Matyt, ne veltui net 90 proc. šalies gyventojų pasitiki Priešgaisrine gelbėjimo tarnyba. Juk jos darbuotojai gelbėja ne tik turtą, bet ir žmonių gyvybes. Gruodžio 7-oji plungiškiui A. N., galima sakyti, – antrasis gimtadienis. Dūmais apsinuodijęs vyras į gyvenimą sugrąžintas ne tik medikų, bet ir ugniagesių pastangomis.
Antradienio vidurdienį Plungės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba gavo pranešimą, jog Plungėje, Rietavo gatvėje, dega namas, pilna dūmų.
Kaip sakė tarnybos viršininkas Mykolas Pronckus, atvykus į nelaimės vietą ugnies nesimatė, tačiau iš vieno buto, kurių mediniame name yra šeši, veržėsi dūmai. Butas buvo užrakintas iš vidaus, tad ugniagesiams teko laužti duris ir į vidų eiti su kvėpavimo aparatais. Gaisrininkai rado prie lovos be sąmonės sukniubusį A. N. (g. 1950 m.). Vyras nebekvėpavo.
Nelaimėlis skubiai buvo išneštas į lauką, o iki atvykstant medikams pamainos vadas Adomas Rojus ėmėsi jį gaivinti. „Kvėpavimas vienu momentu atsirado, bet ir vėl sustojo. Vyriškis toliau buvo gaivinamas ir galiausiai perduotas atvykusiems medikams“, – pasakojo Plungės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas. Jo turimomis žiniomis, A. N. buvo paguldytas į reanimacijos skyrių. Trečiadienį žmogus jau buvo sąmoningas, pavojus jo gyvybei praėjęs, tad ugniagesiams galėjo papasakoti, kas nutiko.
„Jis pasakojo, kad butas šildomas kietuoju kuru. Viename kambaryje yra krosnis, o kitame kambaryje prie šildymo sienelės buvo sudėti įvairūs rūbai, tad greičiausiai jie ir pradėjo degti. A. N. tame pačiame kambaryje žiūrėjo televizorių. Kaip pats sakė, matyt, prisnūdo. Pajutęs dūmų kvapą, pamatė, kad dega drabužiai. Atsikėlė ir bandė gesinti vandeniu, bet… daugiau nieko nepamena“, – „Plungei“ kalbėjo M. Pronckus.
Apie name kilusį gaisrą ugniagesiams pranešė kaimynas, į kurio butą pradėjo veržtis dūmai.
Gaisro metu apdegė rūbai, namų apyvokos daiktai, spinta, apie 2 kv. m perdangos. Nuo karščio suskilo trijų plastikinių langų stiklo paketai. Aprūko virtuvė. Vandeniu sulietas gretimas butas.
Beje, kaip sakė tarnybos viršininkas, įėję į vidų ugniagesiai aptiko veikiantį dūmų detektorių, tik jis mėtėsi kažkur ant fotelio. „Jei jutiklis būtų buvęs pritvirtintas prie lubų kaip reikia, apie pavojų žmogus būtų išgirdęs daug anksčiau. Tada gal ir medikų nebūtų prireikę, – tvirtino M. Pronckus. – Labai svarbu, kad dūmų detektoriai būtų sumontuoti tinkamai, kad jie veiktų. Jei dėl kažkokių priežasčių žmonės negali ar nemoka jų įsirengti, gali kreiptis ir į mus.“