Praėjusį penktadienį Rietave netrūko renginių: rietaviškiai buvo pakviesti į naujos knygos pristatymą, parodos atidarymą ir chorų festivalio koncertą.
Knygos sutiktuvės
Kultūros sklaidos popietėje „Oginskiai. Padovanota Rietavui ir Lietuvai“ pristatyta nauja knyga prancūzų kalba „Olgos Oginskienės dienoraštis“.
Renginyje apie knygą susirinkusiesiems pasakojo Vytauto Didžiojo universiteto profesorė Irena Buckley, o nuotaikingą vaidinimą dovanojo studentų kūrybinė grupė „Declamationes“.
Rūmų parteryje – parodos atidarymas
Vėliau rietaviškiai pakviesti susirinkti prie Oginskių rūmų parterio, kur pristatyta teminė nuotraukų ekspozicija: pirmajai muzikos mokyklai Lietuvoje – 150, pirmajai viešai elektrinei Lietuvoje – 130, pirmajai telefono linijai Lietuvoje – 140, Rietavo Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios projektui – 170.
Per iškilmingą parodos atidarymą sveikinimo žodžius tarė Oginskių paveldo puoselėtojas, Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejaus direktorius Vytas Rutkauskas ir meras Antanas Černeckis.
Savivaldybės vadovas pasidžiaugė, kad net esant sudėtingai geopolitinei situacijai šviesios spalvos iš gyvenimo neišnyksta. „Rietavas metai iš metų gražėja, tvirtėja ir tvarkosi atsidavusių, kūrybingų gyventojų dėka. Smagu, kad galime pritraukti žmonių iš kitų miestų, galime statyti ir kurti ką nors naujo bei džiaugtis vieni kitų darbais“, – kalbėjo A. Černeckis.
Kartu su visais parodos atidarymu džiaugėsi Rietavo Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios klebonas kunigas Antanas Gutkauskas.
Koncertas bažnyčioje
Kultūros kupiną dieną vainikavo vakare Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje vykęs chorų festivalio „M. K. Čiurlionio keliu“ jungtinio choro koncertas.
Mikalojaus Konstantino Čiurlionio harmonizuotas liaudies dainas atliko jungtinis septynių kolektyvų choras, keliaujantis per vietas, kur lankėsi ar gyveno kompozitorius. Šventę rietaviškiams dovanojo 140 choristų iš Senosios Varėnos, Vilniaus, Kauno, Plungės, Palangos, Druskininkų ir, žinoma, Rietavo.
Nuskambėjus festivalio koncertui, chorams ir jų vadovams už M. K. Čiurlionio, jo kūrybos sugrįžimą į bažnyčią, po kurios skliautais kompozitoriaus tikrai ne kartą būta, gražiais žodžiais, gėlėmis ir atminimo dovanėlėmis atsidėkojo meras A. Černeckis ir parapijos klebonas kunigas A. Gutkauskas.
Festivalio organizatoriai savo ruožtu dėkojo rietaviškiams už puikų priėmimą ir džiaugėsi, kad pasiklausyti koncerto susirinko būrys žmonių.