Gabrielės Raudytės-Dombrauskės kelias į šokių pasaulį prasidėjo dar darželyje nuo čia vykusių šokio pamokų. Tada turbūt niekas negalvojo, jog šiai mergaitei tai taps gyvenimo kryptimi ir atradimu, kad ją atves ten, kur ji jaučiasi geriausiai. Gabrielė atvirauja – keliauti šokio keliu per gyvenimą jai išties yra malonu, dar maloniau, kad šiandien to gali mokyti kitus. Neslepia ji ir savo ateities lūkesčių: norinti šokiu žmones gydyti… Kas ši jauna moteris, kurią taip patraukė šokis?
Pradžia – pamokėlės darželyje
G. Raudytė-Dombrauskė daliai plungiškių pažįstama. Ji – mūsiškė. Plungė – gimtasis jos miestas. Tiesa, dabar gyvena Vilniuje, tačiau, kaip pati sakė, dažnai sugrįžta ten, kur likę visi brangiausi žmonės: tėvai, brolis, dukterėčia. Būtent tėvų dėka Gabrielė šiandien yra ten, kur, rodos, ir turi būti, nes kitaip jau ji ir neįsivaizduojanti – šokių pasaulyje.
Pradėjusi nuo šokio pamokėlių darželyje, Gabrielė netruko visa koja įsisukti į šokius. „Pradinėse klasėse buvo momentų, kai nebenorėjau lankyti šokio būrelių, tačiau tėvai kažkaip sulaikydavo ir dėl to dabar labai džiaugiuosi“, – teigė plungiškė.
Šokių pradžiamokslis buvo labai turiningas ir įvairus. Gabrielė 10 metų lankė Plungės kultūros centro liaudies šokių kolektyvą „Žirginėliai“, kartu aktyviai lankė ir tuo metu veikusio šokių kolektyvo „Studija L“ užsiėmimus. Vėliau – pažintis su sportinių šokių studija „Refresco“ ir jos vadove Roma Kasteckaite. „Ši mokytoja, dar Lidija Repšienė ir Eglė Norkevičiūtė buvo tie žmonės, kurie paskatino domėjimąsi šokiu, aišku, didžiulį indėlį įdėjo tėvai“, – pasakojo moteris.
Mokytis – į Klaipėdą
Būdama dešimtokė G. Raudytė-Dombrauskė Plungę paliko – išvyko mokytis į Klaipėdą. Tada jautė, jog pritrūko gimtame mieste erdvės skleistis kaip šokėja, nes jau tada buvo nusprendusi, jog savo ateitį sies būtent su choreografija.
Būtent uostamiestyje Gabrielei, kaip pati pastebėjo, atsivėrė platus kelias į šokių pasaulį. Nors studijos Klaipėdos universitete nebuvo tai, kas ypatingai žavėjo, tačiau sutikti žmonės, gauti pasiūlymai suteikė progą išbandyti save ne tik kaip šokėjai (Gabrielė buvo pakviesta šokti žymios choreografės Andželikos Cholinos spektaklyje), bet ir kaip šokių konkursų organizatorei.
Apie „Kūrybos kišenę“ ir „Way of move“
Tuo metu plungiškė kartu su bendraminčiais ėmėsi iniciatyvos įsteigti viešąją įstaigą „Kūrybos kišenė“. Tai buvo unikali kolektyvinė programa, susijusi su įvairiomis meno sritimis: teatru, šokiu, daile, videokūriniais, fotografija. „Kūrybos kišenė“ kaip kūrybinis vienetas dar egzistuoja ir dabar, tik veiklos gal kažkiek yra pakitusios“, – paaiškino G. Raudytė-Dombrauskė.
Būtent „Kūrybos kišenė“ davė akstiną atsirasti kitam Gabrielės „kūdikiui“ – šokių studijai „Way of move“. Įdomu tai, jog ši studija yra pristatoma kaip pirmoji Lietuvoje šokių mokykla, paremta holistinio ugdymo metodais, kurioje palanku skleisti ir ugdyti asmenybės klodus, puoselėti savo kūną pasitelkiant įvairius šokių stilius, judesio technikas, koncentracijos pratimus ir pan.
Didžioji aistra
Gabrielė pasakojo, kad jos kaip šokėjos konkursinė patirtis daugiausia yra susijusi su šiuolaikiniu šokiu, tačiau nemažai dėmesio tenka skirti ir vadinamiesiems socialiniams šokiams – salsai ir bačatai. Studijų metais sutiktas šokių partneris Mindaugas Padagas ir šiandien ją lydi šokių konkursuose, projektuose.
