![](https://laikrastisplunge.lt/wp-content/plugins/lazy-load/images/1x1.trans.gif)
Pirmadienį Savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdyje ir vėl „pakedentas“ Senamiesčio vidurinės mokyklos klausimas. Spręsta dėl maksimalaus klasių komplektų skaičiaus Plungės rajono savivaldybės bendrojo lavinimo mokyklose patvirtinimo 2011-2012 mokslo metams. Komiteto nariai nusprendė Senamiesčio vienuoliktokus „paignoruoti“ ir siųsti tarybai tvirtinti sprendimo variantą, kuriame tokių klasių mokykloje nėra!
Nekokios žinios ir Narvaišių pagrindinės mokyklos Aleksandravo pradinio ugdymo skyriui – esant per mažam mokinių skaičiui, „komitetiečiai“ nusprendė skyrių uždaryti.
Skaudūs kirčiai Senamiesčio vidurinei
Pasak komiteto pirmininkės Elvyros Valerijos Lapukienės, Senamiesčio vidurinė mokykla atsidūrė sudėtingoje padėtyje. Kaip žinia, per didelius vargus ši mokykla galiausiai susikomplektavo tris vienuoliktąsias klases, viso – 67 mokinius. Skaitytojams priminsime, kad Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas rugpjūtį priėmė nutartį sustabdyti Plungės rajono savivaldybės tarybos gegužės 26 dienos sprendimo 21-ąjį punktą, kuriuo Senamiesčio vidurinėje mokykloje nebeleista komplektuoti vienuoliktųjų klasių.
Anot E. V. Lapukienės, gal šiemet vienuoliktokai Senamiesčio vidurinėje dar ir gali mokytis, bet, nepanaikinus birželio 30-osios tarybos sprendimo, kuriuo mokykla reorganizuojama į pagrindinę, kitąmet čia nebegalės būti nei vienuoliktų, nei dvyliktųjų klasių. Tas gegužės 26 dienos tarybos sprendimo 21-asis punktas neva buvęs tarsi savotiškas perspėjimas, kad vienuoliktokų mokykloje turi nelikti, nes juk mokykla netrukus taps pagrindine…
Komitete negailėta aštrios kritikos Senamiesčio vidurinės mokyklos direktoriui Algirdui Servai. „Mokyklai vadovauja direktorius ar tėvų komitetas?“, „Direktorius labai rizikuoja, prisiimdamas sau tokią atsakomybę!“, – tokios ir panašios frazės skriete skriejo A. Servos adresu. E. V. Lapukienė pasiūlė Savivaldybės administracijai įvertinti „be abejo – neigiamai“ A. Servą ir nubausti už tokią mokykloje susiklosčiusią padėtį. Meras A. Klimas pažymėjo jau raštu kreipęsis į direktorių, kad šis atsakytų, ką konkrečiai darė, jog tokios padėties šiandien nebūtų.
„Procesas nenormalus“
Komiteto pirmininkės nuomone, kitą rudenį Senamiesčio vidurinėje bus dar baisiau ir apie tai būtina informuoti mokinius bei tėvus. „Procesas nenormalus. Šiandien turim ir vienuoliktąsias, ir dvyliktąsias klases, o kitąmet nei tų, nei tų nebeturėsim!“, – dar pridėjo A. Krauleidis.
Posėdyje dalyvavusi Plungės „Saulės“ gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Birutė Kaveckienė stebėjosi tuo, kas dedasi Senamiesčio vidurinėje: „Negi jiems nerūpi ateitis? Jie gyvena šia diena!“ Gimnazijos direktorius Algimantas Budrys pridūrė, kad, jeigu dabartiniams Senamiesčio vienuoliktokams teks į dvyliktąją klasę pereiti gimnazijon, gali būti labai sudėtinga visa tai suderinti. Gimnazija po, pavadinkim, perversmo Senamiesčio vidurinėje neteko nemažo skaičiaus planuotųjų vienuoliktokų.
