Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdžio metu aptartos galimybės Savivaldybės institucijų ir įstaigų darbuotojų kvalifikacijai tobulinti, atnaujinti kaimo gyvenviečių pastatus per ES fondų finansuojamas programas, kiti aktualūs klausimai.
Apie galimybes pasinaudoti Europos Sąjungos lėšomis
Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Jonušienė supažindino su galimybe į Plungės rajono 2002-2010 metų plėtros strateginį planą, siekiant įsisavinti 2007-2013 metų ES struktūrinę paramą per regioninės dimensijos priemonę „Savivaldybių institucijų ir įstaigų dirbančiųjų kvalifikacijos tobulinimas“, įtraukti mūsų rajono Savivaldybės parengtą projektą. Tai sudarytų sąlygas ES skirtomis lėšomis 2010-2011 metais pasitobulinti 124 darbuotojams. Tačiau Savivaldybei reikėtų prisidėti 28 tūkst. litų arba prašyti, kad prisidėjimu būtų laikomas pačių darbuotojų darbas ir socialinis draudimas. Tuomet, pasak R. Jonušienės, grynųjų litų nereikėtų.
Komiteto pirmininkas Audrius Misiūnas suabejojo, ar dabartinėmis sąlygomis bus iš ko prisidėti. Komiteto narių nuomone, investicija į mokymus –
investicija ateičiai. Pritarta antrajam prisidėjimo variantui, kad projektą svarstytų taryba.
Strateginio planavimo skyriaus vedėja Žaneta Piepalienė pristatė projektus, teikiamus ES finansinei paramai gauti pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos priemonę „Kaimo atnaujinimas ir plėtra“. Pirmumo tvarka tai būtų Stanelių buvusio vaikų darželio pastato pritaikymas bendruomenės reikmėms, Alsėdžių lopšelio-darželio renovacija, Babrungo seniūnijos administracinio pastato atnaujinimas. Dar norima atnaujinti Paukštakių seniūnijos administracijos pastatą, rekonstruoti Gegrėnų gyvenvietės viešosios paskirties pastatą, sutvarkyti prieigas ir poilsio zonas, rekonstruoti Žlibinų kultūros centro Glaudžių filialą.
Posėdyje dalyvavusi merė Elvyra Valerija Lapukienė priminė kitų komitetų nuomonę, jog naudingiau Paukštakių seniūnijos žmonių poreikiams būtų ne renovuoti buvusio darželio pastatą, o orientuotis į pagrindinės mokyklos pastatą, nes mokinių mažėja, anksčiau ar vėliau ji taps pradine, o darželio pastatą vertėtų parduoti. Tam paprieštaravo posėdyje dalyvavęs Paukštakių seniūnijos seniūnas Aurimas Vasiliauskas, sakydamas, jog toks sprendimas būtų labai skausmingas žmonėms. Jau dabar šiame pastate – Žlibinų kultūros centro filialas, maldos namai, čia įprasta rinktis bendruomenei.
Todėl nutarta rekomenduoti Savivaldybės administracijai sudaryti darbo grupę, kuri vietoje apžiūrėtų ir įvertintų pastatus. Būtina išklausyti bendruomenės nuomonę. Dėl kitų pastatų atnaujinimo projektų rengimo diskusijų nekilo.
„Saulės“ gimnazija nebeturės pradinukų
Aptartas tarybos sprendimo projektas nuo rugsėjo 1 dienos pertvarkyti Plungės „Saulės“ gimnazijos ir Plungės vyskupo Motiejaus Valančiaus katalikiškosios pradinės mokyklos vidaus struktūrą. Pagal ją „Saulės“ gimnazija nebevykdys pradinio ugdymo programos ir, kaip reikalaujama, taps išgryninta gimnazija, jai bus skiriamas 10 proc. didesnės lėšos – vadinamasis mokinio krepšelis.
Buvusios „Saulės“ gimnazijos 1-4 klasės taps Plungės vyskupo Motiejaus Valančiaus pradinės mokyklos „Saulės“ pradinio ugdymo skyriumi. Mokiniai mokysis įprastose patalpose, šiame mikrorajone gyvenantieji būsimųjų pirmokų tėvai taip pat gali būti ramūs: pirmokėlio nereikės išleisti į kitame miesto gale esančias mokyklas.
Pratins nerūkyti
Ilgokai diskutuota dėl tarybos sprendimo projekto Plungės savivaldybės teritorijoje patvirtinti nerūkymo zonas. Siūloma nerūkyti visose rajono švietimo, sveikatos priežiūros įstaigose ir jų teritorijose; Savivaldybės administracijos pastato patalpose, seniūnijų, Savivaldybės įmonių, įstaigų patalpose (išskyrus ženklais nurodytas rūkymo vietas); patalpose, kuriose vyksta švietimo, kultūros, sporto ir kiti renginiai, kuriuos organizuoja Savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyrius, sveikatos priežiūros įstaigos, seniūnijos; vaikų žaidimo aikštelėse; Plungės miesto Senamiesčio aikštėje. Dėl pastarosios paskelbimo nerūkymo zona ir kilo daugiausiai klausimų: kas kontroliuos, kur už aikštės nustatyti rūkymo vietas, ką daryti, kad priimtas sprendimas būtų veiksmingas ir kt.
Vaikų darželiams siūloma liepą ir rugpjūtį nedirbti
Dėl sunkios finansinės padėties siūloma liepos mėnesį miesto vaikų lopšeliuose-darželiuose nebeorganizuoti budinčiųjų grupių. Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotojos Vitalijos Pociutės duomenimis, liepą ikimokyklinių įstaigų paslaugų reikėtų 228 vaikams. Norint, kad ir šią vasarą veiktų budinčiosios grupės, papildomai tam reikėtų daugiau negu 72 tūkst. litų. Todėl siūloma apie tai iš anksto kalbėtis su vaikų tėvais, išsiaiškinti priežastis, dėl ko liepą reikalingas darželis.