Ko gero, jau nereikėtų stebėtis, kad, skiriant priedus Plungės rajono savivaldybės administracijos direktoriui Mindaugui Kaunui ir jo pavaduotojui Mantui Česnauskui, opozicijoje esantiems politikams kyla klausimų, ar jie jų verti. Tokia mintis nuskambėjo ir vasario 10 dieną sušauktame Savivaldybės tarybos posėdyje – šį kartą abejonių kilo merui Audriui Klišoniui ir tik dėl priedo administracijos direktoriui.
Skaitytojams priminsime, kad praėjusiais metais M. Kaunui už papildomą darbą vykdant projekto „Universalaus sporto ir sveikatingumo komplekso Plungėje, Mendeno g. 1C, statyba“ vadovo pareigas ir už vadovavimą Ekstremaliųjų situacijų komisijai buvo skirta 40 proc. priemoka prie pareiginės algos. Tokio pat dydžio priemoka už papildomą darbą vykdant Operacijų centro vadovo pareigas ir už papildomas užduotis, susijusias su ekstremaliosios situacijos valdymu bei sveikatos apsaugos ministro-valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimų įgyvendinimu savivaldybėje, buvo skirta M. Česnauskui. Tiesa, priedai jiems buvo mokami tik pusę metų.
Šiais metais už tas pačias funkcijas siūloma skirti 25 proc. priedą, kuris būtų mokamas nuo vasario iki gruodžio mėnesio.
Kaip ir minėta, dėl priedų skyrimo pastabų turėjo A. Klišonis. Pirmoji mero pastaba buvo dėl paties sprendimo. Pasak jo, kadangi kalbama apie asmenis, sprendimai turėjo būti atskiri, kad dėl kiekvieno iš jų būtų galima pasisakyti. „Manau, kad tokio dydžio priedai dabartinėje situacijoje galbūt yra per didelė prabanga. Matome, jog kai kurie klausimai yra stringantys, kalbant apie sporto komplekso statybą. Šioje vietoje būčiau šiek tiek skeptiškas, norėčiau, kad balsavimas būtų už vieną arba kitą personaliją, – argumentavo meras ir nepraleido progos dar kartą priminti didžiausią „nuodėmę“ – šilumos kainos kilimą. – Įvertinkime tai, kad būtent administracijos direktorius atsakingas už tiesiogiai jam pavaldžių įstaigų veiklą. Ir viena iš tų įstaigų – Plungės šilumos tinklai. Ir mes matėme tą informaciją, kuri buvo pateikta praėjusių metų lapkričio mėnesį, kad šilumos kainos brangimas bus tik 5–6 proc. Tai buvo nepagrįstai suteikti lūkesčiai gyventojams. Šiandien situaciją turime tokią, kad nuo vasario 1 dienos šilumos kaina didėjo 42,6 proc., t. y. 8 kartus, nei buvo minėta. Manau, kad žmogus, kuris gerbia save ir laikosi savo žodžio, gana smarkiai suabejotų, ar tokia pateikta informacija, tokie suteikti lūkesčiai ir priedas, kuris svarstomas, koreliuoja tarpusavyje.“
Administracijos direktoriaus ginti stojęs Liudas Skierus šmaikštavo nežinąs nė vieno orakulo, kuris spalio mėnesį būtų žinojęs, kad pasaulį ištiks energetikos krizė, drastiškai kils dujų ir biokuro kainos. Politikas ragino merą šiuo klausimu nepolitikuoti. Suprantama, A. Klišonis priminė Plungės šilumos tinklų direktorės dalytus ir iki šiol neįvykdytus pažadus: iki šildymo sezono pradžios užbaigti jungiamosios trasos tiesimo darbus, iki metų pradžios sumontuoti naujus dujų katilus. „Manau, kad vadovai, kurie atsakingai vertina savo teikiamą informaciją gyventojams, turi už tai atsakyti“, – konstatavo meras.
Kad neįsilinguotų politiniai ginčai, sprendimo projektą pristatęs Adomas Zamulskis pasiūlė balsuoti. 16 už, 5 susilaikę – priedai administracijos vadovams patvirtinti.
Tiesa, baigiantis tarybos posėdžiui, A. Zamulskis prisiminė diskusijas dėl priedų ir paprašė informacijos apie visų Savivaldybei pavaldžių įmonių ir įstaigų vadovų atlyginimų koeficientus, priedus ir premijas 2021 metais ir kokie numatyti šiems metams. „Anksčiau buvo aiški ir, mano įsitikinimu, geriausia praktika, kad viskas buvo sprendžiama taryboje ir viskas buvo viešinama. Tada kalbėdavomės aiškiau. Dabar šnekame tik apie du asmenis, juos „skalbiame“. Tad būkime sąžiningi patys sau ir pasižiūrėkime visais aspektais“, – teigė politikas.