Yra toks posakis: „Duoda – imk, muša – bėk“. Plungės rajono savivaldybės tarybos nariai be didelių diskusijų pritarė, kad Savivaldybės administracija dalyvautų projekte ir trims rajono asmens sveikatos priežiūros įstaigoms „uždirbtų“ šiek tiek daugiau nei 260 tūkst. eurų specialistų pritraukimui. Prieštarauti net nebuvo dėl ko – juk Savivaldybės prisidėjimas nenumatomas.
Visų pirma toks sprendimo projektas buvo pateiktas Savivaldybės tarybos Sveikatos ir socialinės apsaugos komiteto narių verdiktui. Kaip sakė sprendimo projektą pristačiusi Savivaldybės gydytoja Oresta Gerulskienė, projekto pareiškėjas būtų Savivaldybės administracija, o partneriai – viešoji įstaiga Plungės ligoninė ir uždarosios akcinės bendrovės klinika „Pulsas“ bei Plungės sveikatos centras (PSC). Tiesa, nors ir sakyta, jog savivaldybės prisidėjimo prie projekto įgyvendinimo nereikia, tačiau, jei ligoninei atsiras netinkamų finansuoti, tačiau projektui įgyvendinti būtinų išlaidų, jas teks apmokėti iš biudžeto. Numatyta, kad projekte gali dalyvauti besimokantys gydytojai rezidentai, studentai ir mokiniai. Bet, pasak O. Gerulskienės, sąlyga tokia, jog asmenys studijas turi būti baigę ir įgiję kvalifikaciją ne vėliau kaip iki 2027 m. gruodžio 31 d. ir ligoninė gali kviesti ir finansuoti tik bendrosios praktikos slaugytojų studijas ar mokėti stipendijas. Žinoma, specialistai, susigundę tokia galimybe, taip pat turės įsipareigojimų. Pagrindinis – ne trumpiau kaip 2 metus dirbti iš anksto suderintoje sveikatos priežiūros įstaigoje.
Taigi ligoninei numatoma 44 250 eurų. Šiuos pinigus įstaiga planuoja 3 metus skirti penkių bendrosios praktikos slaugytojų studijų finansavimui.
Klinika „Pulsas“ už 68 774 eurus planuoja du metus finansuoti 3 šeimos medicinos gydytojų ir 2 bendrosios praktikos slaugytojų studijas.
Didžiausias pinigų gabalas atiteko PSC – 130 000 eurų. Už juos įstaiga du metus finansuos dviejų šeimos medicinos gydytojų ir endodontologo studijas, trejus metus – dviems išplėstinės praktikos slaugytojoms (gali priimti didesnius sprendimus nei bendrosios praktikos slaugytojas – aut. past.), o trims bendrosios praktikos slaugytojoms ir vienai slaugytojai mokės stipendijas.
Kaip ir minėta, viso šio projekto vertė – 260 579 eurai.
„Tikimės, kad visi šie specialistai, su įstaigomis pasirašę bendradarbiavimo sutartis, tikrai ten atidirbs bei gaus ir studijų finansavimą, ir tą stipendiją“, – komitete vylėsi Savivaldybės gydytoja. Projektas bus įgyvendinamas iki 2029 m.
Svarstant šį klausią tarybos posėdyje, vienintelis Česlovas Kerpauskas suabejojo, ar dveji metai ne per trumpas laikas atidirbimui.
Deja, kaip sakė Sveikatos ir socialinės apsaugos komiteto pirmininkas Tadas Šetkauskis, tai iš aukščiau nurodyta projekto sąlyga ir Savivaldybė jos keisti neturi teisės.