Savanorystė – tai Lietuvoje gana naujas, bet sparčiai populiarėjantis užsiėmimas, kai žmogus savo noru užsiima naudinga veikla, už kurią nesitiki atlygio. Daugumai jaunuolių savanorystė – tai patirties įgijimo galimybės. Prieš kelerius metus Lietuvoje pradėti kurti projektai, padedantys vystyti šią veiklą ir jaunus žmones motyvuojantys integruotis į darbo rinką.
Žemaitijos nacionalinis parkas paskutinius penkerius metus intensyviai ieško savanorių Lietuvoje, be to, beveik kiekvienais metais priima po vieną ar du žmones iš užsienio. Savanoriai labiausiai reikalingi šiltuoju sezonu. Jų veiklos labai įvairios – nuo ekskursijų vedimo parko muziejuose iki administracinių darbų. Kiekvienas naujas savanoris – lyg gaivus vėjas, kuris ateina su savomis idėjomis ir pasiūlymais, todėl parko darbuotojai labai vertina kiekvieną naujoką.
Savanorystė – labai geras būdas įgyti patirties ir galimybė paskui lengviau susirasti darbą, nes šia veikla užsiimantys jaunuoliai įgyja pasitikėjimo savimi. Parko specialistai visada padeda darbo ieškantiems savanoriams – jei reikia, parašo rekomendacinį laišką, bendrauja su darbdaviu. Šiuo metu Žemaitijos nacionaliniame parke dirba du žmonės, kurie savo karjerą pradėjo čia savanoriaudami. Visi buvusieji šiuo metu dirba ir labai džiaugiasi, kad savanorystei pasirinko būtent šią vietą.
Vienas didžiausių iš dabar vykdomų su savanoryste susijusių projektų – „Atrask save“. Projekte gali dalyvauti 15–29 metų jaunuoliai, kurie šiuo metu neužsiima jokia kita veikla, t. y., nedirba ir nesimoko. Savanoriui apmokama kelionė iki vietos arba padengiamos apgyvendinimo išlaidos, jei savanoris nori apsistoti, o ne važinėtis. Taip pat mokami dienpinigiai.
Kiekvienas jaunuolis, norintis užsiimti savanoryste, gali kreiptis į artimiausią darbo biržą arba Žemaitijos nacionalinio parko direkciją.