Jei tikėsime stalo kalendoriumi, trečiadienį buvo pusiaužiemis. Nors kiek ten tos žiemos ir tebuvo – kelias dienas gerai pasnigo, truputį pasisukinėjo speigas ir… viso gero. Tiesa, nežinia, kokių staigmenų pažers vasaris.
Užtat besibaigiantis sausis netikėtumų nepagailėjo. Įsisiautėjęs gripas vieną po kito ant menčių guldo didžiuosius Lietuvos miestus. Jei gamta ir toliau žais „truputį šilta, truputį šalta“, netrukus to svečio sulauksime ir mes. Tad geriau ilgesniam laikui tegrįžta tikroji žiema su minusine temperatūra. Geriau jau apsimuturiuoti ir linguoti kaip meškai, nei gulėti lovoje bejėgiui.
Netikėtų dovanėlių sulaukė ir neseniai iškepti Seimo nariai. Jie tikrai nesitikėjo, kad užkopę į tą mūsišką Olimpo viršūnę taps tokie matomi, kaip bacilos pro mikroskopą. Ir pastebi žmonės, kas su kokiu automobiliu važinėja, kokius kailinukus dėvi ir dar ką padidino ar sumažino. Suprantu, pyktis ima, kad po kaulelį išknibinėjo, lyg anksčiau niekas nieko panašaus nedarydavo. Gal ir darydavo, bet tokia jau naujokų dalia – visų akys nukreiptos į juos. Patys kalti – žinojo, kur eina, tad būkit skaidrūs kaip rasos lašeliai. Ar tai įmanoma politikoj? Nuoširdžiai abejoju. Juolab kad pradėta domėtis ir kitų jau seniai Seimo koridoriais vaikštančių seimūnų mašiniukais, privačių interesų deklaracijomis. Panašu, kad ne visi su angelo sparniukais, ir ką? Nieko. O jauna, nepatyrusi politikė ėmė ir užkliuvo, neatlaikė ir… pasitraukė. Kažin ar dar tokių bus?
Mes savųjų dovanėlių jau lyg ir sulaukėme: naujoji valdžia po truputį juda į priekį. Įdomu, kokių staigmenų pažers naujasis Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas. Jei darys tą, apie ką kalbėjo prieš rinkimus, kažin ar džiaugsmo upės tekės. Jeigu tai tebuvo „piaras“, gal nieko tokio ir nenutiks.
Žvilgtelėkime, kas vyksta arčiau – mūsų draugų, artimųjų pamiltajame rojaus kampelyje Jungtinėje Karalystėje. Panašu, jog didžiosios baimės, kilusios po „Brexit“, šiek tiek atslūgs. „Aukščiausiasis teismas nusprendė (aštuoni teisėjai už ir trys prieš), jog Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May teisiškai negali aplenkti šalies parlamento ir jo narių, pasinaudodama prerogatyva aktyvuoti Lisabonos sutarties 50-ąjį straipsnį, ir taip pradėti dvejus metus trunkančio Europos Sąjungos ir jos vadovaujamos šalies skyrybų proceso“, – rašoma www.delfi.lt. Ką tai reiškia? Pasitraukimui pritarti turi parlamentas, o jei ten norinčiųjų pasilikti Sąjungoje daugiau? Bet, kaip sakoma, ne mano daržas, ne mano pupos. Aišku tik tiek, kad mūsiškiams laimės ieškotojams kol kas ramu – niekas neatims pašalpų ir nedraus atvažiuoti dirbti.
Tokios tad pusiaužiemio dovanėlės. Vieniems jos malonios, kitiems – apsaugok, Viešpatie. Bet juk ir dovanų karalius visiems negali būti geras.