
Rietavo savivaldybės tarybos Ūkio plėtros ir ekologijos komiteto posėdyje kalbėta apie verslo liudijimus, apsvarstytos seniūnams daugiau galių suteiksiančios Želdynų ir želdinių apsaugos taisyklės, pritarta kitiems darbotvarkės klausimams.
Posėdžiautojai neprieštaravo sprendimo projektui dėl fiksuotų pajamų mokesčio dydžių ir lengvatų, taikomų įsigyjant verslo liudijimus 2018 metais vykdomai veiklai.
Siūloma nekeisti ankstesniais metais nustatytų pajamų mokesčių dydžių, nes tikimasi, kad tai ir toliau skatins individualią veiklą, mažins nedarbą.
Veiklos rūšių, kuriomis galima užsiimti įsigijus verslo liudijimą, sąraše yra apie devyniasdešimt. Rietaviškiai 2017 metais (per tris ketvirčius) išsipirko leidimus maždaug 30 veiklos rūšių. Populiariausios tos, kurios susijusios su prekyba. 217 smulkiųjų verslininkų užsiima prekyba ne tik maisto produktais, 97 – prekyba. Besiverčiantiems statybos darbais išduoti 43 patentai, namų ūkių veikla (šeimininkavimas pobūviuose, butų tvarkymas) – 20, variklinių transporto priemonių technine priežiūra ir remontu – 14, kvalifikacijos tobulinimu ir papildomu mokymu – 16. Pagal verslo liudijimus dirba 10 grožio specialisčių, 5 muzikantai. Iš viso šiais metais patentus įsigijo 449 asmenys, iš jų net 187 pasinaudojo lengvatomis.
Rietaviškiai – gana verslūs žmonės. Štai panašioje gyventojų skaičiumi Pagėgių savivaldybėje verslo liudijimus išsipirko tik 125 asmenys, Kalvarijos (11 tūkstančių gyventojų) – 326.
Komiteto nariai pritarė, kad Savivaldybei nuosavybės teise priklausantis garažas Rietave, Laisvės g. 2, būtų dešimčiai metų perduotas neatlygintinai valdyti ir naudotis Rietavo neįgaliųjų draugijai. Kaip paaiškino Savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Dičiūnas, toks sprendimas reikalingas, kad draugija savo naudojamą automobilį „Ford Transit Custom Kombi“ minėtajame garaže galėtų laikyti teisėtai.
Susipažinę su nauja Rietavo savivaldybės želdynų ir želdinių apsaugos taisyklių redakcija, posėdžiautojai sprendimo projektą „delegavo“ į tarybą.
Savivaldybės ekologė Vesta Andrijauskienė komitetui paaiškino, kad naujų taisyklių reikėjo, nes senosios buvo priimtos prieš devynerius metus. Esminių pakeitimų gal ir nepadaryta, bet daugiau teisių suteikiama seniūnams. Prireikus nupjauti medį nebereikės sukviesti specialios komisijos. Sprendimą, suderinęs su aplinkosaugininkais, seniūnijos vadovas galės priimti pats. Mero Antano Černeckio teigimu, viskas dėl operatyvumo, kas labai svarbu tais atvejais, kai medis kelia pavojų aplinkiniams ir jį pašalinti reikia kuo skubiau.
Taip pat priminta, kad namų valdoje augančius medžius, išskyrus tuos, kurie yra kultūros paveldo objektų teritorijoje ir jos apsaugos zonoje, žmonės gali kirsti be leidimų. Tačiau, kaip pabrėžė Savivaldybės vadovas, ir tokiais atvejais žmonės kartais prašo seniūnų pagalbos, kai patys nesugeba saugiai pašalinti senų medžių.