
Pirmą kartą Sofijos festivalio istorijoje Kulius sudrebins vieno dinamiškiausio profesionalaus Klaipėdos kamerinio orkestro pasirodymas, kurio meno vadovas yra Mindaugas Bačkus. Tobula garsų melodija skambės. Koncerto metu dvidešimt vienas atlikėjas atliks kompozitorių Georges Bizet, Benjamin Britten, Ennio Morricone, Woiciech Kilar ir Nijolės Sinkevičiūtės kūrybą.
Klaipėdos kamerinis orkestras (KKO) – Klaipėdos miestą ir Lietuvą reprezentuojantis orkestras, vienas daugiausiai koncertinių programų surengiančių profesionalių Lietuvos kamerinių orkestrų. Orkestro kūrybinėje veikloje jau įgyvendinta daugiau nei 500 skirtingų muzikinių stilių ir žanrų programų. Klaipėdos koncertų salės meno kolektyvas formuoja naujas koncertų tradicijas, kruopščiai formuojamomis originaliomis programomis.
Nuo 2009 m. KKO vadovaujant violončelininkui Mindaugui Bačkui, įgyvendintos koncertinės programos su pasaulinio garso atlikėjais ne tik Klaipėdos koncertų salėje, bet ir prestižiniuose šalies bei užsienio festivaliuose, koncertų salėse: Ciuricho „Tonhalle“ (Šveicarija), Helsinkio „Temppeliauki“ (Suomija), Berlyno filharmonijos, Bergamo „Teatro Sociale“ (Italija), Barselonos bei Maljorkos koncertų salėse (Ispanija). Taip pat Lietuvos nacionalinės filharmonijos, LDK Valdovų rūmų salėse. Klaipėdos koncertų salės koncertuose ir gastrolėse orkestras bendradarbiauja su pasaulyje pripažintais dirigentais ir solistais.
Programos trukmė – 1 val. 15 minučių. Be pertraukos.
Įėjimas į koncertą laisvas.
Iškart po koncerto „Kultūros virenėje“ vyks susitikimas su Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovu Mindaugu Bačkumi – vienu žymiausių lietuvių violončelininkų. Kalbėsime apie muziką ir M. Bačkaus muzikinę kelionę, pastaruosius 14 metų besitęsiančią Klaipėdos kameriniame orkestre, tarpusavio ryšių stebuklus, gimusius jame, muzikuojančią šeimą, sąsajas su savo šaknimis, kartais nuviliantį žiūrovą bei širdyje rezonuojantį mylimo instrumento virpesį.
M. Bačkus – charizmatiška ir ryški asmenybė meno pasaulyje. Nors šiuo metu gyvenimą kuria Klaipėdoje, muzikinės biografijos įrašai liudija apie turtingą tarptautinį kūrybinį kelią: studijavo Karališkajame muzikos koledže Mančesteryje (Didžioji Britanija), tobulinosi meistriškumo kursuose Vokietijoje, Olandijoje, Jungtinėje Karalystėje ir JAV. Tapęs Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovu inicijavo vienintelį šalyje nepaprasto pasisekimo sulaukusį tarptautinį violončelės festivalį ir violončelės akademiją.
Nors vadinamas vienu iš barokinės violončelės tradicijos kūrėjų Lietuvoje, M. Bačkus drąsiai peržengia muzikavimo standartus. Siekdamas išbandyti vis naujus garso pasaulius, jis bendradarbiauja su šiuolaikinę muziką kuriančiais kompozitoriais, violončelės skambesiui atveria džiazą, teatrą, šiuolaikinį šokį, elektroninę ir roko muziką.
Asmeninės savybės – neakademiškas mąstymas, atvirumas, drąsios naujų spalvų paieškos darniai rezonuoja ir M. Bačkaus vadovaujamo Klaipėdos kamerinio orkestro, repertuaro pasirinkimuose. M. Bačkui vadovaujant orkestras parengė daugiau nei 500 įvairaus žanro koncertinių programų su pasaulyje pripažintais atlikėjais tiek Klaipėdos koncertų salėje, tiek kitose šalies ir užsienio scenose.
Renginys nemokamas, tačiau būtina išankstinė registracija adresu https://forms.gle/cdQjj1G29u7RVzyH7
Festivalio veiklas remia Lietuvos kultūros taryba ir Plungės raj. savivaldybė.