
Ateinantį savaitgalį Plungėje vyks tradicinė Miesto šventė ir XV tarptautinis folkloro festivalis „Saulelė raudona“, kuriame pasirodys apie 12 kolektyvų. Programa sudėliota taip, kad sau mėgstamą veiklą ar koncertą rastų kiekvienas atėjęs. Apie tai, kas naujo laukia šventės lankytojų, penktadienį atskleista spaudos konferencijoje.
Šiųmetė Plungės miesto šventė vyks birželio 14–16 dienomis. Kaip sakė Savivaldybės meras Audrius Klišonis, pirmoji šventės diena – birželio 14-oji – prasidės tarptautine konferencija, kurioje prisistatys užsienio partneriai, bus apsikeista kontaktais. „Kad bendradarbiavimas būtų gyvas, o ne tik deklaracija apie tarptautinius santykius“, – detalizavo Savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Žaneta Vaitkuvienė.
Miesto šventėje dalyvaus delegacijos iš Mendeno (Vokietija), Tukumo (Latvija), Kvarelio (Sakartvelas), Bruntalio (Čekija), Golub-Dobžyno (Lenkija), Konotopo (Ukraina). Gausiausia delegacija į Plungę atvyks iš Bjerkreimo (Norvegija), su kuriuo bendradarbiaujama jau 30 metų. Ta proga iškilmingame Savivaldybės tarybos posėdyje birželio 15-ąją bus atnaujinta bendradarbiavimo sutartis.
Taip jau sutapo, kad pirmoji Miesto šventės diena bus birželio 14-ąją, Vilties ir gedulo dieną, tad, kaip sakė meras A. Klišonis ir Plungės kultūros centro direktorius Romas Matulis, vakarinė dalis bus skirta istorijai ir atminimui. Po šv. Mišių Plungės Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Saula“ su folkloro ansambliu „Gondinga“ kurs meninį istorinį akcentą.
Kaip ir minėta, šiemet vyks XV tarptautinis folkloro festivalis „Saulelė raudona“, kuriame dalyvaus apie 400 atlikėjų. Žiūrovus džiugins keturių užsienio kolektyvų pasirodymai. Išskirtinai įdomūs, ugningi ir gražūs turėtų būti Ukrainos ir Čekijos ansambliai. Na, o lietuvių kolektyvai Plungei parodys visos Lietuvos margumą, t. y. atvyks iš visų šalies regionų. Įdomu tai, kad kolektyvai po pasirodymų scenoje pasklis po miestą, o vėliau šventės dalyviai bus kviečiami į folkloro ratą, t. y. susėsti kartu su atlikėjais ratu, kalbėti, dainuoti, pasakoti istorijas.
Sekmadienį šventė baigsis ten, kur ir prasidėjo – bažnyčioje, kur bus giedamos autentiškos lietuviškos giesmės.
„Norėčiau pasidžiaugti mūsų Miesto šventės brandumu. Šventė bręsta taip, kaip su metais bręsta vynas“, – džiaugėsi R. Matulis.
Plungės rajono viešoji biblioteka taip pat turi naujovių. Plungiškiai buvo įpratę, kad Miesto šventės metu erdvėje prie vaikų bibliotekos įsikurdavo fotografai. Šiemet ši erdvė atiduota vaikams ir jaunimui skirtoms įvairioms edukacijoms, pramogoms.
Suaugusiesiems biblioteka siūlo aplankyti „Fotoalėją“ prie laikrodinės pilaitės. Paroda skirta Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūrybai. Susitikimų kambaryje, ten, kur slepiasi laikrodžio šachta, bus galima išvysti paties menininko 1905 m. Kaukazo kalnų papėdėje darytų fotografijų. Parodą vienai dienai plungiškiams paskolino Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus.
Savivaldybės administracijos Kultūros, turizmo ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja Vida Saukalienė trumpai apžvelgė tas veiklas, prie kurių organizavimo prisidėjo Savivaldybė. Viena iš jų – keturių filmų, kurie yra nominuoti „Sidabrinės gervės“ apdovanojimams, peržiūra penktadienio vakare. Beje, nugalėtojai paaiškės tik birželio 16-ąją.
Amatų mugėje prie centrinio miesto laikrodžio įsikurs bendruomenių miestelis, kuriame prisistatys Vietos veiklos grupė, Turizmo informacijos centras, kaimų bendruomenės, o Senamiesčio aikštėje meninę programą dovanos rajono kultūros centrų meno kolektyvai kartu su Plungės Mykolo Oginskio ir Platelių meno mokyklomis.
Spaudos konferencijoje atskleista ir kas šiemet nusipelnė kultūros ir meno premijų. Tai – Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos mokytoja metodininkė Irena Bakanauskienė ir tautodailininkas, „Aukso vainiko“ laimėtojas Antanas Vaškys.
„Išskirtinis Miesto šventės akcentas – labai daug padaroma pačių kultūros darbuotojų dėka, išnaudojant tą didelį turimą kultūrinį resursą. Plungė – miestas, kuris yra gyvas, kunkuliuoja, pritraukia užsienio partnerius, organizuoja renginius, kurie nepadarytų gėdos didiesiems miestams. Plungė – Žemaitijos kultūros centras. Ji juo yra ir ilgai bus“, – reziumavo meras A. Klišonis.
Visą Miesto šventės programą rasite laikraštyje „Plungė“.