Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai šiuo metu atlieka 10 ikiteisminių tyrimų dėl vagysčių, kai dvi moterys, užsukusios pas senyvus žmones, pasisavino jiems priklausančias įvairias pinigų sumas. Teisėsaugininkai prašo gyventojų būti budresniems, pasikalbėti su senyvo amžiaus artimaisiais, informuoti juos apie galimus nesąžiningų asmenų apsilankymus ir priminti, kad, sulaukus įtartinų nepažįstamųjų skambučių ar jų vizitų, būtina nedelsiant pranešti pagalbos telefonu 112.
Tyrėjų duomenimis, dažniausiai senjorai iš pradžių sulaukia nepažįstamų moterų skambučių. Jos prisistato socialinėmis ar medicinos įstaigų darbuotojomis, nurodo, jog jiems bus suteikta socialinė pagalba. Vėliau į namus atėjusios dvi nepažįstamosios, kurias kai kurie nukentėjusieji apibūdino kaip tamsaus gymio, kurių vienai galėtų būti apie 40–50 metų, o kitai – apie 20–30 metų, kalbina senjorus ir paduoda stambią pinigų kupiūrą prašydamos grąžos. Taip pamato, kur šeimininkai laiko savo santaupas. Tuomet viena iš atėjusiųjų toliau kalbina senjorą, o kita pasisavina pinigus.
Nuo 2022 m. gruodžio mėnesio iki 2023 m. balandžio 19 d. iš viso pradėta 10 ikiteisminių tyrimų dėl tokio pobūdžio nusikalstamų veikų (Baudžiamojo kodekso 178 straipsnis („Vagystė“).
Šiuo metu turimais duomenimis, viena iš didžiausių pasisavintų sumų – 9 850 eurų, dar viena nukentėjusioji prarado 6 660 eurų. Kitais atvejais pareiškėjai neteko nuo 400 iki 800 eurų.
Policijos pareigūnai neatmeta galimybės, jog panašios nusikalstamos veikos galėjo būti įvykdytos ir kituose apskrities miestuose.
Turinčius informacijos prašoma nedelsiant skambinti tel. 8 700 60712 arba rašyti el. paštu kristina.bendike@policija.lt.
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 straipsniu, asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir nepripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.