![](https://laikrastisplunge.lt/wp-content/plugins/lazy-load/images/1x1.trans.gif)
Sodas nėra tik nekilnojamasis turtas. Sodą turintys ir prižiūrintys žmonės dažnai susiduria su iššūkiais, kurių kyla dėl to, jog daugybė čia esančių augalų ir kitų objektų reikalauja nemažai dėmesio bei priežiūros. Kad pavyktų išlaikyti gražią aplinką ir nebūtų apleistas sodas, turite turėti reikalingus įrankius. Kas jie yra? Šešis iš jų apžvelgsime šiame straipsnyje, pristatysime jų reikalingumą bei duosime vieną kitą patarimą, kaip išsirinkti geriausią.
1. Žoliapjovė / vejapjovė
Pirmasis įrankis, nuo kurio reikėtų pradėti planuoti savo sodo priežiūrą, yra ne kas kitas, o žoliapjovė / vejapjovė. Šie įrenginiai paprastai naudojami itin dažnai. Sezono metu juos įjungti reikia vieną ar net du kartus per savaitę. Nuolatinis vejos pjovimas užtikrina gerą ir gražią sodo estetiką bei geriausias sąlygas mėgautis laisvu laiku atviroje erdvėje. Pernelyg įsigalėjusios piktžolės arba kenkėjai neturės progos atsikvėpti ir patrauks kitur, jeigu veja bus nuolat pjaunama ir prižiūrima.
2. Gyvatvorių žirklės
Daugelyje sodybų yra gyvatvorės. Jų priežiūros darbai įprastai atliekami ne itin dažnai, tačiau kai pagaliau prireikia atlikti darbą, jis užima nemažai laiko. Jeigu gyvatvorė yra aukšta ir / ar labai ilga, tuomet kai kurie sodų savininkai jau renkasi viską daryti nebe patys, o samdyti aptarnaujantįjį personalą. Šie profesionalai turi įrankius ir patirtį, kurios reikia tvarkingai apkarpyti gyvatvores, kad sodo aplinka atrodytų estetiškiau.
Bet, jeigu tai darysite patys, tuomet jums tikrai reikalingos žirklės krūmams. Šis įrankis leidžia rankiniu būdu apkarpyti gyvatvores ir krūmus, kad būtų išlaikytas vientisumas, lygumas ir dėl to visa aplinka būtų gražesnė ir malonesnė akiai.
3. Generatorius
Sode dažnai nėra tokių patogumų, kokių galime tikėtis mieste. Net ir toks dalykas, kaip vandentiekis, elektros energija, dujotiekis ar kiti, rodos, savaime suprantami atributai, nebėra prieinami. Tai – nėra itin gerai, nes tokie dalykai iš esmės baido nuo buvimo sode. Negalima galvoti, kad tikras buvimas gamtoje privalo būti be esminių patogumų, taip tikrai nėra. Be to, juk sode reikia dirbti, tvarkytis, tobulinti, statyti, remontuoti, įrengti, prižiūrėti įvairias erdves ir daiktus. Sode reikia daugybės skirtingų įrankių ir prietaisų. Kadangi beveik visi jie gali būti varomi elektra, tikrai verta įsigyti elektros generatorių, kuris padėtų išvengti vargo, susijusio su daugybe ilgintuvų ir laidų tiesimu. Investicija į generatorių nėra labai didelė, tačiau, jeigu prižiūrite didelį plotą arba ne visame sklype įmanoma pasiekti elektros energiją, į generatorių investuoti verta.
4. Lapų pūstuvas
Gal daug kas ir nuvertina tai, kokią naudą teikia lapų pūstuvas, tačiau jis gali pagelbėti net dviem frontais. Visų pirma pūstuvas atlieka ir savo pirminę užduotį. Pasirinkę jį galite nupūsti visus lapus nuo takelių, latakų ar net stogų. Soduose, kur yra daug medžių arba kurie stovi šalia lapuočių miško, tokia funkcija tikrai yra naudinga. Iš kitos pusės, lapų pūstuvas padeda susitvarkyti su vandens sankaupomis ten, kur jos nelaukiamos. Galingą pūstuvą galima nukreipti į balą ir išjudinti vandenį ten, kur jis nutekėtų į šulinį arba bent jau nebūtų arti pastato ar praėjimo. Tai aktualu rudenį ir pavasarį, kai krenta lapai ir susidaro purvo balos bei tirpsta sniegas.
5. Sodo žarna
Laistyti bei drėkinti, o kartais ir rankoms nusiplauti praverčia sodo žarna. Žarna yra skirta pilti vandeniui ir praverčia buityje bei sodininkystėje. Užuot gaišus laiką tiesiant vandentiekį, galima paprasčiausiai pasidaryti išeigą sodo žarnai ir ją prijungti.
6. Grandininis pjūklas
Paskutinis prietaisas, kurį norime paminėti šiame sąraše, – galingas grandininis pjūklas. Sodininkams, kurių teritorijoje yra tankių krūmų arba daug medžių, būtina turėti grandininį pjūklą. Niekada negalite žinoti, kada reikės nugenėti šakas ar pjauti pavojingai pasvirusį medį, trumpinti išsikerojusius krūmus. Rinkdamiesi pjūklą turėtumėte atkreipti dėmesį į jo galingumą bei veikimo tipą. Kuo galingesnis pjūklas – tuo daugiau su juo galima veikti, tačiau minusas tas, kad didelės galios pjūklas bus didelis ir sunkus, lyginant su mažesnės galios įrengimais.
Benzininiai pjūklai paprastai būna galingesni už akumuliatorinius, tačiau pastarieji kelia mažiau triukšmo, lengviau eksploatuojami.