Gruodžio 28-ąją Rietavo kultūros centre vyko tradicinis Mero padėkos vakaras. Nueinančius metus vainikuojančiame renginyje simboliniais gerumo angelais apdovanoti žmonės, kurių nuoširdus darbas, gražios idėjos ar mokėjimas dalytis bendruomenės gyvenimą praturtino ryškesnėmis spalvomis.
Šventiškai papuoštoje kultūros centro scenoje ketvirtadienio vakarą tvyrojo gerumo dvasia: lyg angelėliai šokio ritmu čia sukosi mažosios šokėjėlės (vadovė Aldona Mickuvienė), o muzikos akordams nutilus prasmingomis mintimis apie gyvenimo kelionę ir bendrakeleivius dalijosi žavios renginio vedėjos Birutė Gedminaitė ir Eglė Fabijonavičienė.
Padėkos žodžius Rietavo savivaldybės bendruomenei, atvykusiai į šią šventę, tarė meras Antanas Černeckis. Vakaro šeimininkas savo kalboje nepamiršo nė vieno: už pagalbą jis dėkojo Seimo nariams, už gražius padarytus darbus – Rietavo ir Tverų parapijų klebonams Antanui Gutkauskui ir Sauliui Stumbrai, už sukurtas ir išsaugotas darbo vietas – verslininkams. Gerų žodžių nepagailėta mokytojams, medikams, kultūros darbuotojoms, bibliotekininkams, socialinį darbą dirbantiems žmonėms ir visiems kitiems savivaldybės gyventojams, įnešusiems savo indėlį į bendruomeninį gyvenimą.
Kai kuriems padėkota asmeniškai – apdovanojant padėkos raštais ir simboliniais gerumo angelais. Šių statulėlių šiemet įteikta septynios.
Pirmasis angelas nutūpė ant rietaviškiams gerai žinomos Mildos Vyšteinaitės peties. Iš Biržų rajono kilusi neseniai aštuoniasdešimties metų jubiliejų atšventusi moteris daugiau nei pusę savo gyvenimo praleido mūsų krašte. 1982–1992 metais vadovavo Rietavo tarybinio ūkio-technikumo Agronomijos skyriui. 1993-iaisiais, pakviesta į tuo metu kuriamą Žemaičių dailės muziejų kaupti būsimojo Rietavo muziejaus fondų, Milda ėmėsi naujos veiklos ir per septynerius metus padėjo Rietavo muziejininkystės pagrindus. Jais remdamasi Rietavo savivaldybės taryba 2000 metais priėmė sprendimą dėl Oginskių kultūros istorijos muziejaus įsteigimo. Su šia įstaiga moteris atsisveikino 2017-aisiais.
M. Vyšteinaitė įvertinta mero padėkos raštu už didelį indėlį kuriant Oginskių kultūros istorijos muziejų, nuoširdų darbą įgyvendinant tarptautinį Mykolo Kleopo Oginskio 250-ųjų gimimo metinių projektą, krašto istorinio atminimo saugojimą ir puoselėjimą. Simboliniu gerumo angelu apdovanota buvusi muziejininkė padėkojo Savivaldybės vadovui ir puikiems, darbui atsidavusiems savo kolegoms.
Rietavo turgaus vadovai ne tik puoselėja verslą, suteikia darbą žmonėms, pritraukia daug prekybininkų ir pirkėjų – jie nuo pat Savivaldybės atkūrimo aktyviai remia renginius, mato prasmę ir būtinybę dalytis, prisidėti prie kultūros puoselėjimo ir ateities kūrimo. Tad antrąjį padėkos angelą už nuolatinę paramą ir indėlį organizuojant kultūrinę ir visuomeninę veiklą, gerinant Rietavo savivaldybės įvaizdį ir garsinant jos vardą meras A. Černeckis skyrė šiam turgui vadovaujantiems Vladislovui Adomavičiui ir Jolantai Garbienei.
