Plungės apylinkės teismo Plungės rūmų teisėjas sutrumpinto proceso tvarka išnagrinėjo bylą, kurioje 1940 m. gimusi plungiškė A. O. Ž. kaltinta naminės degtinės laikymu neturint tikslo ją realizuoti. Beje, moteris su naminuke įkliūva jau ne pirmą kartą. Tiesa, teismas nebuvo labai griežtas ir skyrė jai palyginti švelnią bausmę.
Kaip nurodoma byloje, A. O. Ž. savo namuose laikė 11,78 litro naminės degtinės. Stiprusis gėrimas buvo išpilstytas į penkis skirtingos talpos indus. Visą „gėrį“ policijos pareigūnai pas moterį aptiko liepos 5-ąją apie 17.40 val.
Ikiteisminio tyrimo metu apklausiama plungiškė savo kaltės neneigė ir papasakojo, jog naminę degtinę prieš kelis mėnesius įsigijo iš nepažįstamo asmens. Pirko savo reikmėms, t. y. vaistams gaminti. Senjorė tvirtino, jog jai labai tinsta kojos, tad su naminuke užpila įvairias žoleles ir tuo užpilu tepa kojas. Moteris neslėpė, jog tai ne pirmas kartas, kai pas ją namuose randama tokių svaigalų.
Byloje nurodyta ir tai, kad pareigūnai naminukę aptiko neatsitiktinai. Taip jau nutiko, kad minėtąją dieną pareigūnai tikslingai lankė į rizikos asmenų sąrašą įtrauktą A. O. Ž. Užėję į butą policininkai pajuto stiprų naminės degtinės kvapą. Paklausta, ar namuose laiko velnio lašus, šeimininkė nesigynė ir parodė, kur padėta naminukė.
Kad moters kaltė būtų įrodyta, daugiau įrodymų ir nereikėjo. Tai, kad kaltinamoji prisipažino, teismas pripažino atsakomybę lengvinančia aplinkybe. Teismo manymu, kad garbaus amžiaus plungiškė daugiau nenusikalstų, pakanka laisvės apribojimo. Tad ir skyrė jai trečdaliu sumažintą – pusės metų – laisvės apribojimo bausmę. Atsižvelgiant į senyvą amžių intensyvi priežiūra taip pat neskirta.
Tiesa, visą laisvės apribojimo laiką A. O. Ž. įpareigota nevartoti psichiką veikiančių medžiagų.
Jei plungiškė per 14 dienų nepaprašys bylos nagrinėti teisme, baudžiamasis įsakymas įsigalios. O jam įsigaliojus visa rasta naminė degtinė teismo sprendimu bus sunaikinta.