Lapkritį posėdžiavę Rietavo savivaldybės tarybos nariai gana sutartinai priiminėjo sprendimus. Nuomonės išsiskyrė ties klausimu, susijusiu su 2023 metų Savivaldybės biudžeto pakeitimais. Ir to priežastimi tapo ne ketinimas kam nors paskirti ar, atvirkščiai, neskirti papildomų lėšų. Opozicijos lyderiui Viktorui Krajinui kliuvo tai, kad pinigų iš biudžeto prašančios viešosios įstaigos Rietavo turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Laima Dockevičienė nesiteikė dalyvauti posėdyje.
Mokytojų padėjėjų poreikis auga
Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos direktorės Almos Lengvenienės prašymu mokymo įstaigos darbuotojų etatų skaičius didinamas 0,3 mokytojo padėjėjo pareigybės, o Tverų gimnazijos direktorės Gitanos Kužmarskytės prašymu – 0,16 mokytojo pareigybės. Prieš priimant sprendimą, Savivaldybės tarybos narys Mikas Jusys domėjosi, ar gimnazijoje užtenka mokytojo padėjėjų etatų, nes vaikų, kuriems reikalinga pagalba, švietimo įstaigoje yra nemažai.
Kaip paaiškino Lauryno Ivinskio gimnazijos direktorės pavaduotoja Nijolė Pocienė, mokinių, kuriems būtina priskirti mokytojo padėjėją, skaičius keičiasi kiekvieną mėnesį. Šiuo metu mokosi 27 specialiųjų poreikių turintys vaikai, su jais dirba 14 asmenų. Yra klasių, kuriose su dviem vaikais dirba vienas mokytojo padėjėjas, bet yra ir tokių klasių, kur dirba du mokytojo padėjėjai. Tai priklauso nuo atvejų sudėtingumo. Pasak N. Pocienės, šiuo momentu padėjėjų etatų mokykloje užtenka.
Socialinių paslaugų centrui – papildoma funkcija
Iki šiol Rietavo savivaldybės gyventojai, kuriems laikinai ar ilgesniam laikotarpiui šeimos gydytojai paskirdavo techninės pagalbos priemones: ramentus, vežimėlius, vaikštynes, funkcines lovas ir kt., turėdavo kreiptis į Savivaldybės administracijos Sveikatos ir socialinės paramos skyrių. Tvarka keičiasi, nes vietos politikų sprendimu aprūpinimo techninėmis priemonėmis funkcija perduota Rietavo socialinių paslaugų centrui.
Aikštelėmis rūpinsis administracija ir lopšelis-darželis
Sukurtas naujas nekilnojamasis turtas – žaidimų aikštelė Rietave, Kulių ir Ryto g., naudoti ir disponuoti patikėjimo teise perduota Rietavo savivaldybės administracijai, o žaidimų ir aktyvaus poilsio aikštelės, esančios Rietave, A. Ašmanto g. 1, – Rietavo lopšeliui-darželiui.
Pirks gaisrinį automobilį
Rietavo savivaldybės tarybos posėdyje, kaip ir prieš tai vykusiuose komitetų posėdžiuose, džiugiai priimtas sprendimas, leidžiantis Savivaldybės administracijai įsigyti naudotą tarnybinį gaisrinį automobilį, kurio vertė ne didesnė kaip 5 tūkst. eurų. Transporto priemonė bus perkama iš vokiečių, tad iš karto priimtas ir sprendimas komandiruoti tarybos narį Egidijų Gricių į Zarbeką. Jis turės organizuoti automobilio pirkimą. Naujasis pirkinys gruodžio mėnesį bus perduotas Rietavo savivaldybės priešgaisrinei tarnybai.
Pratęsė panaudos sutartį
„Medinga“ ir toliau naudosis turimomis patalpomis – taryboje priimtas sprendimas pasibaigus sutarties terminui suteikti Medingėnų bendruomenei patalpas naujam 10 metų terminui.
Pasipiktino, kad į posėdį neatėjo direktorė
Kaip minėjome, tądien strigo klausimas, susijęs su biudžeto pakeitimais.
Sprendimo projektą „Dėl Rietavo savivaldybės 2023 metų biudžeto patvirtinimo“ ir jį keitusio sprendimo pakeitimo pristatė Finansų ir ekonomikos komiteto pirmininkas Jonas Eugenijus Bačinskas. Sprendimu siūlyta papunkčius išdėstyti taip: pajamas – 15 043,800 tūkst. Eur, iš jų iš Savivaldybės išlaikomų įstaigų pajamų už teikiamas paslaugas ir patalpų nuomos įmokas į Savivaldybės biudžetą – 285,9 tūkst. Eur, ir 2022 metų nepanaudotų biudžeto lėšų likutį – 977,762 tūkst. Eur. Asignavimus – 14 633,917 tūkst. Eur ir 409,883 tūkst. Eur paskoloms grąžinti.
Tokio sprendimo tikslas – padidinti biudžeto pajamas ir perskirstyti lėšas įstaigoms ir Savivaldybės administracijai, kad būtų užtikrintas jiems pavestų funkcijų vykdymas.
Tarybos nariui V. Krajinui kliuvo vienintelė eilutė – tai, kad viešajai įstaigai Rietavo turizmo ir verslo informacijos centrui siūloma skirti 10 tūkst. eurų.
„Kur numatyta panaudoti šią sumą?“ – domėjosi politikas. Sužinojęs, kad pinigų reikia įstaigai išgyventi, nes ji dėl paslaugų brangimo ir kitų nenumatytų sąnaudų susiduria su dideliais finansiniais sunkumais, kalbėjo: „Viešoji įstaiga nemažai metų susiduria su sunkumais. Nori pinigų, bet direktorė neatvyksta į tarybos posėdį. Centras ataskaitų tarybai nebeteikia, tai nors tokia proga galėtų papasakoti apie problemas, sunkumus, o gal ir džiaugsmus. Dabar prašoma nemažos sumos, bet net nesiteikiama ateiti į tarybos posėdį. Ir šitaip ne pirmas kartas.“
Savivaldybės vadovas Antanas Černeckis sutiko, kad direktorė Laima Dockevičienė posėdyje turėtų dalyvauti, ir neaišku, dėl kokių priežasčių nedalyvauja. „Čia jau trečias prašymas. Du kartus atmetėme, nes buvo prašoma kur kas didesnės sumos. Kalbėjomės, aiškinomės, kol išgryninome, kurios skolos atsirado dėl rimtų priežasčių. Dabar esu ramus, kad skiriame pinigus ne šiaip sau. Finansinė įstaigos padėtis tikrai nekokia – kalbame apie išgyvenimą. Yra bėda. Reikia gelbėti, kitaip nutrūks veikla“, – ragino skęstančiai įstaigai mesti gelbėjimo ratą meras.
Ne toks detalus išaiškinimas opozicijos lyderio neįtikino. „Gal reikėtų vieną kartą neskirti finansavimo, jeigu direktorė nesiteikia ateiti. Tik dėl šios biudžeto eilutės aš balsuodamas susilaikysiu nuo sprendimo priėmimo“, – sakė V. Krajinas.
Politiko poziciją palaikė ir kiti mažumos nariai – M. Jusys, Algimantas Mickus, Alfredas Mockus, Vytautas Blažaitis, Edmundas Žilevičius. Tačiau jų susilaikymas balsuojant dėl sprendimo lemiamos įtakos neturėjo.