Sausio 30 d. Plungės r. savivaldybėje į posėdį rinkosi Sporto tarybos nariai. Išklausytos sporto klubų, įstaigų, organizacijų veiklos ataskaitos už praėjusius metus. Kalbėta apie Sporto plėtros programos (SPP) lėšų paskirstymą.
Reikia pastebėti, kad veiklos ataskaitą Sporto tarybos nariams pateikti atėjo ne visų rajone esančių sporto klubų, įstaigų vadovai, nepasivargino ir kaimo bendruomenių atstovai. Kaip sakė Sporto ir rekreacijos centro (SRC) direktorius Alvydas Viršilas, raštišką pranešimą apie nedalyvavimą atsiuntė tik klubas „Versmė“. Savo ataskaitas pateikė vaikų futbolo klubas „Plungės žiogelis“, futbolo klubas „Žemaitijos Babrungas“, šachmatų klubas „Bokštas“ ir kt.
Motokroso klubo „Žemaitija“ pirmininkas Saulius Stankus pateikė ne tik klubo veiklos ataskaitą, bet ir išsakė pastabų dėl SPP lėšų skirstymo. „Reikėtų atsižvelgti ne tik į masiškumą ar populiarumą, bet ir į sportininkų meistriškumą, pasiekimus bei jų tikslus. Dabar susidaro įspūdis, kad Plungėje – tik dvi sporto šakos: krepšinis ir futbolas, nes jiems atseikėjamos didžiausios pinigų sumos“, – sakė S. Stankus.
Tarybai pirmininkaujantis Adomas Zamulskis motokroso klubo pirmininkui priminė, kad „Olimpo“ komandos vadovai patys rodė iniciatyvą, kreipėsi į Savivaldybės tarybą ir išsikovojo išskirtinį finansavimą. Anot pirmininko, kiekvienas klubas gali pasekti jų pavyzdžiu.
S. Stankaus poziciją palaikė ir vaikų bei jaunimo regbio klubo „Dorbė“ vadovas Ričardas Skrinskis. „Iš anksto viskas nuspręsta, todėl į posėdžius niekas ir neina, savo nuomonės nesako, nes nėra prasmės. Jau dvidešimt metų niekas nesikeičia“, – kalbėjo jis. Baigdamas savo ataskaitą, R. Skrinskis sakė, jog labai aukštų rezultatų siekiančios komandos, sportininkai turėtų susirasti rimtų rėmėjų, o SPP lėšos skiriamos rajono lygio sportininkams.
Plungės baidarių ir kanojų klubo vadovas Arvydas Vaitkus svarstė, kad skirstant SPP lėšas, daugiau jų reikėtų numatyti inventoriaus atnaujinimui.
Skaitytojams priminsime, kad dėl SPP lėšų, kokiai bendruomenei ir kiek skirti, ir praėjusiais metais Sporto tarybos nariai ilgai diskutavo. Vieni svarstė skirti visiems po lygiai, kiti siūlė neaktyviųjų iš viso neremti. Tad ne visos bendruomenės gavo pinigėlių. Tačiau mažų mažiausiai stebina, kad iš visų, gavusiųjų lėšas, ataskaitą pateikė tik viena – Aleksandravo kaimo asociacija „Vizija“.
SRC direktorius Sporto tarybos nariams užsiminė ir apie Lietuvos mokinių Olimpinio festivalio sportinių varžybų vykdymą. Anot jo, šią funkciją perėmė SRC, tad reikia numatyti ir lėšų olimpiadų nugalėtojų apdovanojimams arba šias funkcijas perduoti Švietimo skyriui.
Sporto entuziastai prisiminė, kad Švietimo tarybos iniciatyva buvo atgaivintas Švietimo rėmimo fondas, iš kurio numatoma piniginiais prizais apdovanoti olimpiadų nugalėtojus. Posėdžiautojai svarstė, jog iš to paties fondo galėtų būti apdovanojami ne tik mokslo, bet ir sporto olimpiadose, muzikiniuose konkursuose aukštas vietas pelnę mokiniai. „Švietimas žiūri labai siaurai ir muziką vadina ne mokslu“, – entuziazmą nuslopino Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Vida Saukalienė.
Posėdžiautojai sutarė, jog Švietimo kultūros ir sporto komitetui bus teikiamas klausimas dėl apdovanojamųjų sąrašo patikslinimo.
Dar viena idėja, kurią pateikė A. Viršilas – dėl Plungės r. perspektyviausių sportininkų skatinimo fondo steigimo. Anot jo, ši mintis generuojama jau seniai. Tai būtų lyg savotiška stipendija perspektyviam sportininkui, kad galėtų įsigyti reikalingą sportinį inventorių, galbūt išvyktų į papildomas varžybas ir taip pagerintų savo meistriškumą. „Gal ši parama padėtų išsaugoti sportininkus Plungėje“, – svarstė SRC direktorius. Žinoma, kam ir kokia tvarka būtų skiriama stipendija, dar reikėtų spręsti.
Na, ir galiausiai paaiškėjo, kad Sporto tarybos nariai Savivaldybės biudžete norėtų pamatyti, jog sportui skiriama 180 tūkst. Lt ir dar 7 000 litų, kurie liko nepanaudoti praėjusiais metais.