Probiotikai įvardijami kaip gerosios bakterijos, kurios atneša naudą mūsų sveikatai. Anot specialistų, probiotikai yra praturtinti maistingomis savybėmis, kurios suteikia imuninės sistemos atsparumą infekcijoms, padeda tvarkytis su virškinimo problemomis ir išlaikyti norimas kūno formas.
Plačiau apie probiotikus
Žmogaus organizme galima aptikti tiek gerųjų, tiek blogųjų bakterijų. Tiesa, šios abi bakterijos rūšys yra svarbios organizmui, tačiau tarp jų nuolat turi vyrauti balansas.
Gerosios bakterijos padeda virškinti maisto medžiagas, kurios nuolat patenka į mūsų organizmą, gamina virškinimo fermentus ir suteikia apsauginį sluoksnį. Jeigu šiuo metu patiriate stresą, įtampą, turite virškinimo problemų, prastai valgote, miegate arba vartojate antibiotikus, nenustebkite, kad blogosios sugriaus pusiausvyrą tarp savęs ir gerųjų bakterijų. Taigi išeitis lieka viena – probiotikai. Juos vartojant pavyks atsikratyti virškinimo problemų bei atkurti balansą tarp gerųjų ir blogųjų bakterijų.
Kokiose maisto medžiagose gausu probiotikų?
Jeigu pastebėjote, kad jūsų virškinimas yra sutrikęs, o pilvas keistai gurguliuoja, tuomet reikėtų pradėti vartoti gerąsias bakterijas (probiotikus). Jų nemažai yra ir tam tikruose maisto produktuose, tokiuose kaip natūralus jogurtas, kefyras, raugintose daržovėse (kopūstai, agurkai ir kt.). Tiesa, šie maisto produktai netinka tiems žmonėms, kurie nemėgsta pieniškų ar raugintų maisto medžiagų. Tokiu atveju pasitelkiami probiotikai, kurie yra perdirbti į mažas tabletes. Taip pavyks išvengti nemėgstamų maisto produktų vartojimo bei vėl bus lengvas virškinimas.
Tam, kad žinotumėte, kokio kiekio probiotikų reikia jūsų organizmui, pirmiausia turite pasikonsultuoti su savo gydytoju. Jis jums patars, kokius probiotikus reikia vartoti ir koks kiekis jums yra reikalingas.
Koks santykis tarp probiotikų ir antibiotikų?
Jeigu nuolat vartojate antibiotikus, tuomet žinote faktą, kad jie nuolat sutrikdo normalią žarnyno virškinimo veiklą. Tuomet pajuntate tokius simptomus, kaip pilvo pūtimas, vidurių užkietėjimas arba viduriavimas. Jeigu norite tam užkirsti kelią ir suvaldyti antibiotikų daromą žalą – įsigykite probiotikų. Jums reikės juos gerti tiek laiko, kiek vartosite antibiotikus. Specialistai pataria, kad gerąsias bakterijas (probiotikus) reikėtų vartoti dar kurį laiką, net jeigu nutraukiate antibiotikų vartojimą. Tyrimais įrodyta, kad tinkamai paskirti probiotikai gali sumažinti antibiotikų sukeltą viduriavimą ir padėti organizmui greičiau atsistatyti.
Ar galimas šalutinis probiotikų poveikis?
Probiotikai yra itin saugus preparatas, todėl sukelti šalutinių poveikių neturėtų. Svarbiausia laikytis nurodymų, kurie yra pateikti prie šių gerųjų bakterijų pakuotės. Žinoma, pasitaiko tam tikrų atvejų, kai pasireiškia minimalus probiotikų šalutinis poveikis. Tai gali būti:
• dujų kaupimasis ar pilvo pūtimas,
• skrandžio veiklos sutrikimas.
Šie šalutiniai poveikiai gali pasireikšti pirmosiomis probiotikų vartojimo dienomis, tačiau vėliau jie turi praeiti. Jeigu pastebėjote, kad šalutiniai poveikiai nedingsta arba gerosios bakterijos (probiotikai) neatlieka savo funkcijų, tuomet būtinai kreipkitės į vaistininką arba į savo gydytoją!
O ieškantiems, kur būtų galima įsigyti kokybiškų probiotikų, patariama apsilankyti interneto svetainėje https://ohhira.lt/, kur rasite ne tik tai, bet ir kitų sveikatinimo priemonių vienoje vietoje.