![](https://laikrastisplunge.lt/wp-content/plugins/lazy-load/images/1x1.trans.gif)
Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Saula“, vadovaujamas Sigitos Matulienės ir Romo Matulio, surengė kasmetinę teatrinio veiksmo stovyklą „Atviras teatras 24“. Jos tikslas – vaikų ir jaunimo meninis ugdymas panaudojant šiuolaikinius, novatoriškus teatrinio meno metodus ir kolektyvo veiklos prasmingumo atskleidimas.
„Saulos“ meninės edukacijos veiklos vyko liepos 11–15 dienomis Šventojoje ir Latvijos mieste Liepojoje. Teatro „Saula“ jaunieji aktoriai penkias dienas dalyvavo užsiėmimuose ir mokėsi naujausių teatrinių metodikų: vaidybos, režisūros, scenos kalbos, sceninio judesio, teatrinių improvizacijų, akrobatikos, žongliravimo, sceninių muštynių. Be kūrybinių laboratorijų, vyko improvizacijų, komandinių veiklų, meninių projektų kūrimo, gitarų ir dainų, laužų, smėlio skulptūrų kūrimo vakarai, teatrinė fotosesija ir kitos įdomios bei įtraukiančios veiklos.
„Saulos“ aktoriams kūrybines laboratorijas ir vakarus vedė ir savo profesiniais patyrimais, sėkmės istorijomis dalijosi Klaipėdos universiteto Menų akademijos Teatro katedros vedėja docentė dr. Danutė Vaigauskaitė; tos pačios katedros docentas, aktorius, režisierius Linas Zubė; Klaipėdos jaunimo teatro aktoriai Rugilė Latvėnaitė ir Simonas Lunevičius; dainų atlikėjas, bardas Arvydas Ruzgys; fotomenininkai Martynas Galdikas ir Inesa Galdikė.
Stovyklos „Atviras teatras 24“ dalyviai susitiko ir su Liepojos miesto Vaikų ir jaunimo centro metodininke, vaikų ir jaunimo teatrinių kolektyvų veiklos koordinatore Marina Vikaine. Susitikimo metu pasidalinta patirtimi, aptartos būsimos bendros veiklos ir festivaliai, numatytos gairės 2017 metais surengti bendrą „Saulos“ ir Liepojos jaunimo teatro teatrinio veiksmo stovyklą. Po susitikimo plungiškiai apžiūrėjo miestą, susipažino su jo istorija, teatrine ir muzikine veikla, lankėsi daugiafunkciame kultūros ir meno centre „Gintaras“.
Kitos „Atviro teatro 24“ veiklos numatytos rugsėjo–spalio mėnesiais Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje ir Klaipėdos universiteto Menų akademijoje. Šios edukacinės veiklos – tai ne tik galimybė jauniesiems teatro „Saula“ aktoriams tobulėti, didinti savo meistriškumo galimybes, mokytis iš savo srities profesionalų, susipažinti su naujausiomis teatro metodikomis, bendrauti, ugdyti socialinius gebėjimus, bet ir prasmingai leisti savo laisvalaikį. Ši stovykla jauniesiems aktoriams dar kartą patvirtino, kad teatras „Saula“ – tai ne tik repeticijos, mokymasis, spektakliai, festivaliai, bet ir įdomi, prasminga veikla visas 24 valandas per parą.
Parengta pagal Plungės kultūros centro
![srtrf](https://laikrastisplunge.lt/wp-content/plugins/lazy-load/images/1x1.trans.gif)
pateiktą inf.
Straipsnio autoriui klausimas: O kodel „Saulieciai” jei „Saula”? Juk ne „Sauliai”, kazkaip ne taip man atrodo…