Prieš 25 metus, pradėjus Rietave atgaivinti Oginskių paveldą, Sauliaus Petkevičiaus širdyje įsižiebė miesto parko atkūrimo svajonės kibirkštėlė. Šis troškimas metams bėgant vis stiprėjo. Kartu su artimiausiais bičiuliais Rimantu Janušausku, Henriku Sragausku, Sauliumi Jonušu, Vytautu Vaičiuliu, Audriumi Leču, Romu Jurgaičiu ir kitais bendraminčiais Saulius tą idėją pradėjo versti realybe. Bendradarbiaujant su Oginskių kultūros istorijos muziejumi pastaraisiais metais buvo sėkmingai atnaujinta magistralinės alėjos ir pagrindinių šoninių takų skaldinėlio danga, pastatyti trys tilteliai, nutiestas pėsčiųjų takas pro buvusį stadioną. Prie šios veiklos aktyviai prisijungė ir kiti rietaviškiai – Antanas Kneižys, Vytautas Budreckis, Ona Pamedytienė. Prieš gerą dešimtmetį pradėtą pietinių parko kvartalų priežiūrą sėkmingai tęsia Juozas Baršauskas.
Taip prieš daugiau kaip du dešimtmečius įsižiebusi Sauliaus svajonės dėl parko atkūrimo kibirkštėlė virto fakelu, kuris nušvietė viltingą Oginskių kultūros paveldo Rietave gaivinimo perspektyvą.
Tad nenuostabu, kad simbolinis angelas savo sparnu palietė ir šio rietaviškio petį. Pagerbtas už parko atkūrimo idėjos puoselėjimą, pastangas ir nuolatinę pagalbą ją paverčiant tikrove, S. Petkevičius sakė: „Mes mylime Rietavo parką!“
Jauniausia tarp pelniusiųjų angelo nominaciją – Simona Budreckaitė. Iš Rietavo kilusi, dabar Vilniuje gyvenanti ir dirbanti mergina nusprendė vieną iš savo gyvenimo kelionės etapų įprasminti tautos istorijos pažinimu, mūsų senelių, prosenelių tragiškų likimų pagerbimu ir išsaugojimu atminimo tų, kurie negalėjo grįžti į gimtą kraštą. Mero padėkos raštas ir simbolinis angelas į S. Budreckaitės rankas nutūpė už ryžtą ir drąsą skleidžiant lietuvių vienybės dvasią, Lietuvos istorinio atminimo puoselėjimą – dalyvavimą projekte „Misija Sibiras 2017“.
Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos orkestras yra neatskiriama Rietavo įvaizdžio ir reprezentacijos dalis. Šis kolektyvas – nuolatinis Mykolinių, Joninių, Vaikystės šventės, Rugsėjo 1-osios, Paskutinio skambučio, Gatvės muzikos dienos ir daugelio kitų renginių dalyvis. Jis garbingai atstovauja savo ugdymo įstaigai ir Rietavo savivaldybei respublikinėse ir Vakarų Lietuvos krašto dainų šventėse. Reprezentuoja savo šalį užsienyje – Latvijoje (2013 m.), Vokietijoje (Zarbekas, 2016 m.), Graikijoje (2017 m.).
Istorijos saitais su kunigaikščių Oginskių orkestru siejamam, 1996 metais Algirdo Kazio Jankausko atkurtam Rietavo meno mokyklos pučiamųjų orkestrui nuo 2010-ųjų sėkmingai vadovauja Sigitas Saukalas ir Algimantas Krėpšta. Įvertinęs indėlį ugdant jaunų žmonių meilę muzikai, Rietavo vardo garsinimą Lietuvoje ir užsienyje, Savivaldybės vadovas simbolinius angelus ir padėkos raštus įteikė minėtiesiems vadovams.
Kai visi angelai jau buvo suradę naujus namus, į sceną su gražiausiais linkėjimais lipo svečiai – Seimo nariai Jonas Varkalys, Remigijus Žemaitaitis, Jurgis Razma. Rietaviškius, palydinčius senuosius metus ir pasitinkančius 2018-uosius, sveikino Tverų parapijos klebonas dr. S. Stumbra, Rietavo garbės pilietis kunigas Česlovas Degutis.
O sveikinimų ir linkėjimų taurei išsekus Mero padėkos vakaro dalyvius savo dainomis linksmino dainininkai Deivis ir Renata.