
Mykolo Kleopo Oginskio vardu pavadinta Rietavo meno mokykla, siekdama saugoti kompozitoriaus muzikinį palikimą, per laiko klodus neša ir kunigaikščių Oginskių giminės puoselėtą tradiciją – jaunųjų talentų ugdymą. Abu šiuos tikslus sujungia 2012 metais pradėtas organizuoti tarptautinis konkursas-festivalis „Mykolo Kleopo Oginskio kūrybos perlai“. Per savo gyvavimo metus muzikos profesionalų įvertinimą pelnęs renginys jau treji metai „perlų“ ieško ne tik muzikiniame, bet ir literatūriniame kunigaikščio M. K. Oginskio kūrybos palikime.
Kas dveji metai vykstantį tarptautinį festivalį-konkursą „Mykolo Kleopo Oginskio kūrybos perlai“ balandžio 9 dieną atidarė skaitovai. Pasirodė 20 dalyvių, kurie pristatė po du kūrinius – laisvai pasirenkamą poezijos ar prozos kūrinį ir M. K. Oginskio laiškų, poezijos ar kūrinio apie jį ištrauką. Skaitovų artistiškumą, kalbinę raišką, sceninę laikyseną vertino komisija.
Per pertraukas dalyviai ir jų mokytojai buvo pakviesti į kultūros centro salėje vykusias „Scenos kalbos dirbtuves“, kurias vedė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto Teatro katedros lektorius, Klaipėdos dramos teatro aktorius Jonas Viršilas. Konkursui pasibaigus, visi žvalgėsi po kunigaikščių Oginskių miestą Rietavą.
Balandžio 11 dieną muzikos šventę kūrė ir akordų garsais sceną užliejo pianistai. Atlikėjų pasirodymą stebėjo ir vertino kompetentinga komisija, kurią sudarė profesionalūs muzikai Maciejus Zagorskis (Lenkija), Nijolė Dorotėja Beniušytė (Italija), Andrijus Kutasevyčius (Ukraina), Šviesė Čepliauskaitė (Lietuva) (pirmininkė).
Balandžio 12-ąją į sceną lipo jaunieji vokalistai. Geriausią iš geriausių rinko konkurso komisija: nariai Auksė Petroni (Vokietija), Francka Šenk (Austrija), Martinas Rieckas (Vokietija), Evertas Soosteris (Austrija), pirmininkė Asta Krikščiūnaitė (Lietuva).
Festivalį-konkursą vainikavo balandžio 13 dieną Rietavo kultūros centro didžiojoje salėje vykęs tarptautinio konkurso-festivalio „Mykolo Kleopo Oginskio kūrybos perlai“ laureatų koncertas ir apdovanojimų ceremonija.
Finalinio renginio dalyvius sveikino Rietavo meno mokyklos direktorius Nerijus Jasinskas. Nuoširdžius žodžius apie festivalį ir jo prasmę tarė festivalio-konkurso „Mykolo Kleopo Oginskio kūrybos perlai“ garbės ambasadorė, Klaipėdos kultūros magistrė, aktorė, režisierė ir Klaipėdos universiteto docentė Virginija Kochanskytė. Rietavo savivaldybės vardu dalyviams už M. K. Oginskio kūrybinio palikimo puoselėjimą dėkojo vicemerė Kristina Krasauskienė ir Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Jolanta Grevienė.
Tądien apdovanoti Mykolo Kleopo Oginskio vardo meninio skaitymo konkurso didžiojo prizo laimėtojai: 7–8 klasių grupės dalyvė Liepa Miškinytė (Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokykla, mokytojas Vincas Andriuška), kuriai garbingas įvertinimas atiteko už įtaigiausią laisvai pasirinkto kūrinio interpretaciją, ir 11–12 klasių grupės dalyvis Dominykas Adomaitis, Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro atstovas, kurį paruošė mokytoja Audra Lenkauskienė. Skaitovui didįjį prizą atnešė M. K. Oginskio kūrinio interpretacija.
Šlovės valandą išgyveno ir patys geriausi pianistų konkurso dalyviai. Kompetentingos tarptautinės komisijos narių sprendimu didysis prizas nutūpė į jaunojo atlikėjo Mindaugo Girdenio rankas. Konkurso dalyvis atstovavo Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklai (mokytoja Judita Stankutė). Sėkmę plungiškiui atnešė jo atliktas M. K. Oginskio kūrinys.
Didysis prizas už geriausią M. K. Oginskio kūrinio atlikimą atiteko vokalistei Elzei Liškauskaitei, atvykusiai iš Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (prof. Vladimiras Prudnikovas).
VI tarptautinio festivalio-konkurso „Mykolo Kleopo Oginkio kūrybos perlai“ laureatai apdovanoti gėlėmis, simbolinėmis statulėlėmis (meninių prizų steigėjas „REVAL Bespoke furniture“) ir piniginiais prizais.
Finalinio renginio metu pasirodė ne tik laureatai, žiūrovus džiugino ir profesionalai – muzikos kūrinius dovanojo komisijos nariai.
Fortepijoninės muzikos rečitalį surengė svečias iš Ukrainos A. Kutasevyčius. Atlikęs koncertinę programą muzikas padėkojo Lietuvai už „didelę širdį“ – nuolatinę paramą jo gimtajai šaliai.
Rietavo savivaldybės nuotr.