
Liepos mėn. Rietavo savivaldybėje lankėsi šešiolika dailininkų. Jie čia atvyko į kasmetiniu renginiu pamažu tampantį Žemaitijos dailininkų plenerą. Plenero iniciatoriai – dailininkai Virginijus Bizauskas (Tveruose) ir Birutė Fiodorova (Rietave) – džiaugėsi pasisekusiu renginiu.
„Žemaitijos Saulė – 2013“ Tveruose
Liepos 11-21 dienomis Tveruose, Virginijaus Bizausko sodyboje vykusiame plenere dalyvavo aštuoni menininkai. Dešimt dienų čia svečiavęsi Žemaitijos dailininkų sąjungos nariai bei meno mėgėjai tapė paveikslus, kūrė keramikos dirbtuvėse. Į Tverus atvykęs keramikas Petras Raštikas rodė, kaip lipdoma iš šamoto (ugniai ypač atsparus molis). Sukurta daug puikių darbų, kurie buvo eksponuojami liepos 21 dieną centrinėje Tverų aikštėje. Veikė menininkų darbų paroda – aukcionas. Pasak V. Bizausko, kiekvienam dailininkui geriausias įvertinimas – kai jo darbai perkami. Jis džiaugėsi, kad Tverų miestelio gyventojai ir svečiai įsigijo plenere sukurtų dirbinių.
Rietave – meno pamokėlės
Dešimt dienų aštuoni menininkai iš Žemaitijos regiono drauge dirbo ir Rietave, žirgyno patalpose. Plenero stovyklavietėje, kuriai vadovavo dailininkė Birutė Fiodorova, darbavosi Sigutė Jusaitienė, Areta Didžionienė, Rima Drevinskienė, Eglė Lipinskaitė, Regina Donbrauskaitė ir Jevgenija Šmeliova. Prie gražaus moterų būrelio prisidėjo ir skulptorius Jonas Virbauskas. Čia kūrė ne tik suaugusieji, bet ir dešimt Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos moksleivių. Jiems buvo vedamos meno pamokėlės – tapybos, karpinių, baldų dekoravimo ir vilnos vėlimo.
Liepos 30 dieną Rietavo žirgyne vyko iškilmingas plenero uždarymo renginys, eksponuojami spalvingi plenero dalyvių sukurti darbai. Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis padėkojo B. Fiodorovai už tradicinio dailininkų plenero Rietave organizavimą, svarų indėlį garsinant Rietavo kraštą, jo istoriją ir apylinkių grožį, rūpestį jaunimu, įtraukiant jį į aktyvią veiklą. Padėkos raštas įteiktas ir skulptoriui J. Virbauskui – už aktyvų dalyvavimą dailininkų plenere Rietave ir Rietavo muzikos mokyklos įkūrimo įamžinimą akmenyje. Šis skulptorius per 10 dienų sukūrė ir padovanojo Rietavo miestui nuostabią dovaną – akmens skulptūrą, skirtą 1872 m. įkurtai pirmajai Lietuvoje šešiametei muzikos mokyklai įamžinti. J. Virbauskas šią skulptūrą pastatė Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejaus kieme. Mero padėka įteikta ir Virginijui Bizauskui.
Dailininkai dėkojo už šiltą priėmimą žirgyno direktoriui Ričardui Astrauskui, o kaip pagarbos ir dėkingumo ženklą padovanojo Rietavo žirgynui po vieną iš savo Žemaitijoje vykusio plenero metu sukurtų kūrinių.