Tačiau šiuolaikinis šokis yra jos didžioji aistra. „Jis vilioja savo laisve, tuo, kad jame nėra taisyklių, nėra ribų, – dėstė šokėja. – Esu toks žmogus, kad man įdomu tai, kas neriboja, įdomu žiūrėti, iki kur žmogaus kūnas ir psichologija gali eiti.“
Dabar – šokių mokytoja
Gabrielė kartu su M. Padagu, kaip minėta, neretai dar pasirodo įvairiuose šokių konkursuose, tačiau moteris pastebėjo, jog metams bėgant jųdviejų tikslai keičiasi ir medaliai nebe taip vilioja. „Dabar toks etapas, kad „einame“ į pedagoginę pusę, labiau norisi mokyti žmones“, – sakė pašnekovė.
G. Raudytė-Dombrauskė šiuo metu dirba šokių mokytoja sostinės „Upės“ pagrindinėje mokykloje, savo kaip choreografės žinias pritaiko ir dirbdama kartu su keliais dailiojo čiuožimo klubais, kur buvo pakviesta pasidalyti kūrybinėmis idėjomis kuriant sportininkų menines programas.
Plungiškė gali pasigirti ir tuo, jog pirmoji Lietuvoje yra sukūrusi mokomąjį šokio žaidimą „Improvizz“. „Tai metodinė medžiaga, skirta atskleisti, ugdyti ir puoselėti mokinio kūrybiškumą bei skatinti autentišką asmens improvizaciją ir kūrybą. Dirbdama pedagoginį darbą pamačiau, kad trūksta truputėlį pamokose įrankių, todėl ir gimė idėja ką nors sukurti. Pusantrų metų užtruko, kol pavyko idėją įgyvendinti. Išleidome 200 egzempliorių. Džiaugiuosi, kad visi buvo įsigyti, o ir atsiliepimai geri – smagu“, – pasakojo Gabrielė.
Plungėje – labdaros koncertas-
konkursas
Aišku, ypač didelė G. Raudytės-Dombrauskės dėmesio dalis atitenka ir „Way of move“ studijai. Beje, tai ne tik šokių mokykla. Čia organizuojamos šokių stovyklos, užsiimama šokių konkursų organizavimu. Beje, visai netrukus Gabrielės iniciatyva vienas tokių įvyks Plungėje. „Per metus mes organizuojame tris didelius renginius, kurie įvyksta Vilniuje, Klaipėdoje ir Plungėje. Su metais ateina branda, suvokimas, kad svarbu dalytis tuo, ką sukuri, ir su gimtu miestu, kad ta vieta yra ypatinga“, – kodėl būtent Plungėje vyks jos organizuojamas konkursas, aiškino Gabrielė.
Taigi kovo 19 dieną Plungės kultūros centre studija „Way of move“ organizuoja šokių konkursą „Dance is passion 2022“. Kaip sakė Gabrielė, šio konkurso tikslas yra sudaryti sąlygas įvairaus amžiaus modernaus, šiuolaikinio, džiazinio, klasikinio šokio, šou ir latino šou stiliaus šokėjams pristatyti savo gebėjimus, suteikti saviraiškos galimybę ir skatinti šokių kolektyvų bendravimą, patirties pasidalijimą bei bendradarbiavimą, naujų projektų kūrimą.
Konkurse dalyvauti kviečiami įvairių kategorijų šokėjai: nuo tautinių iki modernių šokių, nuo klasikinių iki džiazinių ir dar daug kitų. Reginys žiūrovus tikrai turėtų nudžiuginti. Tuo labiau kad organizatoriai žada malonią staigmeną – šiųmetės „Eurovizijos“ atrankos dalyvės Geleibros koncertą.
„Koncertas bus rengiamas labdaros tikslais siekiant paremti „Raudonų nosių“ – gydytojų klounų – veiklą. Jie jau daugiau nei dešimt metų neša šypsenas sunkiai sergantiems draugams – vaikams, – pasakojo Gabrielė. – Norisi skatinti visuomeniškumą, atjautą kitam, todėl ir nusprendėme, kad būtų gražu įgyvendinti paramos idėją.“
Paklausta apie ateities lūkesčius, G. Raudytė-Dombrauskė minėjo, jog ruošiasi šokio terapijos studijoms universitete. „Norisi eiti gilyn į patį šokį, į medicininę jo pusę. Norėtųsi pradėti gydyti šokiu“, – užsiminė plungiškė.