Smurto prieš šeimos narius atvejų Plungėje nemažėja. Tad nieko keisto, kad ir baudžiamųjų bylų dėl fizinio skausmo sukėlimo teisme netrūksta. Neretai nukentėjusiaisiais būna vaikai, nuskriausti vieno iš tėvų. Prieš kurį laiką Plungės apylinkės teismo Plungės rūmuose išnagrinėta baudžiamoji byla, kurioje tuo kaltinti abu tėvai: 40-metis vyras – piktnaudžiavimu tėvų teisėmis ir pareigomis, fizinio skausmo sukėlimu mažamečiams vaikams ir vieno jų nesunkiu sveikatos sutrikdymu, sutuoktinė – vaikų nepriežiūra. Vyro atžvilgiu teismas priėmė apkaltinamąjį nuosprendį, moteris nuo baudžiamosios atsakomybės atleista. Plungės teismo paskirta bausmė netenkino nei prokurorės, nei Valstybinės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos atstovo, tad nuosprendis buvo apskųstas. Gruodžio 22-ąją Klaipėdos apygardos teismas vyrui skirtą bausmę sugriežtino.
Skaitytojams priminsime, jog rugsėjį išplatintame Lietuvos Respublikos prokuratūros pranešime buvo rašoma, kad šeimoje smurtas prieš vaikus buvo naudojamas nuo 2015 metų. Pora kartu augino du bendrus vaikus ir du iš ankstesnės moters santuokos. Nustatyta, kad vyras nuolat fiziškai ir psichologiškai gniuždė savo sutuoktinės vaiką iš ankstesnės santuokos. Tyrimo metu gautos ekspertų išvados parodė, jog dėl tokio žiauraus elgesio buvo padaryta žala mažamečio psichinei sveikatai.
Teismas taip pat konstatavo, kad vyras smurtavo ir prieš kitus šeimoje augančius vaikus.
Per ikiteisminį tyrimą buvo atliktos vaikų psichologinės-psichiatrinės ekspertizės. Jų metu vienas iš mažamečių vaikų papasakojo apie patėvio anksčiau naudotą smurtą jo atžvilgiu. Dėl to buvo priimtas sprendimas atnaujinti dar 2018 metais nutrauktą ikiteisminį tyrimą dėl fizinio smurto panaudojimo. Atliekant tyrimą paaiškėjo ir kitas vyriškio prieš kelerius metus padarytas seksualinio pobūdžio nusikaltimas sutuoktinės dukters atžvilgiu, už kurį jis buvo nuteistas kito teismo nuosprendžiu.
Plungės apylinkės teismo Plungės rūmų teisėjas vyrui skyrė bausmę, subendrintą su ankstesnio teismo paskirta ir neatlikta laisvės atėmimo bausme – trejus metus laisvės atėmimo. Tiesa, bausmės vykdymas buvo atidėtas dvejiems metams. Visą šį laikotarpį smurtautojas įpareigotas tęsti darbą, 6 mėnesius nevartoti psichiką veikiančių medžiagų, 3 mėnesius dalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose, sumokėti 1 800 eurų piniginę baudą.
Ikiteisminiam tyrimui vadovavusi ir valstybinį kaltinimą teisme palaikiusi Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokurorė Liudmila Paulienė su pačia bausme sutiko, tik jos netenkino jos vykdymo atidėjimas. Kaltintojos manymu, vyras nusipelnė realios laisvės atėmimo bausmės.
„Gruodžio 22-ąją Klaipėdos apygardos teismas priėmė sprendimą panaikinti Plungės apylinkės teismo Plungės rūmų nuosprendžio dalį, kuria nuteistajam buvo paskirtas laisvės atėmimo bausmės vykdymo atidėjimas 2 metams. Nustatyta, kad skundžiamu nuosprendžiu asmuo buvo nuteistas dėl penkių tyčinių nusikalstamų veikų padarymo, dalį nusikalstamų veiksmų padarė turėdamas neišnykusį teistumą, bylos nagrinėjimo metu jis nesilaikė jam paskirtos kardomosios priemonės – nebendrauti su nukentėjusiaisiais ir kitais šeimos nariais. Teismas konstatavo, kad nėra pakankamo pagrindo manyti, jog bausmės tikslai nuteistajam gali būti pasiekti be realaus bausmės atlikimo. Teismo sprendimu jam teks atlikti 3 metų laisvės atėmimo bausmę“, – rašoma prokuratūros išplatintame pranešime.