Sausio 12–13 dienomis Plungės viešojoje bibliotekoje šurmuliavo jaunimas ir… pagyvenęs jaunimas – taip pavadinti tie žmonės, kurie koordinuoja darbą su jaunais žmonėmis ar su jais dirba, turi bendrų veiklų. Visi dalyvavo renginyje „Savanorystė – galimybė keistis“. Kaip žinome, 2022-ieji yra paskelbti Jaunimo ir Savanorystės metais, todėl kalbėti šia tema svarbu ir įdomu. Renginio tikslas, pasak organizatorių, – informuoti ir motyvuoti jaunimą dalyvauti Jaunimo savanoriškos tarnybos nacionalinėje programoje. Kas yra savanorystė, kuo ji gali būti naudinga būsimai karjerai, su kokiais iššūkiais tenka susidurti – šie ir panašūs klausimai aptarti per dvi dienas trukusius susitikimus-mokymus.
Plungės bibliotekoje vykęs renginys „Savanorystė – galimybė keistis“ – regioninis, todėl jame dalyvauti galėjo ne tik Plungės, bet ir Mažeikių, Rietavo, Telšių rajono švietimo įstaigų moksleiviai, savanorius priimančios organizacijos, savivaldos atstovai, nevyriausybinės organizacijos ir jose dirbantys savanoriai. Susitikimo iniciatorius ir organizatorius – labdaros ir paramos fondas „G vaikų pasaulis“.
Informaciniame-motyvaciniame renginyje savanoriavimo patirties sklaida leido pažinti šią, kaip ne kartą akcentuota, mūsų visuomenei dar pakankamai nepažįstamą sritį. Daugelyje užsienio valstybių savanorystė turi senas tradicijas, o pas mus jos idėja tik vystoma.
„Savanorystė – tai vienas iš būdų pasitikrinti, kas aš esu, ko noriu gyvenime. Linkiu, kad būtumėte motyvuoti gyvenimui, ieškojimui, žinioms. Tada viskas bus gerai“, – sveikindama į Plungės viešąją biblioteką atvykusį jaunimą kalbėjo šios įstaigos direktorė Violeta Skierienė. Ji pasidžiaugė, kad Plungės biblioteka yra susipažinusi su savanoryste, netgi tarptautine: ir dabar čia savanoriauja du jaunuoliai – iš Italijos ir Vokietijos, netrūksta visada ir vietinių, norinčių pažinti bibliotekos darbą iš vidaus.
Apie savanorystės patirtį pasakojo Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Kaunas. Jis informavo, jog Savivaldybė yra akredituota kaip savanorius priimanti įstaiga – jau teko dirbti su dviem savanorėmis, kurios turėjo galimybę susipažinti su administracijos darbu. Įdomi ir naudinga patirtis buvo abiem pusėms. „Džiugu, kad savanorių įvairiose organizacijose daugėja. Savanorystės idėja, jos suvokimas turi dar augti pas mus“, – pažymėjo M. Kaunas.
Rietavo savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Dičiūnas akcentavo, kad savanoriavimas jaunam žmogui gali pagelbėti kaip pirmas laiptelis save realizuojant darbo srityje. „Tai pakopa jūsų gyvenime sukaupti patirties bagažą. Savanorystė yra tai, ką duodame sau ir kitiems. Linkiu dalytis ir gauti“, – sakė svečias.
Susirinkusiuosius sveikino, savo įžvalgomis apie savanorystę, tenkančius iššūkius trumpai dalijosi Plungės, Rietavo, Mažeikių savivaldybių jaunimo reikalų koordinatoriai Jurga Venckuvienė, Egidijus Gricius, Alvyda Purauskytė.
Per dvi dienas trukusius mokymus dalytasi gerąja patirtimi, pristatytos sėkmės istorijos, surengta netgi savanorius priimančių organizacijų mugė, veikė savanorystės dirbtuvės, kurių metu kalbėta apie savanorystės organizavimą, jos naudą ir motyvaciją. Jaunimas leidosi į diskusiją apie tai, kaip savanoriavimas gali būti naudingas jų karjerai, kaip ugdo įvairias komandinio darbo kompetencijas.