Bene vienintelis tądien posėdyje Senamiesčio vidurinę palaikė vicemeras Mindaugas Jurčius: „Galit vertinti, ką tik norit, bet įsikišo teismas. Dabar tik norima nuleisti garą, kažką apkaltinti“. Jis gynė ir mokyklos direktorių A. Servą, mat esą ne jis, o tėvai inicijavo, kad jų vaikai sugrįžtų į vienuoliktąsias Senamiesčio vidurinės klases.
Tačiau komiteto pirmininko pavaduotoja Judita Stankutė prasitarė turinti informacijos, kad ne tėvai, o mokytojai organizavo, agitavo, kad į mokyklą sugrįžtų vienuoliktokai.
Komiteto nariai galiausiai nutarė Senamiesčio vidurinės mokyklos vienuoliktokų… nematyti. Iš tiesų kurioziška – mokiniai mokosi, bet valdžia į juos žiūri tarsi į kokius vaiduoklius. Mat nuspręsta tarybai teikti tokį sprendimo variantą, kuriame mokykloje vienuoliktųjų klasių nėra. Negi mokykla neteks ir mokinio krepšelio lėšų? „Plungės“ vėliau kalbinta Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Vitalija Pociutė sakė, jog bent jau iki kitų metų sausio mokykla lėšų turėtų užtekti, o kaip bus vėliau – nežinoma. Pasak V. Pociutės, situacija labai kebli ir neaiški – klausimas, ką nuspręs taryba. Gal čia nuomonė bus priešinga ir vienuoliktokai įgaus realų, o ne vaiduoklių pavidalą?
Vienuoliktokus kompensavo devintokais?
Kiek padiskutuota ir dėl devintųjų, o tiksliau, pirmųjų klasių komplektų „Saulės“ gimnazijoje. Mat dar pavasarį planuotas vienas, o rudeniop atsirado visi keturi – gimnazija sulaukė daugiau nei šimto prašymų mokytis pirmojoje gimnazijos klasėje. Daugiausia mokiniai „migravo“ iš Plungės „Ryto“ pagrindinės mokyklos. Apie tai ne kartą rašė ir „Plungė“.
„Jie („Saulės“ gimnazijos vadovybė – aut. past.) manipuliuoja – nebeužtenka vienuoliktokų, tai susikvietė devintokus. Jūsų psichologė tikrai skambinėjo ir agitavo!“ – piktinosi Plungės „Ryto“ pagrindinės mokyklos direktorius Stanislovas Ivanauskas. Jo kaltinimus A. Budrys atmetė, tvirtindamas, kad jau pavasarį gimnazija sulaukė daug prašymų.
Sprendimas dėl maksimalaus komplektų skaičiaus toliau keliaus į tarybą.
Skyriuje – tik 9 pradinukai
Anot Švietimo skyriaus vedėjo Rolando Raibužio, Narvaišių pagrindinės mokyklos Aleksandravo pradinio ugdymo skyriaus jungtinėje pirmokų, antrokų ir trečiokų klasėje mokosi vos 9 vaikai. Šio skaičiaus esą jau nepakanka, kad skyrius galėtų gyvuoti, tad tenka spręsti uždarymo klausimą.
Kaip sakė R. Raibužis, kitąmet „ar taip, ar taip“ skyrių planuota uždaryti – dėl mažėjančio mokinių skaičiaus. Tačiau jis siūlė: galbūt dar metus leisti gyvuoti. „Vienas žmogus kaip ir lieka be darbo“, – dar pridūrė Švietimo skyriaus vedėjas.
Tačiau komiteto nariai nutarė, jog vis tik skyrius turi būti uždaromas jau šiemet. „Kokia gali būti mokymo kokybė, kai visom klasėm yra ta pati pamoka?“, – skyriuje teikiamo mokslo kokybe abejojo komiteto narys Albertas Krauleidis.
Tiesa, taryba dar gali nuspręsti kitaip.