
Praėjusią savaitę Plungės kultūros centre siautė neformalios jaunimo šokio grupės. Į konkursą „Šokio ritmu“ parodyti, kaip sugeba miklinti kojas, jaunimas atvyko ne tik iš įvairių mūsų rajono kampelių, bet iš Telšių, Kretingos.
Į sceną kovoti dėl geriausios 2011 metų šokių grupės vardo tą vakarą lipo net aštuoni kolektyvai: „Angels and Devils“, „Unknown artist“, „Studija L“ bei „Dance Devil“ iš Plungės, taip pat „Narva“ iš Narvaišių (Šateikių seniūnija), „Smilga“ iš Platelių, „SM“ iš Kretingos bei „Toxic“ iš Nevarėnų (Telšių rajonas).
Renginį pradėjo pernykščio konkurso nugalėtojai – kvapą gniaužiančių breiko triukų atlikėjai „Unknown artist“.
Tą pačią pačiausią neformalią šokio grupę rinko renginio žiūrovai, į savo favoritų balsavimo urnas mesdami įsigytus bilietus.
Na, o antrąją ir trečiąją vietas, vertindama konkursantų šokių techniką, sceniškumą, artistiškumą, skyrė kompetentingoji komisija. Ją tą vakarą sudarė komisijos pirmininkas, Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas, Plungės kultūros centro direktorius, režisierius Romas Matulis; šokių ir laisvalaikio centro „Rueda“ vadovė, klasikinių ir lotynų Amerikos šokių trenerė Loreta Daujotienė; šokių grupės „Vision crew“ šokėjas – vadovas, Plungės kultūros centro šiuolaikinių šokių studijos „Visus ero“ vadovę pavaduojantis Rimantas Abromavičius; Klaipėdos universiteto choreografijos specialybės studentas, nuo pat vaikystės Plungės kultūros centro tautinių šokių ansamblyje „Žirginėliai“ šokantis Marius Montvydas.
Šiemetinis konkursas „Šokio ritmu“ išsiskyrė itin spalvinga dalyvių apranga, kurią šokėjai, kiekvieną kartą išeidami į sceną, pakeisdavo. O kokių tik čia nebuvo šokių stilių… Vieni šoko „countrey“, kitų pasirodyme buvo pilvo šokio elementų, dar kiti pasirinko „hip hop“ ar vis populiarėjantį „tectonic“ stilių bei kitus.
Dalyviams atsipūsti leisdavo „Visus ero“ bei šokių ir laisvalaikio centro „Rueda“ šokėjai.
Taigi žiūrovų sprendimu geriausia neformalia jaunimo šokių grupe jau antrąjį kartą iš eilės paskelbta „Unknown artist“. Komisijos nuomone, antrosios vietos verčiausia buvo energingoji „Toxic“, o trečiosios – originaliosios „Studijos L“ šokėjos. Taip pat R. Matulis įteikė padėkos raštus: už šokio ir muzikos vientisumą – „Angels and Devils“, už originalaus charakterio pateikimą – „Narva“, už geriausią sceniškumą – „Toxic“, už stilingiausią kolektyvą – „SM“, už geriausią šokio techniką – „Unknown artist“, už artistiškiausią kolektyvą – „Narva“.
Palyginti su pernai, šiemet šokių grupės buvo spalvingesnės, originalesnės, nevengė humoristinių elementų, kaip įmanydamos stengėsi sužavėti šypsenomis ir energija. Tad kitąmet „Šokio ritmu“, jei tik įvyks, ko gero, bus dar įnirtingesnis!