
Rugpjūčio 12 dieną, šeštadienį, esami ir buvę šarneliškiai buvo kviečiami į tradicinę, jau tryliktąją, Šarnelės kaimo kraštiečių sueigą. Ta proga surengta pažintinė konferencija, paskelbta, kam šiemet suteikti Šarnelės kaimo garbės piliečių vardai, skambėjo puiki muzika.
Šarneliškiai savo sueigą pradėjo šventomis Mišiomis už Šarnelės kaimo bendruomenę. Jos aukotos Žemaičių Kalvarijos mažojoje bazilikoje.
Vėliau visi rinkosi į kaimo bendruomenės namus, kur vyko kasmetinė konferencija. Šių metų tema – „Tautiškumas, pilietiškumas. Pradžia ar pabaiga“. Susirinkusiuosius pasveikino Šarnelės bendruomenės pirmininkė Rima Jokubauskienė, šventės iniciatorius šarneliškis Vidmantas Jonika, pirmasis Šarnelės garbės pilietis Jonas Varkalys.
Pirmąjį pranešimą „Vertybinis baltų religijos matmuo“ skaitė svečias iš Klaipėdos universiteto – prof. dr. Rimantas Balsys. Žurnalo „Žemaičių žemė“ redaktorė, žurnalistė, poetė, muziejininkė Danutė Mukienė kalbėjo apie jaunų žmonių bendruomenės įtaką jaunimui, renkantis kelią. Pranešimą pagrindine tema – apie tautiškumą ir pilietiškumą – parengė Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos atstovė Genoveita Gricienė. Žemaičių tautinį kostiumą pristatė Žemaitijos nacionalinio parko Gamtos ir kultūros paveldo skyriaus vedėjo pavaduotoja Aldona Kuprelytė. Beje, konferencijoje dalyvauti žadėjusiems Seimo narei Guodai Burokienei ir dizaineriui Juozui Statkevičiui atvykti sutrukdė pasikeitusios aplinkybės.
Po pranešimų – pats iškilmingiausias šventės momentas: paskelbta, kam suteikiami Šarnelės garbės piliečių titulai. Kiek anksčiau posėdžiavusių aktyviausių Šarnelės bendruomenės narių sprendimu, Garbės piliečiais šiemet tapo du asmenys – a. a. Edmundas Mickūnas ir Aleksandras Lukas. E. Mickūnui šis titulas suteiktas už meilę Šarnelės žemei, prasmingus darbus ir nuopelnus kraštui, už rūpestį, kad nebūtų pamiršta Šarnelės istorija. A. Lukas pagerbtas už Šarnelės vardo garsinimą, meilę ir ištikimybę gimtajam kraštui, pagarbą poetui Vytautui Mačerniui ir visiems šarneliškiams. E. Mickūnui skirtą apdovanojimą atsiėmė jo dukros Gintautė Kazlauskienė ir Rūta Draugšienė. A. Lukas į ceremoniją atvykti negalėjo.
Šventės proga padėkota šarneliškiams ypatingą dėmesį visada rodančiam Žemaičių Kalvarijos šventovės ir bazilikos rektoriui kanauninkui Jonui Ačui, sueigos iniciatoriams Almai ir Vidmantui Jonikoms.
Tądien Šarnelėje netrūko ir muzikos. Visus sužavėjo iš netoli Šarnelės esančių Barstyčių kilusių brolių, pasaulinio garso atlikėjų Sauliaus ir Donato Petreikių ir Vytauto Mikeliūno pasirodymas. Beje, jie ne tik koncertavo, bet ir pristatė instrumentus: trimitą, fleitą, saksofoną, gitarą, smuiką, altą, duduką, Sekminių ragelį, indišką bansurę, kinišką „hulusi“. Žemaitišką folklorą – muziką, dainas ir šokius – pristatė Alionos ir Aivaro Alminų vadovaujamas jaunimo folkloro ansamblis iš Platelių. Vakare visų laukė plungiškės Aistės Smilgevičiūtės ir grupės „Skylė“ koncertas.