais, dar prieš montuodami atkreipkite dėmesį į tai, kad judėjimas tarp šių trijų taškų būtų patogus ir sklandus. Kitu atveju virtuvė taps nefunkcionali ir ankšta, o maisto ruošimas taps gana keblus. Mažesnėje virtuvėje taip pat nepatartina apsikrauti smulkesniais buitiniais įrenginiais – smulkintuvais, trintuvais, daugiafunkciais puodais ir kitais nebūtinais elementais.
Spalvos ir dekoras – pagal karščiausias interjero tendencijas
Dar vienas svarbus aspektas norint šiuolaikiškai įrengti virtuvę – spalvų pasirinkimas ir dekoro detalės. Vis daugiau žmonių atsisako visiškai baltos virtuvės ir renkasi neutralius ar pastelinius tonus. Šiemet virtuvėje karaliauja žalia, tad svajojantiems apie modernumo, jaukumo ir praktiškumo dermę verta pasižvalgyti būtent šių atspalvių baldų, virtuvės įrankių ar dekoro elementų. Žalia nuteikia raminančiai, tad virtuvė galimai taps dar viena kokybiško poilsio vieta jūsų namuose.
Paskutiniu metu virtuvės interjere vis labiau populiarėja ir tapetuotų sienų idėjos. Net jei pageidaujate, kad gaminimo zonoje sienos būtų dengtos plytelėmis, likusią virtuvės dalį galite pagyvinti pasirinktais kontrastingais tapetais. Tokia idėja gali puikiai pasitarnauti atliekant dalinę renovaciją – margais tapetais išklijuota siena suteiks virtuvei naujo charakterio ar net kardinaliai pakeis jos išvaizdą ir stilių.
Įrengdami svajonių virtuvę nestokokite drąsos – išbandykite kontrastingas formas, varijuojančias spalvas ar pabandykite įkomponuoti senų baldų moderniame interjere. Svarbiausia, kad čia sukurtas jaukumas neprasilenktų su funkcionalumu bei praktiškumu – virtuvė, visgi, yra maisto ruošimo erdvė, todėl rinkdamiesi medžiagas atkreipkite dėmesį, kad šios būtų atsparios vandeniui ir nuo jų nesunkiai galėtumėte pašalinti maisto likučius bei riebalus.
būtų labai aktualu gauti daugiau informacijos kur dėti seną techniką.. norim atsinaujinti bet galvos skausmas kur dėti senus buitinius prietaisus didelius