
Prieš pat didžiąją pavasario šventę – Velykas – Plungės rajono sportininkai sužinojo, kokios sumos iš Sporto plėtros programos nubyrės jų veiklai. Didįjį penktadienį paskirstyta 60 000 eurų.
„Versmė“
Kaip ir buvo žadėta, iki pinigų dalybų Sporto tarybos posėdyje už praėjusiais metais gautas lėšas turėjo atsiskaityti anksčiau to nepadarę sporto klubai.
Pirmasis ataskaitą pateikė Plungės baidarių ir kanojų, orientavimosi sporto ir turizmo klubo „Versmė“ vadovas Gintaras Domarkas.
Klubas „Versmė“ savo veiklą pradėjo 1996 metais, per tą laiką keletą kartų buvo reorganizuotas. Šiuo metu pagrindiniai jo tikslai – paskatinti kuo daugiau žmonių judėti, dalyvauti varžybose, organizuoti treniruotes ir pan. Kultivuojamos trys sporto šakos: orientavimosi sportas, tinklinis ir dviračių sportas. Klubo stipriąja puse G. Domarkas įvardijo tai, kad turi daug idėjų, tik joms įgyvendinti labai trūksta žmogiškųjų išteklių. Silpnoji vieta – viešinimas.
Praėjusiais metais „Versmė“ iš Sporto plėtros programos gavo 900 eurų. 600 eurų buvo skirti orientavimosi sportui. Šią sporto šaką klube pasirinkę 25 žmonės. Federacijai pakeitus sąlygas, kad orientacininkai turi išsipirkti licencijas, būtent tiek plungiškių jas įsigijo. Na, o pernai pinigai ir buvo panaudoti licencijoms pirkti bei starto mokesčiams. Iš dalyvavimo įvairiuose Lietuvos čempionatuose klubas turi du prizininkus. Be to, kad patys dalyvauja varžybose, „Versmė“ taip pat organizuoja įvairius renginius.
Tinklinio plėtrai „Versmė“ 2017-aisiais gavo 300 eurų. Kaip pasakojo G. Domarkas, ši sporto šaka – klubo „netyčiukas kūdikis“. Iš pradžių susirinkdavo tik šiaip pažaisti. Tačiau per septynerius metus susiformavo vyrų ir moterų komandos. Nors čempionatuose tinklininkai nedalyvauja, įvairiuose turnyruose pasirodo gana sėkmingai. Už gautas lėšas „Versmė“ organizavo rajono tinklinio pirmenybes.
Dviračių sportui pinigų skirta nebuvo. Klube šia veikla domisi 30 žmonių. Jau tradiciniu renginiu tapusios ir šiais metais balandžio 15 dieną organizuojamos dviračių lenktynės Plateliuose.
Dar viena „Versmės“ klubo sporto šaka – bėgimas. Kalbėdamas apie bėgikus, G. Domarkas paminėjo tik gerai žinomus Andrių Preibį, Martyną Stanį.
„Bokštas“
Ankstesniame Sporto tarybos posėdyje ataskaitos nebuvo pateikęs visuomeninis šachmatų klubas „Bokštas“.
Kaip pasakojo trenerė Genovaitė Žalimienė, pernai gauti 2 000 eurų buvo išleisti įvairiems renginiams organizuoti. Daugiausia atseikėta tarptautiniam šachmatų turnyrui. Taip pat organizuoti šeimų komandų, senjorų turnyrai, rajono čempionatai ir pan.
Neatsiskaitęs liko tik vaikų ir jaunimo regbio klubas „Dorbė“.
Pinigai, pinigėliai
Išklausę pateiktas ataskaitas, sporto entuziastai perėjo prie pinigų dalybų.
Dar iki posėdžio Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Julija Čiuželienė kartu su Sporto tarybos pirmininku Algirdu Pečiuliu atliko namų darbus – lėšas paskirstė pagal tvarkos apraše nurodytus procentus ir pan.
Kaip nurodė J. Čiuželienė, iš Savivaldybės biudžeto Sporto plėtros programai šiais metais skirta 60 000 eurų. Iš šios sumos 8 550 eurų atidedama geriausių rezultatų pasiekusiems sportininkams ir jų treneriams premijuoti, 1 350 eurų – geriausių sportininkų pagerbimo šventei organizuoti. Taip pat neginčijamai 1 100 eurų atiduota Plungės sporto ir rekreacijos centro vykdomai programai „Jaunosios viltys“.
Taigi klubų veiklai, įvairiems sporto renginiams organizuoti bendruomenėse, mokyklose ir pan. liko 49 000 eurų. Iš šios sumos pagal aprašą 5 procentai nukeliavo į rezervą. Ten pat atsidūrė 600 eurų, numatyti padengti starto mokesčius seniūnijoms, kurios dalyvaus savo žaidynėse. Į rezervą „nuplaukė“ ir Plungės „Olimpo“ pinigai, nes klubas pavėlavo pateikti paraišką, o tvarka yra tvarka. Tiesa, sporto entuziastai nebuvo itin griežti ir sutiko, kad krepšiniui skirti pinigai ir būtų palikti krepšiniui, o ne išdalyti kitiems klubams.
Kaip ir visada, ten, kur dalijami pinigai, buvo nepatenkintųjų. Vieni skundėsi negera lėšų skirstymo tvarka, kiti abejojo, ar tikrai visi klubai pagrįstai gauna pinigų, nors jų veikla abejotina, ir pan. „Prašome siūlyti, kaip reikėtų keisti tvarką, kad visiems būtų gerai. Bet, matyt, kaip visuomet, iki kitų dalybų vėl bus tyla“, – sakė A. Pečiulis.
Olimpinė diena
Kai pinigai sportininkams buvo paskirstyti, į posėdžiautojus su prašymu kreipėsi Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus laikinasis vedėjas Gintautas Rimeikis.
G. Rimeikis kalbėjo, kad pailginus mokslo metus mokykloms palikta dešimt dienų, kai jos gali organizuoti temines dienas. Iš jų penkias surengti turi Savivaldybė – jau vyko Teatro ir Profesijų dienos. O gegužės mėnesį kartu su Sporto ir rekreacijos centru planuojama organizuoti Olimpinę dieną. Planuojama, kad į šį renginį atvyks Virgilijus Alekna, o sporto klubams būtų puiki galimybė mokiniams pristatyti savo veiklą, supažindinti su sporto specifika ir pan. Kad viskas vyktų taip, kaip sumanyta, reikalingi pinigai.
Išgirdę, kad prašoma suma – 500 eurų ir kad tikimasi, jog Olimpinės dienos renginiuose apsilankys apie 3 000 moksleivių, Sporto tarybos nariai sutiko, kad nusišalinti nuo idėjos įgyvendinimo negali. „Džiaugiuosi Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus iniciatyva. Mano manymu, tai turėtų tapti tradiciniu renginiu Plungėje“, – pritarė Sporto ir rekreacijos centro direktorius Alvydas Viršilas.