Liepos 18 dieną rinkosi Savivaldybės tarybos Ekonomikos, finansų ir biudžeto komiteto nariai. Aptarti finansiniai klausimai, vieniems pritarta, kiti taip ir liko be verdikto.
Nors darbotvarkėje buvo numatyta apsvarstyti šešis klausimus, paskutiniąją minutę buvo pateiktas papildomas. Finansų ir biudžeto skyriaus vedėja Daiva Mažeikienė komiteto nariams pateikė 2011 metų Plungės rajono savivaldybės biudžeto įvykdymo ataskaitą, kurią reikėjo patvirtinti. Kaip sakė skyriaus vedėja, 2011 m. buvo patvirtintas toks Plungės rajono savivaldybės biudžetas: 90,572 mln. litų pajamų ir 94,572 mln. Lt išlaidų, iš jų – 4 mln. Lt skolintų lėšų investiciniams projektams finansuoti ir 6 000 Lt apyvartinių lėšų. Anot D. Mažeikienės, pajamų planas įvykdytas 99,9 procento. Didžiąją dalį pajamų, net 57 proc., sudarė dotacijos ir 19 proc. gyventojų pajamų mokestis.
Išlaidų planas įvykdytas 97 proc. Į Valstybės biudžetą grąžinta 614 tūkst. Lt nepanaudotų lėšų. Didžiąją išlaidų dalį sudaro darbo užmokestis. Anot skyriaus vedėjos, daugiausiai biudžeto lėšų suryja švietimas, jam praėjusiais metais skirta net 55,2 proc. visų biudžeto lėšų. 18 proc. skirta socialinei apsaugai. D. Mažeikienė susirinkusiesiems taip pat pateikė informaciją, kiek kiekvienoje mokykloje per metus skiriama mokiniui išlaikyti. Didžiausia suma nurodyta prie Plungės specialiosios mokyklos (apie 23 tūkst. Lt). Na, o mažiausiai (apie 2 000 Lt) skiria Plungės sporto mokykla. Iš Savivaldybės biudžeto kultūrai ir sportui išleista 5 mln. Lt.
Plungės rajono savivaldybė turi skolų už 22,6 mln. Lt. Iš jų 18,3 mln. Lt – paskolos. 619 tūkst. Lt – pradelstos skolos. Didžiausi įsiskolinimai, skandinantys Savivaldybę – UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“. Tačiau, kaip sakė D. Mažeikienė, palyginus su kitomis savivaldybėmis, pradelstos skolos nėra labai didelės.
D. Mažeikienė į Ekonomikos, finansų ir biudžeto komiteto narius kreipėsi ir dėl Plungės miesto pirties paslaugų kainų patvirtinimo. Anot jos, iki šių metų gegužės mėnesio Plungės miesto pirtis dirbo penktadieniais ir šeštadieniais nuo 12 val. iki 22 val. Yra įrengtos ir ruošiamos dvi pirties patalpos moterims ir vyrams.
Pirties paslaugų įkainiai buvo patvirtinti 2009 metais, bet jie nepadengia išlaidų, susijusių su pirties veikla. Praėjusiais metais pirties lėšų trūkumas buvo kompensuotas iš Savivaldybės biudžeto. Šiais metais Savivaldybės biudžete numatyta skirti tik 37,6 tūkst. Lt. Šių lėšų pirties įprastam darbui neužtenka, todėl šiuo metu pirtis nedirba. Miesto pirtis pradės dirbti nuo rugpjūčio 17 d.
Numatyta taikyti tokius įkainius: bendra pirtis 1 val. 1 asmeniui – 15 Lt, bendra pirtis su baseinu – 21 Lt. Kitos kainos nesikeičia, lieka tokios pat kaip ir derybų su pirtininkais metu. Kaip sakė D. Mažeikienė, yra apskaičiuota, kad, patvirtinus šias kainas, iš Savivaldybės biudžeto kasmet Plungės miesto pirčiai reikalinga skirti apie 61 tūkst. Lt. 2012 metais numatyta 37,6 tūkst. Lt, dar reikia numatyti 23,4 tūkst. Lt. Žinoma, išlieka nuolaidos atitinkamos socialinės padėties asmenims.
Dar vienas klausimas, kurį pristatė D. Mažeikienė, – dėl finansinės paramos skyrimo iš užsienio parvežti brolio palaikus. Šią sumą, anot skyriaus vedėjos, kompensuoja valstybė. Visais klausimais komiteto nariai pritarė.
Nepavykus sklandžiai perduoti Rietavo GMP paslaugų Plungei, vėl kreiptasi į komitetą dėl pritarimo priimti Rietavo savivaldybę dalininku. Šiuo klausimu komiteto nariai buvo kategoriškai prieš. Kaip sakė komitetui vadovavęs Visvaldas Nekrašas, tokia „kupra“ Plungės savivaldybei nereikalinga. Tad nuspręsta šio klausimo sprendimą palikti Savivaldybės tarybai.
Savivaldybės tarybai perleistas ir klausimas dėl Mykolo Oginskio meno mokyklos remonto. Nors dauguma komiteto narių neprieštaravo, kad remontas mokyklai reikalingas, tačiau abejoti ir piktintis vertė sąmatos suma.
Reklama: kredito skaičiuoklė