![](https://laikrastisplunge.lt/wp-content/plugins/lazy-load/images/1x1.trans.gif)
Dar visai neseniai – praėjusių metų pabaigoje – apie Plungės mieste, prie „Ryto“ pagrindinės mokyklos, esančią riedutininkų ir riedlentininkų rampą kalbėta nestokojant entuziazmo: dėlioti planai ir mintys, kaip šį objektą atnaujinti ir suremontuoti. Netgi buvo atsiradęs privatus investuotojas, ketinęs prisidėti prie darbų. Šiandien situacija iš esmės kitokia – rampą ruošiamasi nugriauti! Ekstremalaus sporto mėgėjai lieka „ant ledo“. Kol kas. Bent jau taip žada vietos politikai ir Plungės rajono savivaldybės administracija.
Klausimas dėl riedutininkų rampos likvidavimo svarstytas praėjusią savaitę vykusiuose Savivaldybės tarybos komitetų posėdžiuose. Posėdžiautojai buvo informuoti, jog yra parengtas sprendimo projektas, kurio tikslas – leisti nurašyti ir likviduoti Plungės rajono savivaldybei nuosavybės teise priklausantį Plungės „Ryto“ pagrindinės mokyklos patikėjimo teise valdomą nekilnojamąjį turtą – lengvųjų konstrukcijų riedutininkų ir riedlentininkų rampą.
Akcentuota, kad rampa kelia pavojų mokyklos mokiniams ir visuomenei, gadina miesto estetinį vaizdą, aplinką ir prieigas, todėl yra griautina.
Priminsime, jog riedutininkų rampa mūsų mieste buvo pastatyta 2013 metų gegužę. Tiesa, kad būtų tvarkingai įregistruota Registrų centre, prireikė net… penkerių metų: tai padaryta tik 2018-aisiais. Todėl turint pastarąją informaciją galima manyti, jog būtent nuo tų metų ji pradėta naudoti. Dėl to susipainiojo ir kai kurie politikai, nesupratę, kodėl reikia likviduoti vos keletą metų funkcionuojančią ir paauglių pamėgtą rampą.
Tačiau realybė tokia, kad nė dešimtmečio „neištempusi“ riedutininkų rampa šiandien nepalieka kitokio pasirinkimo – būtina ją nugriauti.
Tiesa ta, jog apie šį statinį ir jo apverktiną būklę Savivaldybėje kalbėta ne kartą. Sporto tarybos sprendimu jis buvo įtrauktas netgi pirmuoju numeriu tvarkytinų sporto infrastruktūros objektų Plungėje sąraše. Ypač optimistiškai nuteikė praėjusių metų pabaigoje surengto Sporto tarybos posėdžio metu paskelbta informacija, kad prie rampai tvarkyti reikalingų investicijų ketina prisidėti vienas privatus rėmėjas.
Tąkart Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Mantas Česnauskas kalbėjo, jog sulaukta kreipimosi iš vienos Plungėje veikiančios įmonės, kuri siūlo Kalėdų vakarėliui planuotus pinigus – 5 tūkst. eurų – dovanoti miestui. „Bendrovė nori padaryti ką nors gero miesto žmonėms. Kadangi konkretaus pageidavimo išreikšta nebuvo, tai mūsų pasiūlymas sutvarkyti seną ar padaryti naują riedutininkų rampą jiems pasirodė vertas dėmesio“, – dėstė tąkart M. Česnauskas. Vėliau minėtoji suma netgi ūgtelėjo iki 7 tūkst. eurų. Tokios mintys leido tikėtis, jog griūvančios rampos reikalai pagaliau pajudės į gerąją pusę. Deja, taip nenutiko ir situacija tokia, kad reikia priimti sprendimą dėl pavojingu tapusio objekto likvidavimo.
Neslepiama, jog net nesaugi rampa traukia ekstremalaus sporto mėgėjus. Kaip pabrėžė Savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Kaunas, pastaruoju metu vis daugiau gaunama pranešimų apie ten traumas patiriančius vaikus. „O ir aplinkiniai gyventojai nuolat skundžiasi dėl triukšmo, ir šiaip ta vieta traukia mėgstantį būriuotis jaunimą, todėl sprendimu išardyti rampą gyventojai netgi labai patenkinti“, – aiškino M. Kaunas.
Ūkio, ekologijos ir kaimo reikalų komiteto narys Česlovas Kerpauskas domėjosi, negi būtinas drastiškas sprendimas griauti tą rampą – gal investavus likvidavimui skirtas lėšas į remontą šiuo statiniu būtų galima ir toliau naudotis? Savivaldybės administracijos Vietos ūkio skyriaus vedėjas Arvydas Liutika patikino, jog tai būtų pinigų išmetimas į balą, kadangi rampos pagrindinės konstrukcijos visiškai supuvusios – nėra pagrindo, ant kurio būtų galima daryti remontą.
Švietimo, kultūros ir sporto bei Ūkio, ekologijos ir kaimo reikalų komitetų nariai riedutininkų rampos likvidavimui pritarė. Sulaukus pritarimo ir iš Savivaldybės tarybos, griovimu turėtų pasirūpinti „Ryto“ mokykla. Kiek tokie darbai atsieis, kol kas niekas nedetalizavo, tačiau, kaip tikino telefonu kalbintas M. Kaunas, tai neturėtų kainuoti daug ir mokykla tikrai gebės su tuo susidoroti savarankiškai.
Taigi rampa, gavus tarybos pritarimą, bus išmontuota. Ar turima planų įrengti kitą panašų statinį? Niekas neprieštaravo, kad toks objektas, kuriame laisvalaikį galėtų leisti ekstremalaus sporto mėgėjai, mūsų mieste reikalingas. Tačiau kada ir kur jis galėtų atsirasti – diskusijų klausimas. Pasak M. Kauno, vietų, kur rampa galėtų būti pastatyta, Plungėje netrūksta, pavyzdžiui, prie prekybos centro „Norfa XL“ ar skverelyje prie „Takavos“ kavinukės, kur dabar jau yra vaikų žaidimų aikštelė. Akcentuojama, kad naujasis statinys turėtų būti įrengiamas atsižvelgiant į ilgalaikes perspektyvas. Kiek tam reiktų lėšų ir kokie būtų finansavimo šaltiniai? Savivaldybės administracijos direktoriaus manymu, reiktų apie 150 tūkst. eurų norint pastatyti „normalią“ riedutininkų ir riedlentininkų rampą (įdomumo dėlei senoji rampa atsiėjo apie 80 tūkst. litų – aut. past.), o finansavimo galimybių tektų ieškoti.
O kaip su tuo dosniuoju investuotoju, kuris buvo pasiryžęs prisidėti prie remonto ar naujos rampos įrengimo? Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas M. Česnauskas neslėpė, jog bendravimas po to, kai Savivaldybės iniciatyva buvo nusiųstas sutarties projektas dėl skiriamų lėšų naudojimo, kol kas toliau nesiplėtojo – atsakymo dar nėra gauta. „Tikrai nenoriu pasakyti, jog investuotojas visiškai atsitraukė, esame labai dėkingi už jo parodytą iniciatyvą ir tikime, jog bendradarbiavimas ir toliau vyks, kai tik bus atnaujintos diskusijos dėl rampos įrengimo mūsų mieste. Savivaldybės biudžete kol kas tam lėšų nebuvo numatyta. Gal kitais metais“, – sakė M. Česnauskas.