
Plungės rajone įsikūrusi viešoji įstaiga „Edukacija kitaip“ – akredituota savanorius priimanti organizacija. Savanoriškas veiklas vykdantys jauni žmonės net ir pasibaigus jų savanorystės laikui mielai imasi toliau tęsti pradėtas veiklas, nes supranta, kad regionų mažesniuose miesteliuose gyvenantis jaunimas dažnai stokoja galimybių įgyti naujų kompetencijų ir įgūdžių. Jaunų žmonių sugalvotos veiklos, kaip didinti solidarumą tarp bendruomenės narių, kaip dalyvauti įvairiose veiklose, kaip ugdytis įgūdžius, kurių gali prireikti ateityje.
VšĮ „Edukacija kitaip“ savanoriai inicijavo projektą, kuris gavo finansinę paramą iš Europos solidarumo korpuso programos. Per visus metus trukusias veiklas, į kurias įsijungė tikslinė grupė – regiono miesteliuose gyvenantis jaunimas, projekto vykdytojams pavyko organizuoti tokius užsiėmimus, kokių nebūna mokyklose, pavyko rasti žmonių, su kuriais mielai kuriama neformali jaunimo erdvė, pavyko dalyvauti tokiuose mokymuose, apie kuriuos galima tik pasvajoti.
Įvertinus visus poreikius pastebėta, kad labiausiai pageidaujamos temos ir užsiėmimai – verslumo, finansinio raštingumo, viešo kalbėjimo ir asmenybės tobulėjimo mokymai. Projekto dalyviai neslepia, kad didžiulį įspūdį paliko dalyvavimas aktoriaus Arūno Sakalausko užsiėmimuose, kuriuose reikėjo ne tik mokytis, bet ir pademonstruoti, kaip tuos mokymus pavyko įsisavinti praktiškai. Patys projekto sumanytojai džiaugėsi pasirinkimu, kad jaunimui savosios tapatybės paieškos vyko ne kur nors kitur, o pačiame Vilniaus centre esančiame vieninteliame privataus kapitalo muziejuje – būtent MO muziejuje. Projekto savanoris Martynas sakė, kad jam smagu buvo stebėti, kokią įtaką meno kalba gali daryti jaunimo solidarumo stiprinimui. Per šiuos metus projekto tikslinės grupės buriami jauni rajono žmonės ir patys rengė nemažai iniciatyvų bei susitikimų tiek su žymiais žmonėmis, tiek su jaunimu. Bene visiems labiausiai įsimintina patirtis su LASS Pietvakarių centru kuriant bendrą „Camino Lithuano“ kelią, kurį jaunimas turėjo išbandyti su regėjimo negalią turinčiais jaunais žmonėmis.
Savanorė Evelina džiaugėsi, kad per vasaros atostogas galėjo įsitraukti į kūrybinio meistriškumo stovyklos jaunimui veiklas. Jose taip pat būta visko – kūrybiškumas neatsiejamas nuo kiekvieno individo geros savijautos, mokėjimo dirbti komandoje. Pristatydamas projektą savanoris Eimantas sakė tikintis, kad jis gali turėti tęstinumą, nes tai, kas pradėta, niekada negali būti baigtiniu procesu, todėl tikimasi, kad ir pasibaigus projektui bus tęsiamos įvairios verslumo galimybės, kurios galėtų išaugti į naujus, jau gal net darbo vietas sukuriančius projektus.
Baigiantis projektui viešosios įstaigos „Edukacija kitaip“ darbuotojai buvo patenkinti jaunimu, pasirinkusiu jų organizaciją. „Pasiektas bendras tikslas, mokėmės vieni iš kitų, lavinome savo kompetencijas, kurias vėliau panaudosime kiekvienas savo gyvenimo srityse“, – apie projekto naudą kalbėjo viena iš savanorių Ugnė.
(PL)