Rugsėjo 7 dieną vyko Rietavo savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdis. Susirinkę iš po vasaros atostogų politikai išgvildeno ne tik į darbotvarkę įtrauktus, bet ir kitus svarbius klausimus.
Pasisveikinusi su kolegomis, po trumpų atostogų vėl sugrįžusiais prie darbų, komiteto pirmininkė Janina Drevinskienė pristatė sprendimo projektą, kuriuo tikslinami klasių komplektų, priešmokyklinių grupių ir neformaliojo ugdymo klasių komplektų skaičiai 2016–2017 mokslo metams.
Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijoje suformuota viena priešmokyklinio ugdymo grupė ir 28 klasių komplektai. Šios mokyklos Daugėdų pradinio ugdymo skyriuje priešmokyklinę grupę lanko vienuolika mažųjų daugėdiškių. Sujungtoje pirmokų ir trečiokų klasėje mokosi aštuoni vaikai. Dar vienas komplektas sudarytas iš antrų ir ketvirtų klasių mokinių (7 vaikai).
Kaip sakė posėdyje dalyvavusi gimnazijos direktorė Dalia Baliutavičienė, šį rugsėjį į mokyklą atėjo 45 moksleiviais mažiau, nei jų buvo praėjusiais mokslo metais. Didelės įtakos mokinių skaičiaus sumažėjimui turėjo tai, kad daugiau dešimtokų, nei tikėtasi, nusprendė mokytis profesijos.
Tverų gimnazijoje suformuota vienuolika klasių komplektų ir viena priešmokyklinė grupė. Tik pirmokai ir antrokai (9 vaikai) mokosi jungtinėje klasėje. O Medingėnų skyriuje dauguma klasių yra jungtinės: pirmokai mokosi kartu su ketvirtokais (11 mokinių), antrokai su trečiokais (8), penktokai su šeštokais (10), septintokai su aštuntokais (15). Viena grupė sudaryta iš ikimokyklinukų (9 vaikai) ir dar vienas komplektas suformuotas iš II gimnazijos klasės mokinių (8).
Žadvainių pagrindinėje mokykloje – aštuoni klasių komplektai. Jungtinėse klasėse žinių siekia pirmokai ir ketvirtokai (8 mokiniai), antrokai ir trečiokai (14), šeštokai ir septintokai (13). Po vieną komplektą suformuota iš penktokų (9 mokiniai), aštuntokų (12), devintokų (9), dešimtokų (10). Priešmokyklinio ugdymo grupę lanko 10 vaikų.
Rietavo lopšelyje-darželyje veikia dvi priešmokyklinės grupės (35 vaikai).
Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos Dailės skyriuje – penki klasių komplektai, Muzikos – trylika.
Komiteto nariai tokiam tikslinimui pritarė.
Neprieštarauta ir pasiūlytai Rietavo savivaldybės jaunimo reikalų tarybos sudėčiai: Greta Andrulytė, Rokas Drukteinis, Aušra Mickutė, Aurimas Puidokas (jaunimo organizacijos „Rietavo apskritasis stalas“ ir jaunimo deleguoti atstovai), Povilas Batavičius, Saulius Jonušas (Savivaldybės tarybos nariai), Jūratė Šedvilaitė ir Mantas Vaičekauskas (Savivaldybės administracijos atstovai).
Kaip paaiškino jaunimo reikalų koordinatorius Egidijus Gricius, Jaunimo reikalų taryba atnaujinama, nes dalis ankstesnės sudėties narių išvažiavo iš Rietavo. Komiteto nariams pasidomėjus, ar į ją įtraukti Plungės technologijų ir verslo mokyklos Rietavo filialo atstovai, E. Gricius atsakė, kad jauni žmonės bus kviečiami dalyvauti Atviro jaunimo centro veikloje.
Pritarta sprendimo projektui, kurio tikslas – pripažinti netekusiu galios 2015 m. rugsėjo 17 d. priimtą sprendimą „Dėl Rietavo savivaldybės švietimo įstaigų vadovų tarnybinių atlyginimų ir personalinių priedų nustatymo“. Pasikeitus įstatymui, kam ir kokius priedus skirti, spręs meras, o ne Savivaldybės taryba.
Už pagrindinės sesijos valstybinių ir mokyklinių egzaminų vykdymą, mokyklinių brandos egzaminų darbų vertinimą ir apeliacijų nagrinėjimą Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijai numatyta skirti 0,4 tūkst. eurų, Tverų gimnazijai – 0,1 tūkst. eurų, Žadvainių pagrindinei mokyklai – 0,5 tūkst. eurų, Rietavo lopšeliui-darželiui – 0,4 tūkst. eurų mokinio krepšelio lėšų. Sprendimo projektą nutarta teikti Savivaldybės tarybai.
Klausimams išsekus, meras Antanas Černeckis pasidomėjo, ar komiteto nariai pritartų sprendimui iš biudžeto skirti pinigų nemokamam ikimokyklinukų maitinimui. „Žadvainių, Medingėnų, Tverų, Daugėdų mokyklose ugdomi 34 vaikai, kurių amžius nuo 3 iki 6 metų. Valstybė mažųjų maitinimo nefinansuoja. Atokesniuose kaimuose darželių nėra, lėšų visiems nuvežti į miestą neturime. Prie vaikų, lankančių lopšelį-darželį, maitinimo prisidedame, tad būtų teisinga skirti pinigėlių ir tiems, kurie ugdomi kaimų mokyklose, maitinti. Apskaičiuota, kad reikėtų po 1,16 euro per dieną, arba maždaug 6 tūkst. eurų per metus. Tai nebūtų labai didelė našta Savivaldybei, nes šiemet gavę naują mokyklinį autobusiuką galime sutaupyti iš mokiniams vežti skirtų lėšų“, – daugmaž taip nupasakojo situaciją meras A. Černeckis. Komiteto nariai sutiko, kad vaikų maitinimu būtina pasirūpinti. „Pasiūlymas labai gražus“, – reziumavo J. Drevinskienė.
Baigiantis posėdžiui, pagarsinta dar viena maloni žinia: Rietavui skirtas naujas autobusiukas, pritaikytas vežti neįgaliesiems.
Savivaldybės vadovas informavo, kad Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos taip laukiamas pastatas turi būti užbaigtas renovuoti iki 2017 metų. Paklaustas apie sporto salės prie Rietavo gimnazijos statybą, A. Černeckis pripažino, kad darbai neina taip greitai, kaip norėtųsi. Susidomėjusiuosius buvusios Žemaitijos kolegijos baseino likimu meras patikino, kad jis toliau veiks, net jei tuo pasirūpinti reikėtų Savivaldybei.